10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet
21. 02. 2021, Kategorie Vztahy
284 shlédnutí

10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet

https://www.powerofpositivity.com/10-signs-youve-found-a-keeper/

Začala jste chodit s klukem, který vypadá jako „pan Dokonalý“. Můžete si být ale jistá, že je to ten pravý partner pro dlouhodobý vztah? Je to důležitá volba a mohla byste to posoudit podle těchto známek:

1) Je laskavý a milující

Obecně považujeme za dobrého člověka někoho, kdo chce dělat dobro pro ostatní. Někoho, kdo pomůže zaběhlému zvířeti nebo staršímu člověku v nesnázích.

Ve studii pojednávající o tom, které rysy lidé všeobecně považují za atraktivní, byly dva nejžádanější rysy kompetence a vroucnost. Samozřejmě byste chtěla, aby váš partner byl inteligentní, ale i vroucnost je žádoucí, protože chceme, aby náš miláček byl citlivý k našim potřebám a touhám.

2) Máte společné zájmy

10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet

Měli byste považovat za správné stejné hodnoty. Když zvážíte, co je pro vás nejdůležitější, měl by váš partner o těchto věcech smýšlet stejně. Jedná se s největší pravděpodobností o vaše názory, přesvědčení a morální principy, ale může to zahrnovat také náboženské založení nebo sympatie k určité politické straně.

Ve studii na téma „osobnostní a individuální rozdíly“ vědci identifikovali několik faktorů, ve kterých by páry měly mít shodu. Zjistili, že máme tendenci tíhnout k lidem, kteří pocházejí z podobného prostředí jako my, mají podobné sociální postavení, mají podobné celkové zdraví, podobné vzdělání a podobnou touhu po dětech. Zdá se, že podobnosti se přitahují více než protiklady.

3) Dokážete se spolu smát

10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet

Kdo by neměl rád upřímný smích? Pokud vy dva sdílíte stejné vtipy a dokážete se zasmát i ve stresových situacích, máte štěstí, že jste našla toho pravého. Váš vztah bude plný smíchu a budete tvořit šťastný pár. Zábava je pro páry v dlouhodobém vztahu důležitá. Je logické, že páry, které se více baví a jsou hravé, mají šťastnější vztahy, což výzkum také potvrzuje.


4) Zná své nedostatky

Znát své nedostatky a snažit se je vylepšit je pro partnerství skvělá vlastnost. Nikdo nemůže být za všech okolností dokonalý, takže vidět své vlastní chyby a pracovat na nich je úžasná kvalita.

5) Je čestný

Uznat chybu je známkou upřímného vztahu. Většina lidí lže mnohokrát denně, často v maličkostech, které pomáhají ostatním lidem, aby se cítili dobře. Váš partner by vám mohl říct malou bílou lež, např. jestli vám to sluší, ale nikdy by neměl lhát o důležitých věcech, jako jsou finance, zdraví nebo věrnost.

6) Jste trochu odlišní

Nechcete být v romantickém vztahu s někým, kdo je přesně stejný jako vy, protože malé rozdíly vás činí zajímavé. Jste si dostatečně podobní v tom, co je důležité, ale natolik jiní, že máte odlišný vkus, dovednosti a koníčky.

7) Podporuje vás, ale má i vlastní aspirace

10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet

Našli jste toho pravého partnera, pokud vás podporuje ve vašich snech, ale přesto neobětuje své vlastní cíle. Chce vám třeba pomoci zahájit vlastní podnikání, ale také dokončit své vysokoškolské vzdělání, a ne se na povel vzdát všeho, jen aby vám to vyhovovalo.


8) Umí dobře komunikovat

Pravý parter potřebuje vědět, jak efektivně komunikovat. Pokud vaše potenciální vážná známost dokáže formulovat své pocity a potřeby tak, abyste jim porozuměla, budete schopna tyto potřeby uspokojit a pěstovat dobrý vztah. Kromě toho, že se jasně vyjadřuje, měl by váš partner být skvělým posluchačem. Musí umět rozumět vašim potřebám a pocitům. Pokud je konverzace při rozhovoru obousměrná, může to být váš partner na celý život.

9) Je schopen kompromisu

Pokud se každý večer dohadujete, na co se budete dívat v televizi, neskončí to dobře. Je třeba umět vyměnit něco za něco. Jednou se můžete dívat na váš oblíbený pořad a podruhé zase na něco, co baví jeho.

10) Dělá vás lepším člověkem

10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet

Někdo, kdo vás inspiruje k růstu, je jednoznačně člověkem, kterého stojí za to si udržet. Víte, že se budete učit a růst jako člověk, když jste s ním. Být s někým, kdo vám pomůže být lepším člověkem, je skvělý vztah. Nejen, že vás miluje, ale je také vaším rádcem. Poskytne vám návod, jak se dobře rozhodnout, aniž by rozhodoval za vás. Pokud si dokážete představit, jak byste ho popsala v děkovné řeči, tak je to pro vás ten správný člověk. 

Jestli už prožíváte dlouhodobý vztah, je potřeba o něj pečovat, aby se nevytratila původní vášeň. Více se dozvíte v článku 6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu

Láska je k životu nezbytná, máte se rád(a) i vy?
Ano (60 %)
Ne (25 %)
Nevím (15 %)

Oblíbené články

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl)

 Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou

5 tipů, kam vyrazit na Valentýna 5 tipů, kam vyrazit na Valentýna

 Sex – kdy je na něj nejlepší čas? Sex – kdy je na něj nejlepší čas?

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl)

6 věcí, které byste měla vyzkoušet v sexu 6 věcí, které byste měla vyzkoušet v sexu

3 úskalí vztahu s cizincem 3 úskalí vztahu s cizincem

10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí 10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí

5 věcí, které šťastní lidé nikdy nedělají 5 věcí, které šťastní lidé nikdy nedělají

10 věcí, které zásadně odlišují ženy od mužů a naopak 10 věcí, které zásadně odlišují ženy od mužů a naopak

4 znaky dobře fungujícího vztahu 4 znaky dobře fungujícího vztahu

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu 5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

Komentáře

    Vložit nový komentář