5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera
Publikováno dne 31. 08. 2019, Kategorie Vztahy
218 shlédnutí

5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-develop-better-instincts-and-trust-your-gut-when-it-comes-to-dating

Snažíte se poslouchat svůj vnitřní hlas a přijít na to, co vám říká? Nebo jste typ člověka, který má o sobě neustále pochybnosti a nevěří svým skutečným pocitům?

Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, můžete mít problém se svým žebříčkem hodnot a ano, to může přehlušit vaše instinkty při hledání partnera. Jestliže jste k sobě neustále kritická a jste nejistá při rozhodování, myslím, že to je velká překážka při využívání vaší intuice.

Nejprve si promluvíme o intuici

Slavný psychoanalytik Carl Jung popsal intuici jako „vnímání v nevědomí.“ Merriam-Webster definuje intuici jako „sílu nebo schopnost dosáhnout přímého poznání bez zjevného racionálního myšlení.“ Jinými slovy, intuice je pocit jasného poznání, aniž bychom věděli proč, porozumění bez racionálních důkazů.

Toto spontánní pochopení se často objevuje v okamžicích, jako je ranní sprcha nebo jízda tramvají, a může sloužit jako interní navigační systém, který nás usměrňuje při našich rozhodnutích. Možná to můžete označit jako svůj „pudový instinkt.“

Jak důvěřovat svým instinktům při navazování vztahů

Když dojde na lásku, je v sázce hodně. Když s někým chodíme, jsme plni emocí. Naším největším spojencem při hledání partnera je intuice. Tento vnitřní hlas nás povede, abychom věděli, kdo se k nám hodí a kdy se máme mít na pozoru, a jaké další kroky jsou nejvhodnější.

Když jsou naše představy o různých oblastech a lidech v našem životě neurčité nebo vůbec neexistují, těžko budeme důvěřovat vlastním instinktům a budeme plni nejistoty a zmatku. Dobrou zprávou je, že budování zdravějších hranic pomůže utišit vašeho vnitřního kritika, aby vás váš šestý smysl mohl snadněji vést.

Zde najdete přesně to, co posiluje hlubší spojení s vlastním já:

1) Dejte si čas na rozhodnutí

5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

Ať už se rozhodujete, zda jít na další rande, nebo zda se chcete s někým rozejít, dejte si pauzu, než se rozhodnete. Tato pauza může trvat po dobu několika hlubokých nádechů, přes noc podle rčení „ráno moudřejší večera“ nebo několik dní, abyste zjistila, jaký pocit máte z rozhodnutí po těle. Bez ohledu na to, jaký typ pauzy vám nejlépe vyhovuje, využijte tento prostor jako příležitost k hlubšímu spojení se sebou, abyste zjistila, jaký pocit ve vás rozhodnutí vyvolává, a tím se potom můžete řídit. Pokud si nejste jistá, lehce prodlužte pauzu, abyste viděla, zda se pocit změní nebo vyjasní.

2) Věnujte pozornost zprávám vašeho těla

Věřit svému šestému smyslu je reálná věc. Všimnete si, že se vám sevře žaludek, když vás někdo požádá o další schůzku? Může to být vaše intuice, která vám říká, že volba, kterou zvažujete, není nejlepší. Začnou se vám ramena stáčet dopředu a směrem k sobě? Vaše srdce se možná snaží chránit. Můžete si dát čas a snažit se zjistit, jestli osoba, se kterou chodíte, je někdo, s kým se cítíte v bezpečí.

Naše těla jsou velmi moudrými nástroji, které odrážejí to, co nám chce říci naše intuice. Je dobré dopřát si čas a naladit se na skutečné pocity našeho těla. To nám může poskytnout důležité vodítko při našich rozhodnutích.

3) Naučte se, jak říkat ne

5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

Pokud zjistíte, že máte nezdravé nebo neexistující hranice, může být zjištění, jak říci ne, revoluční. Pokud je to pro vás nové, bude to vyžadovat čas a praxi. Chce vám dát šéf další práci na konci dne, kdy jste plánovala být na rande? Sdělte mu, že máte na večer závazek. Zve vás někdo na schůzku na film, který opravdu nechcete vidět? Vyzkoušejte si říci „ne, děkuji“ a místo toho sdělte, co byste chtěla vidět. Mnoho lidí, kteří získají odvahu říci ne, ať už jde o jejich práci nebo o potenciální rande, jsou výsledkem často příjemně překvapeni.


