Domácí sauna – moderní trend nebo zbytečný luxus?Domácí sauny jsou především o prožitku, dokonalém soukromí a čistotě. To vše vám sebelepší veřejná sauna nebude nikdy schopna nabídnout. Moderní sauny dnes mohou být i v bytě a navíc je lze ovládat i na dálku. Přijet tedy domů a mít už saunu rozehřátou není, díky současné technologii, žádný problém.

Nejdůležitější otázka při výběru sauny

Až donedávna byla jasnou volbou tradiční finská sauna. V posledních letech však stále více zájemců volí infrasaunu. Otázka tedy zní – bude vaše domácí sauna finská nebo infra?

Ve finské sauně jsou zdrojem tepla saunová kamna. Ta se musí před každým použitím rozehřát, což trvá kolem 30 a více minut. Uvnitř vás pak čekají teploty dosahující až 100 °C a suchý vzduch, který lze zvlhčit poléváním saunových kamenů vodou.

Domácí sauna – moderní trend nebo zbytečný luxus?

Infrasauna se liší téměř vším. Zdrojem tepla jsou infrazářiče, které produkují infrazáření pronikající do těla. Saunování v infrasauně nemusíte předem plánovat, například kvalitní infrazářiče Vitae jsou rozehřáté během vteřiny po zapnutí.

3 dobré důvody, proč si pořídit domácí saunu

Pro saunu můžete doma vyčlenit samostatnou místnost. U finské sauny je potřeba zabezpečit odvětrání a zároveň přívod vzduchu. Domácí infrasauna to nepotřebuje, protože neprodukuje vlhkost a můžete ji mít klidně i na parketách v obývacím pokoji.

  1. Můžete se saunovat kdykoli – vaše sauna nemá otevírací dobu, když dostanete chuť, saunujte se třeba v pondělí v deset večer
  2. Absolutní soukromí – nikdo cizí se nebude potit hned vedle vás, vaše sauna je jen pro vás a je na vás, koho do ní pozvete
  3. Posílíte svůj imunitní systém – skoncujte s chřipkami a věčnou rýmou, pravidelné saunování vašemu tělu pomůže lépe se chránit před viry a bakteriemi

Domácí sauna – moderní trend nebo zbytečný luxus?

    A pokud se rozhodnete pořídit saunu na míru, můžete si položku stavba sauny rovnou odškrtnout. Dodavatel se o vše postará, saunu k vám domů přiveze rozloženou a profesionálně ji sestaví, připojí na elektrickou energii a zprovozní.

    Poslední aktualizace: 24. 5. 2022