4 tipy, jak se vyhnout podzimnímu nachlazení
18. 10. 2016, Kategorie Zdraví a sport
2153 shlédnutí

4 tipy, jak se vyhnout podzimnímu nachlazení

Péťa Stenzelová

Toto roční období doslova nahrává nemocem, jako je rýma, kašel či nachlazení. Možná, že tím trpíte i vy, proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o několik zajímavých tipů, díky kterým se nepříjemným potížím snadno vyhnete!

1) Správná životospráva

Tato rada se zdá snadná jako facka, opak je však pravdou. Dodržovat správný životní rytmus totiž není ani zdaleka tak snadné, jak by se mohlo zdát! I tak se však alespoň pokuste zajistit svému tělu dostatek pohybu, pravidelný přísun jídla, vody a také dostatek spánku.

 

Nikde se nepíše, že hned musíte začít chodit do posilovny a rapidně změnit jídelníček, ale co takhle chodit pravidelně na procházky a začít jíst trochu víc ovoce a zeleniny? I takovéto malé ústupky vám mohou pomoci posílit imunitu a předejít tím nachlazení.

2) Teplé oblečení

Všichni víme, že pokud je venku zima, měli bychom se teple obléci. Módní diktát se však leckdy zdá být příliš přísný na to, abychom vyrazili ven ve staré bundě či zašlém kabátu. V takové chvíli nezbývá, než spolknout hrdost, vždyť o nic zase tak hrozného nejde. Vaše zdraví by zkrátka a dobře vždy mělo být na prvním místě.

 

Mnoho podzimních kousků vám navíc může zajistit jak teplo, tak i obdivné pohledy okolí. Myslete proto na své tělo už ve chvíli, kdy stojíte v nákupní kabince. Vyvarujte se nákupu zbytečných kousků oblečení, které nejsou pro podzimní dny vhodné.

3) Čisté prostředí

Infekce se přenáší snadno a rychle, proto je dobré co nejvíce dbát na hygienu a několikrát denně si pečlivě mýt ruce. Ať už se totiž snažíte, jak chcete, s nečistotami prostě do styku přijdete. A nejde tu jen o držadla v hromadné dopravě, bakterie ulpívají i na vašich telefonech, psacím stole či na klikách.

 

Pokud máte z nečistot strach, můžete začít používat tinkturu z propolisu. Jedné se o přírodní látku vyráběnou včelami, která zabraňuje infekcím, podporuje obranyschopnost a má ještě celou řadu dalších pozitivních účinků.

4) Vitaminové bomby

Vitamíny a stopovými prvky do svého těla dostanete nejen tím, že budete jíst ovoce a zeleninu. V lékárnách prodávají nepřeberné množství různých potravinových doplňků, které cíleně podporují různé části vašeho těla.

 

Imunitu a obranyschopnost podporují např. vitaminy A či C, existuje však i celá řada dalších látek, které vám mohou udělat dobře. Nebojte se proto požádat o radu svého lékaře či lékárníka. V obou případech se mělo jednom o odborníka, který porozumí Vaší situaci.

 

Chcete své drahé polovičce udělat radost nejenom podzimní vycházkou? Napište jí krásnou romantickou sms na dobrou noc.

Oblíbené články

5 důvodů, proč si pořídit psa 5 důvodů, proč si pořídit psa

10 způsobů, jak si můžete pomoci při panické atace 10 způsobů, jak si můžete pomoci při panické atace

 Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge

5 receptů na rychlou a zdravou snídani 5 receptů na rychlou a zdravou snídani

 Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost

3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat 3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat

 Kostnice: univerzitní město s bohatou historií Kostnice: univerzitní město s bohatou historií

5 příznaků, že pijete málo vody 5 příznaků, že pijete málo vody

6 důvodů, proč pěstovat mátu 6 důvodů, proč pěstovat mátu

6 benefitů pobytu na čerstvém vzduchu 6 benefitů pobytu na čerstvém vzduchu

3 způsoby, jak lépe usínat 3 způsoby, jak lépe usínat

12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020 12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

Komentáře

    Vložit nový komentář