4)  Soustřeďte se před a po sociálním angažmá

Než vyrazíte na rande - nebo na pracovní schůzku nebo na setkání s přáteli - věnujte nějaký čas k soustředění. Tuto dobu můžete použít k prohloubení vašeho spojení se sebou, zjistit, jak se cítíte, nebo si ujasnit některé záměry, které se týkají nadcházející akce. Potřebujete být v určitou dobu doma, abyste se dost vyspali na důležitou prezentaci, na které vám zítra záleží? Rozmyslete si, kdy chcete schůzku ukončit. Nechcete na rande nic uspěchat a nechat se unést momentální situací? Udělejte si představu, jak moc se chcete druhému otevřít.

Až se vrátíte domů, můžete použít tento čas k objasnění toho, jak se cítíte a co potřebujete. Tyto okamžiky utišení umožňují intuici, aby vedla vaše další kroky.

5) Denně věnujte nějaký čas „nicnedělání“

5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

Moderní kultura stále oslavuje zaneprázdněnost. Odolejte zaplňování všeho času prací, schůzkami a dalšími aktivitami a rozhodněte se, že chvíli nebudete dělat nic. Zůstaňte sedět na gauči nebo jděte ven a dívejte se na plynoucí mraky. Než odpovíte na textovou zprávu, napijte se doušku čaje a nereagujte ihned po pípnutí telefonu.

Není náhodou, že mnoho lidí dostává intuitivní nápady při ranní hygieně, při jízdě autem do práce nebo když se zasní na lavičce při čekání na autobus. V těchto okamžicích konečně dáváme naší mysli prostor, aby nemusela přemýšlet a nic zpracovávat. Ve vzniklém prostoru může přijít intuice. Vytvořte si záměrně pravidelně čas, abyste se pozastavili a jednoduše vypnuli. Mohou to být několika minutové úseky přes den nebo delší doba, jako například třicet minut po práci.


Postupem času můžete s vytvářením zdravých hranic a prohlubováním spojení se sebou začít snáze slyšet a věřit svým instinktům. To vás posiluje, abyste se lépe vyznali ve svých pocitech, potřebách a pravdách při seznamování. A když hlouběji pochopíte svoje stanoviska, můžete si budovat autentický partnerský vztah, který si přejete.

Je váš partnerský vztah vážný? Možná ho budete chtít posunout a už chystáte svatbu: 8 rituálů, které patří k pravé svatbě

Staňte se fanouškem naší stránky a už nepřijdete o žádný článek:
Chodí s vámi parner nakupovat?
Ano (55 %)
Ne (33 %)
Nevím (12 %)

Oblíbené články

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl)

 Jak sbalit kluka - varování Jak sbalit kluka - varování

17 věcí, kterými nás muž v posteli nejvíc nažhaví 17 věcí, kterými nás muž v posteli nejvíc nažhaví

10 věcí, které jsem měla vědět předtím, než jsem podala žádost o rozvod 10 věcí, které jsem měla vědět předtím, než jsem podala žádost o rozvod

5 tipů, jak si zachovat svou BFF 5 tipů, jak si zachovat svou BFF

10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí 10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí

3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství 3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství

40 otázek, ve kterých byste měli mít jasno před vstupem do manželství 40 otázek, ve kterých byste měli mít jasno před vstupem do manželství

5 rad, jak líbat s vášní i něhou 5 rad, jak líbat s vášní i něhou

17 romantických sms, které můžete své lásce napsat po schůzce 17 romantických sms, které můžete své lásce napsat po schůzce

 Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou

4 tipy, jak se vypořádat se samotou 4 tipy, jak se vypořádat se samotou

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl)

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy 4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy

10 typů kluků, kterým je lepší se vyhnout 10 typů kluků, kterým je lepší se vyhnout

Komentáře

  Vložit nový komentář

  Další zajímavé

   Recept na mraženou horkou čokoládu Recept na mraženou horkou čokoládu

  4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj 4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj

  2 tipy, jak zbavit kosmetické štětce nečistot 2 tipy, jak zbavit kosmetické štětce nečistot

  10 způsobů, jak zlepšit a upevnit vztah 10 způsobů, jak zlepšit a upevnit vztah

  5 zdravých a chutných jídel z dýní, kterými přivítáme podzim 5 zdravých a chutných jídel z dýní, kterými přivítáme podzim

  4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe 4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe

  6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla 6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

  7 cviků v sedmi minutách pro hubenější stehna 7 cviků v sedmi minutách pro hubenější stehna