6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla
27. 11. 2018, Kategorie Zdraví a sport
826 shlédnutí

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

http://www.ewellnessmag.com/article/7-steps-to-keeping-your-body-healthy

Vaše tělo je prostě úžasné a bude dobře fungovat jedině v případě, že se o něj budete dobře starat. Velmi často je příčinou všech možných nemocí právě zanedbání péče o své tělo. Zaměřte se na těchto 7 kroků, jež vám pomohou udržet vaše tělo zdravé a hlavně vděčné!

1) Správné jídlo

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla
Nejdůležitější pravidlo ve správném stravování je samozřejmě rovnováha. Všechno jídlo by mělo být vyvážené, obsahovat bílkoviny, vlákninu, proteiny, sacharidy a samozřejmě i zdravé tuky. Nesmíte jíst neustále stejný druh jídla, který obsahuje ty stejné složky. Vždy doplňte své jídlo o kus zdravé zeleniny či ovoce, jež vám dopomůže k vyvážení stravy a celého vašeho jídelníčku.

Pestrá strava vám zajistí fyzické zdraví kostí, svalů či kloubů, zajistí hladkou a bezproblémovou pokožku – je jednoduše prospěšná pro celé vaše tělo!

 

2) Dopřejte si každodenní pohyb

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

Stejně jako se všechny stroje musí pravidelně promazávat, i vaše tělo potřebuje tento metaforický olej – a tím je pohyb! Cvičení má mnoho pozitivních účinků na celé naše tělo. Podporuje kardiovaskulární systém, posiluje svalstvo, zpevňuje kosti a svaly. A to ani nemluvíme o pozitivním přínosu pravidelného cvičení na ten každodenní stres, kterého je v dnešní uspěchané době všude plno!

Nejvhodnější cvičení je takové, které vám zvyšuje srdeční frekvenci a tep – což splňuje například i jen 20 minut chůze. I to je skvělý způsob, jak se udržet ve formě, pokud nemáte možnost si skočit párkrát za týden do posilovny. Prostě choďte! Zapomeňte na výtahy, auta či jiné „přibližovače“ a dejte si tu práci – vaše tělo vám jistě poděkuje.  

3) Dopřejte si dostatek spánku

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

Ne, nemyslíme, že je třeba chodit spát se slepicemi. Nicméně kvalita a množství spánku zásadně ovlivňují vaše tělo, jelikož to se při spánku regeneruje. Nejvhodnější doba spánku pro dospělé je 6 – 8 hodin denně – teda spíše „nočně“.

Před spaním byste měli vypnou všechny přístroje, jako jsou televize, mobil, počítač, prostě dopřát si naprostý klídek. Stejně tak vaše večeře by neměla být těžká – ten guláš si klidně dejte na oběd, večer jej raději vyměňte za lososa či zeleninu, po které se vám bude spát jako miminku. A že byste po 18. hodině večer neměli pít nic, co obsahuje kofein snad ani nemusíme připomínat.

 

4) Dělejte to, co vás baví!

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

Dnes již není nic neobvyklého, že veškeré koníčky či zábava jsou odstrkovány na konec až za vaši práci, domácnost a každodenní povinnosti. Musíte si ale uvědomit, že je třeba mít všechno v rovnováze. Vždy si udělejte čas na to, co vás baví a co vás udělá šťastnou. Pokud budete svůj život věnovat pouze práci, vaše tělo začne mít spoustu problému. I zábava je přeci důležitá!

5) Hydratujte!

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

Být dostatečně hydratovaná je pro vaše tělo velice důležité. Věděli jste, že lidské tělo vydrží déle bez jídla, než bez vody? Je totiž tvořeno ze 75 procent právě vodou, což tvoří základ pro metabolické procesy, tok krve a trávících tekutin. Voda je také hlavní složkou ve svalovině, tkáních a dokonce i tuku. Pokud pijete alkohol či kávu, máte sklony k dehydrování, měla byste tyto nápoje vždy doplnit o zdravou stravou, která je pestrá na vodu – jako zelenina či ovoce.

 

6) Naslouchejte svému tělu

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

Veškerá píchnutí, trnutí, jakákoli bolest či další varovné signály byste rozhodně neměla podceňovat! Vaše tělo se vám tak snaží dát najevo, že „něco není v pořádku“. Mimo těchto fyzických signálů se může jednat také o psychická, emocionální či duševní varování. Pokud budete svému tělu naslouchat, brzy se naučíte, jak rozpoznat blížící se trable.

Nejvíce bolesti je způsobeno svalovou nevyvážeností. Proto se snažte vždy sedět vzpřímeně, nehrbit se a nezatěžovat své svalstvo nevyvážeností. Rovnováha zvyšuje celkovou mobilitu a minimalizuje riziko zranění.  Protahujte se, co nejčastěji to bude možné. Vaše svaly budou napnuté, což vašemu tělu zajistí skvělou úlevu.

Dopřejte si dostatek času na sebe - klidně stačí i chvíli večer, kdy děti spí a vy můžete konečně „vypnou“ a dopřát si chvíli i čas pro sebe a užít si chvíli klidu. Dopřejte si jej každý den a jste na skvělé cestě k úspěchu a hlavně zdravému tělu.Přečtěte si také první pomoc při bolestivé menstruaci.

 

Oblíbené články

4  tipy, jak zatočit se stresem z pohodlí vašeho domova 4 tipy, jak zatočit se stresem z pohodlí vašeho domova

 Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte

4 prospěšné cviky, které můžete dělat kdekoliv 4 prospěšné cviky, které můžete dělat kdekoliv

13 pádných důvodů, proč meditovat každý den 13 pádných důvodů, proč meditovat každý den

3 způsoby, jak lépe usínat 3 způsoby, jak lépe usínat

3 metody uzemnění – proč je kontakt kůže s energií Země zdravý 3 metody uzemnění – proč je kontakt kůže s energií Země zdravý

11 kroků ke skvělé pleti 11 kroků ke skvělé pleti

8 praktických rad pro prevenci rakoviny 8 praktických rad pro prevenci rakoviny

 Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge

5 skvělých přínosů aktivního uhlí pro naše zdraví 5 skvělých přínosů aktivního uhlí pro naše zdraví

5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak 5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak

10 důvodů, proč začít s pole dance 10 důvodů, proč začít s pole dance

Komentáře

    Vložit nový komentář