Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single
07. 07. 2019, Kategorie Vztahy
941 shlédnutí

Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single

https://www.mindbodygreen.com/articles/what-it-means-when-you-never-maintain-healthy-habits-when-youre-single?

Vztahová poradkyně Margaret Paul, Ph.D. říká, že často slýchá od svých klientek: "Cítím se krásná a plná života jenom tehdy, když mám vztah s mužem. Když jsem sama, nechám všechno plavat, přibývám na váze, neupravuji si vlasy ani si nedělám make-up. Jako bych ani nežila. Nevím, proč to dělám, a neumím si s tím poradit.“

Často to říkají ženy, ale podobně se chovají i muži. Mnoho lidí má tendenci zdravě jíst, cvičit a usilovat o splnění svých cílů jenom když s někým chodí nebo se snaží udělat dojem na určitou osobu. V opačném případě se jejich zdravé návyky dostávají na vedlejší kolej. Základem tohoto postoje je, že když jste single, nemusíte se snažit na nikoho zapůsobit a můžete se uvolnit. Ale v tomto postoji se ukrývá jeden velký problém.

Podmínečná sebeláska?

 Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single

Když se fyzicky zanedbáváte, jestliže tu není nikdo, „pro koho“ byste se snažili a kdo by to mohl ocenit, odhaluje to, jak vám opravdu záleží na péči o vás samotné. Máte motivaci o sebe pečovat jenom proto, abyste zapůsobili na pro vás důležitého člověka - ne proto, že skutečně milujete sami sebe.

Hlavní problém, který tito lidé mají, je to, že zakládají svou cenu na pozornosti, souhlasu nebo lásce někoho jiného. Namísto toho, aby se učili hluboce oceňovat svoji hodnotu autentickým a bezpodmínečným způsobem, neváží si sami sebe a dělají někoho jiného zodpovědným za svůj elán a hodnotu.

Definování vaší hodnoty

 Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single

Stejně jako mnoho lidí jsem dospívala s tím, že jsem definovala svou hodnotu podle toho, jak o mně smýšleli ostatní. Pokud mne měli rádi, pak jsem se cítila v pořádku, a pokud ne, pak jsem se cítila nemilovaná a bezcenná. To mi přinášelo spoustu úzkosti, protože jsem se vždy snažila přijít na to, jak být "dokonalá" a dělat věci "správně", aby mě lidé přijímali. Věřila jsem, že jenom dokonalostí mohu dosáhnout jejich přízně.

Trvalo mi dlouho, než jsem pochopila, že pokud budu sama sebe považovat za neschopnou a zakládat pocit své hodnoty na názoru ostatních, nikdy se nebudu cítit v pořádku. Dokonce i když budu někomu sympatická, pokud se nebudu sama mít upřímně ráda, nemohu se cítit milovaná a ceněná.

Teprve když jsem se naučila, jak se spojit se svým vyšším vědomím, a začala jsem přijímat lásku a moudrost, která je zde vždy pro nás pro všechny, uvědomila jsem si, že mám právo být odpovědná za vlastní hodnotu, vážit si sama sebe a starat se o sebe bez ohledu na to, co si o tom myslí ostatní.

Cítila jsem úžasné osvobození od závislosti na souhlasu ostatních, když jsem se naučila vidět sebe - svou pravou duši - očima mého vyššího vědomí. Spatřila jsem, že jsem jasné a zářící světlo, a stejně tak každý z nás. Uviděla jsem svou hlubokou dobrotu a hlubokou dobrotu duše každého. Poznala jsem, že nejsem mé zraněné ego - část mě, která mě soudila jako nedostatečně dobrou. Od chvíle, kdy jsem uviděla svou pravou duši, jsem se začala učit hluboce a bezpodmínečně milovat sebe – fyzicky i emocionálně.


Moji klienti měli podobné zážitky: Když se naučili dívat se na sebe očima vyššího vědomí, spíše než hodnotícíma očima, začali se cítit motivováni k tomu, aby zdravě jedli, cvičili a láskyplně pečovali o své pocity, ať už jsou či nejsou ve vztahu. Takové chování je známkou pravé, bezpodmínečné sebelásky, druhu sebelásky, která nemá nic společného s tím, jak vás hodnotí ostatní lidé.

Jak na sebe pohlížet očima vyššího vědomí

 Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single

Chce to praxi, abyste se mohli jasně nazírat očima svého vyššího vědomí. Musíte být velmi otevření, abyste viděli, co vám ukazuje.

Zdravé návyky posilují nejen naše fyzické tělo, ale také stav naší mysli. Vhodná strava má vliv na zdraví těla i jasnost mysli. Mnoho výhod pro fyzické a duševní zdraví přináší pobyt v přírodě. Příroda má velmi vysoké vibrace a pomáhá nám být ve stavu, který nám umožňuje přístup k našemu vyššímu potenciálu.


Když jste v tomto otevřeném stavu mysli, představte si své vyšší vědomí jako starší, moudřejší aspekt vás, a představte si, že můžete vidět své vnitřní dítě - svou pravou bytostnou duši - očima svého staršího moudřejšího já. Představte si sebe jako malé dítě. Vidíte, že vaše podstata je láska? Je něco ve vás jako malém dítěti, co si nezaslouží vaši lásku? Kdybyste měli dítě přesně takové, jací jste byli jako malí, měli byste to dítě rádi? Co od vás potřebuje vaše vnitřní dítě, aby se začalo cítit milované, abyste nemuseli chtít pozornost, lásku nebo souhlas od druhých, abyste věděli, že jste hodni lásky?

Pokud to budete praktikovat, bude vám dělat radost láskyplná péče o sebe, ať už se ve vašem životě vyskytuje nějaká pro vás důležitá osoba nebo ne. Také zjistíte, že prožíváte mnohem méně úzkosti, protože už se nemusíte snažit být dost „dokonalí“, abyste měli nějakou hodnotu. Víte, že jste již dokonalí ve své duši a že se cítíte skvěle, když jste sami sebou - a rádi se staráte o své úžasné já, vždy a bez podmínek.

Mohl by vás zajímat také článek 12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single

Víte heslo do telefonu vašeho partnera?
Ano (38 %)
Ne (53 %)
Nevím (9 %)

Oblíbené články

10 způsobů, jak zlepšit a upevnit vztah 10 způsobů, jak zlepšit a upevnit vztah

4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně? 4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně?

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 1) Porozhlédněte se po bezvadných klucích Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 1) Porozhlédněte se po bezvadných klucích

12 nenápadných ničitelů vašeho vztahu 12 nenápadných ničitelů vašeho vztahu

10 věcí, které zásadně odlišují ženy od mužů a naopak 10 věcí, které zásadně odlišují ženy od mužů a naopak

5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce 5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce

 Jak to udělat, aby se k vám po rozchodu chtěl zase vrátit Jak to udělat, aby se k vám po rozchodu chtěl zase vrátit

10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet 10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet

10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl) 10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl)

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu 5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

17 romantických sms zpráv na dobrou noc 17 romantických sms zpráv na dobrou noc

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 2) Upevněte vaše přátelství Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 2) Upevněte vaše přátelství

3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství 3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství

 Sex v těhotenství - ano či ne? Sex v těhotenství - ano či ne?

7 benefitů ranního sexu 7 benefitů ranního sexu

5 tipů, jak si zachovat svou BFF 5 tipů, jak si zachovat svou BFF

Komentáře

  • Olga 01.09.2019
    Díky za zajímavý článek :-)

Vložit nový komentář