4 tipy, jak začít pravidelně cvičit
19. 12. 2016, Kategorie Zdraví a sport
2316 shlédnutí

4 tipy, jak začít pravidelně cvičit

Péťa Stenzelová

Snažíte se o Vánocích držet zkrátka nebo jste nadobro podlehli kouzlu cukroví a svařeného vína? Pokud vás trápí nově nabytá kila nebo pokud plánujete po novém roce začít hubnout, přečtěte si tento článek. Povíme si totiž něco o tom, jak začít pravidelně cvičit, jak se motivovat a čeho se vyvarovat.

1) Odstartujte s internetem

4 tipy, jak začít pravidelně cvičit

Ještě předtím, než si s velkou pompou poběžíte koupit roční permanentku do fit centra, zkuste raději cvičit doma. Ideální jsou pro tyto případy videa, která můžete najít na YouTube. Sehnat se dají snad všechny druhy cvičení, od jógy, před aerobik a zumbu až po posilovací videa.

 

Hubnutí odstartujte s takovými videi, která jsou vhodná i pro začátečníky. Jakmile se vaše fyzická kondice trochu zlepší a vy si budete jistá, že u cvičení opravdu vydržíte, můžete zajít do fit centra nebo si třeba jen najít nějaké obtížnější cvičení.

2) Cvičte pravidelně

Po jedné sérii cvičení zkrátka nezhubnete. Snažte se proto trápit své tělo pravidelně alespoň dva dny v týdnu. Můžete si předem vymezit, jaké to budou, zejména pokud víte, že v některých dnech máte volnější program. Vždy však dejte tělu čas, aby se mezi jednotlivými cvičeními mohlo zregenerovat a načerpat novou sílu.

3) Vytrvejte

4 tipy, jak začít pravidelně cvičit

Nevzdávejte se příliš brzy. První změny se dostaví až cca. po měsíci, nejspíš si jich navíc všimnete jen vy. Věřte však, že to bude ta největší motivace a zároveň i sladká odměna! Jakmile překročíte tuto magickou hranici, začnou si změn všímat i vaši blízcí a známí.

4) Motivujte se

A to tak, jak to vyhovuje vám. Můžete si např. pořídit fotografie své postavy v plavkách či ve spodním prádle. Nemusíte ani nikoho žádat, aby vás takto zvěčnil, podobný úkon zvládnete sama pomocí samospouště. Klidně se nechte inspirovat motivačními citáty, stáhněte si obrázek vaší vysněné postavy nebo poslouchejte motivační hudbu. Je to jen a jen o vás a o vašich pocitech!

 

Chcete-li zhubnout, podívejte se na 8 skvělých receptů na smoothie.

Máte doma pejska?
Ano (61 %)
Ne (33 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

 Kostnice: univerzitní město s bohatou historií Kostnice: univerzitní město s bohatou historií

5 skvělých přínosů aktivního uhlí pro naše zdraví 5 skvělých přínosů aktivního uhlí pro naše zdraví

 Proč předstíráme v práci emoce Proč předstíráme v práci emoce

 Lípa pro pevné zdraví, klid a pohodu Lípa pro pevné zdraví, klid a pohodu

 Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte

10 tipů na hubnutí, které určitě fungují! 10 tipů na hubnutí, které určitě fungují!

 Více než dva šálky kávy denně mohou u žen snižovat množství tělesného tuku Více než dva šálky kávy denně mohou u žen snižovat množství tělesného tuku

4 cviky pro pevnější prsa 4 cviky pro pevnější prsa

13 pádných důvodů, proč meditovat každý den 13 pádných důvodů, proč meditovat každý den

5 důvodů, proč chodit relaxovat do přírody 5 důvodů, proč chodit relaxovat do přírody

Komentáře

    Vložit nový komentář