5 důvodů, proč si najmout chůvu

5 důvodů, proč si najmout chůvu

Pořídit dítěti chůvu? To pak budu vypadat, že se neumím o dítě postarat! Jeden z nejčastěji omílaných názorů vede k totální vyčerpanosti povětšinou matky a nesouladu mezi partnery. Péče a výchova o dítě nebo děti je totiž velmi náročná a být dobrým rodičem neznamená se zcela zničit. Ba naopak, být někdy od dítěte, je to nejlepší, co pro svou ratolest můžete udělat. Proč byste neměli váhat nad rozhodnutím najmout chůvy ani minutu?

1) Odpočinek a úleva od rodičovského stresu

Být rodičem je práce na 24 hodin po 7 dní v týdnu a celých 365 dní v roce. I v běžném zaměstnání má zaměstnanec nárok na řádnou dovolenou, ne jinak je tomu s dětmi. I s těmi je nutné si odpočinout od rodičovského stresu, každodenních starostí i šarvátek. Více odpočinku vám umožní být tolerantnější a trpělivější při výchově, což oceníte nejen vy, ale hlavně vaše děti.

2) Učí dítě socializovat se

Pro dítě budete vždy těmi prvními a nejbližšími, ale musí se také naučit začleňovat mezi ostatní děti i dospělé. Hlídání dětí chůvou je cesta, jak je to naučit před tím, než nastoupí do předškolního zařízení nebo přímo do školy.

5 důvodů, proč si najmout chůvu

3) Péče o sebe sama

Dítě je vaší součástí, ale pro pocity štěstí na sobě dále musíte pracovat, zajít si na hodiny jógy nebo si zaběhat, relaxovat při masáži nebo pečovat o své vnitřní blaho jiným způsobem. Uvidíte, že se takový pozitivní přístup k životu odrazí i na dětech!

4) Pečujte o své vztahy

Dítě má přednost před manželem, rodiči i přáteli? Zajistit dítěti pocit bezpečí a stability je důležité, ale musíte také trávit čas se svými blízkými a vést skutečné rozhovory o běžných věcech, jednoduše se také vypovídat bez neustálého vyrušování dětmi. Ceny za hlídání dětí nejsou nikterak vysoké, využijte proto čas, kdy jsou v bezpečí s chůvou a jděte s manželem do restaurace nebo s kamarádkou na kafe!

5) Cesta k samostatnosti

Vždyť je tomu drobečkovi teprve 18 měsíců a ne 18 let! Věřte, že naučit dítě samostatnosti v raném věku se vám bohatě vrátí v dospělosti. Chůva je navíc jistota, vaše druhé já, dítě se tak naučí, že i když nejste doma, brzy se vrátíte a je to tak v pořádku. Samostatné děti jsou průbojnější ve školce i fotbalovém kroužku, proto zasejte semínko nezávislosti a samostatnosti co nejdříve, brzy budete sklízet úrodu!

Přidej první komentář

Napsat komentář