10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka
12. 04. 2021, Kategorie Vztahy
616 shlédnutí

10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka

https://www.powerofpositivity.com/traits-authentic-people/

Znáte někoho, o kom byste mohli říci, že je to autentický člověk? Co to vlastně znamená? Jako autentické označujeme něco, co je skutečné nebo pravé. Je snadné vytvořit na sociálních médiích nepravdivý obraz vašeho života a předstírat ho před lidmi, kteří vás osobně neznají. Být autentický znamená, že nejenže nepředstavujete falešnou tvář světu, ale jste také spokojení s tím, jací skutečně jste. Být autentický znamená mít odvahu být sám sebou bez ohledu na to, co si o vás lidé budou myslet nebo co budou říkat za vašimi zády. Tady je deset rysů skutečně autentických lidí:

1) Mají schopnost sebereflexe

10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka

Jsou vnímaví a snaží se pochopit, kým jsou, co chtějí od života a s jakými lidmi chtějí spojovat svou životní cestu. Uvědomují si své chyby, aniž by jimi byli posedli, a snaží se tyto zkušenosti využít jako odrazový můstek k tomu, aby byli lepšími lidmi.

2) Neodsuzují ostatní lidi

Protože pravidelně studují sebe a své chyby, neodsuzují ostatní za ty jejich. Chápou, že z chyb je třeba se poučit a že jsou velmi cenným nástrojem pro růst a změnu. Berou ostatní takové, jací jsou, bez ohledu na barvu pleti, orientaci, národní původ, náboženství nebo cokoli jiného.

3) Žijí v současnosti

10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka

Nezabývají se svou minulostí, svými lítostmi nebo chybami. Stejně tak netráví celé dny fantazírováním o budoucnosti. Žijí v každodenní přítomnosti. Někdo, kdo je autentický, chápe, že se každý mění a že život je každodenní boj o to, abychom co nejlépe využili náš krátký čas zde na Zemi.


4) Jsou zaměřeni na dlouhodobé cíle

Zatímco žijí v přítomnosti, mají i plány do budoucna. Zaměřují se na dlouhodobé cíle, nikoli na krátkodobé zisky, kterých by mohli dosáhnout lhaním, podváděním nebo okrádáním ostatních. Investují svůj čas do dlouhodobých cílů a nenásledují dav lidí, kteří  chtějí být „in“. Vědí, kdo jsou a co chtějí, a proto si plánují, jak toho dosáhnout v rozumném časovém horizontu.

5) Mají charakter

Cení si svého charakteru více než si rychlého zisku. Splní to, co slíbili. Jsou spolehliví a čestní. Můžete se spolehnout na někoho, kdo je autentický, protože přijímá odpovědnost za své činy.

6) Naslouchají

10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka

Pokud s vámi mluví, je to proto, že chtějí slyšet, co říkáte. Jinak by tím neztráceli čas. Poznáte to, protože nečekají jen to, aby vyjádřili své myšlenky nebo názory, ale skutečně se snaží zpracovat to, co jim říkáte.

7) Jsou věrní svým postojům

Protože autentičtí lidé věnují čas přemýšlení o svých vlastních činech a sami za své činy zodpovídají, jsou emocionálně mnohem konzistentnější. Už vědí, co chtějí. Jdou po cestě, kterou si stanovili, a proto se nehoní za pomíjivými věcmi, jako je bohatství nebo postavení. Jsou ukotveni tady a teď, zatímco míří do budoucnosti, kterou si sami naplánovali. Neexistuje pro ně žádná nerozhodnost, protože se již rozhodli, kde v životě chtějí být.


8) Jsou čestní

Autentičtí lidé jsou ke všem upřímní. Neztrácejí čas přetvářkou. Říkají ostatním pravdu. Jsou otevření a čestní co se týká jejich názorů, myšlenek a vztahů. Nemají potřebu klamat ostatní o svých záměrech, protože jsou si jistí sami sebou a s nikým nesoutěží. Jedinou věcí, která je vede k tomu, aby vynikli, je vlastní motivace.


9) Váží si sami sebe

Protože jsou k sobě upřímní a uvažují o sobě, respektují se. Nezradí své přesvědčení, protože by se na sebe nemohli podívat do zrcadla. Respektují sami sebe a nesou odpovědnost za své činy, které jim dodávají integritu a sílu charakteru, které si cení více než peněz.

10) Jsou odvážní

10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka

Mají odvahu být sví a být věrní svým ideálům, i když tyto věci nejsou populární. Jejich přesvědčení jim dodává sílu, i kdyby byl proti nim celý svět. Nepodléhají společenskému tlaku a místo toho se řídí vlastními hodnotami. Autentičtí lidé vynikají, protože se odmítají přizpůsobovat tomu, co si ostatní myslí, že by měli dělat. Mají odvahu být jedinečným člověkem.

Autentické jednání se snaží navenek korespondovat s tím, jak se cítíte uvnitř. Snižuje emoční vyčerpání a tím zlepšuje vaši celkovou pohodu. Přečtěte si také článek Proč předstíráme v práci emoce

Oblíbené články

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl)

40 otázek, ve kterých byste měli mít jasno před vstupem do manželství 40 otázek, ve kterých byste měli mít jasno před vstupem do manželství

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 5) Jak na to, abyste snadno navazovala v budoucnosti vztahy Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 5) Jak na to, abyste snadno navazovala v budoucnosti vztahy

10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl) 10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl)

 Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte

17 věcí, které by se neměly změnit se vstupem do manželství 17 věcí, které by se neměly změnit se vstupem do manželství

10 důvodů, proč jsou muži nevěrní 10 důvodů, proč jsou muži nevěrní

5 chyb, které dokáží zničit každý vztah 5 chyb, které dokáží zničit každý vztah

5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce 5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce

7 věcí které muži ocení na ženách více než vzhled 7 věcí které muži ocení na ženách více než vzhled

5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé 5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé

5 důvodů, proč nechat květiny, aby mluvily za vás 5 důvodů, proč nechat květiny, aby mluvily za vás

Komentáře

    Vložit nový komentář