7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah
14. 01. 2019, Kategorie Vztahy
1282 shlédnutí

7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah

https://www.mindbodygreen.com/articles/sex-relationship-resolutions-couples

S novým rokem nastává vhodný čas na to, abychom se vypořádali s minulým rokem, připomněli si, co se nám podařilo a zvážili, co by se dalo zlepšit. Instinktivně budeme při našich předsevzetích přednostně chtít řešit záležitosti osobního růstu, ale nezapomeňte se také zamyslet nad vašimi partnerskými vztahy. Když už jste s někým delší dobu, může se stát, že vztah necháte plynout automaticky a budete věnovat svou energii především novým cílům, kterých ještě chcete dosáhnout. Ale jedním z klíčových způsobů, jak zajistit, aby váš vztah zůstal zdravý, je neustále na něm pracovat, dokonce i v dobách relativní stability.

Tím, že si dáte jako pár několik společných předsevzetí, můžete získat hodně plusových bodů. Možná můžete vyřešit některé problémy, které dosud zametáte nenápadně pod koberec, a tím posílit své partnerství. Dále vám nabízíme k posouzení několik předsevzetí z oblasti sexu a partnerství.

1) Udělejte si na svého partnera čas

7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah

Začátek vztahu se obvykle vyznačuje tím, že s naší novou láskou trávíme co nejvíce času. Ale v průběhu doby mnoho z nás začne své partnery zanedbávat kvůli dalším povinnostem a požadavkům v našem životě. Pokud máte pocit, jako byste vztah začali považovat za samozřejmost, začátek nového roku je skvělou příležitostí, abyste se dohodli, že budete na svém vztahu oba více pracovat. Plánujte si čas, který budete trávit společně. Zde je několik konkrétních způsobů, jak byste mohli postupovat. Každý z nich by mohl být samostatným předsevzetím:


• Doporučuji každodenní společný rituál, na který se můžete těšit. Ať už je to společná ranní káva, šálek čaje v odpoledních hodinách nebo společné venčení psa v noci.
• Zvažte plánování pravidelných vycházek mimo domov. Je důležité, abyste se společně bavili. Pokud vám týdenní večeře v restauraci zní jako jednotvárné, buďte trochu kreativní a objevujte nové aktivity. Třeba navštěvování fitka, kam můžete chodit společně, členství ve čtenářském klubu, nebo nějaké jiné nové hobby.
• Plánujte si společné výlety a dovolené. Učiňte to na několik týdnů dopředu, abyste si mohli udělat čas. 

2) Vybudujte mezi sebou novou úroveň upřímnosti

7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah

Je běžné, že lidé mají problém s obtížnými rozhovory. Často se smiřují s věcmi, které nejsou podle jejich představ, nebo raději mlčí, aby byl klid. Ale jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro svůj vztah, je naučit se být upřímný. Pokud váš vztah trpí napjatou nebo nedostatečnou komunikací, začněte ji v novém roce společně zlepšovat. Často stačí si o problému upřímně pohovořit a projevit vzájemnou snahu o nápravu k tomu, aby začala změna k lepšímu. Několik doporučení, ke kterým byste se mohli oba zavázat, pokud jde o vzájemné upřímnost:

• Buďte připraveni si věci pravdivě vyříkat, pokud se to týká něčeho, co je pro vás důležité. Pravá důvěra pochází z toho, že váš partner vám řekne pravdu, i když je sebevíce nepříjemná. Přikrášlování nebo vyhýbání se problému nic nevyřeší.
• Nepotlačujte své pocity a touhy, mají tendenci stejně vyjít později na povrch.
• Vyberte vhodný čas pro rozhovor.
• Uvědomte si, že některá z těžších témat nebudou vyřešena v jedné konverzaci; buďte ochotni se k nim v průběhu času vracet, dokud nenajdete společnou řeč.


3) Rozvíjejte vaše komunikační dovednosti

Slova jsou nepřesná; dostávají nás pravidelně do potíží. Je důležité, abychom mezi sebou používali slova, která nám pomáhají budovat a udržovat spojení spíše než taková, která způsobují nedorozumění a odcizení. Tohle by mohl být rok, kdy jako pár zdvojnásobíte vaše úsilí o efektivní vyjadřování. Existuje mnoho postupů zdravé komunikace, včetně neagresivní komunikace, umění naslouchat, respektování partnera. Na internetu i v literatuře lze najít dobré rady. Zde je několik konkrétních námětů, na které se můžete zaměřit, pokud nevíte, kde začít:

• Vyjadřujte se tak, aby druhý partner pochopil, co tím myslíte. Sdělujte jasně své pocity a přání, mluvte sami za sebe.
• Hledejte chybu nejdříve u sebe, dřív než budete oponovat partnerovi. Buďte si méně jistí, že pravda je vždy jen na vaší straně.
• Rozhodněte se komunikovat s vaším partnerem otevřeně, přátelsky a s úctou.

4) Sdílejte své sexuální fantazie

7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah

Jednou z nejúčinnějších věcí, kterou můžete udělat pro oživení vašeho intimního vztahu, je využít váš individuální přístup k erotice. Některé věci vás obzvláště vzrušují, máte své sexuální potřeby, oblíbená erotická média a své sexuální fantazie. Pokud jste tuto oblast dostatečně neprobádali, zavažte se, že to uděláte tento rok. Pokud už máte dobrou představu o tom, co vás opravdu vzrušuje, dejte si předsevzetí, že ji budete navzájem sdílet se svým partnerem. Můžete popsat své fantazie, napsat erotický příběh, nebo sdílet psané, filmové nebo zvukové scény, které vás nažhavují. Zjistěte, které aktivity se líbí vám oběma a zahrňte je do vašich sexuálních her v letošním roce. Uvolněnost a nadšení se cení!


5) Vyjasněte si své hranice

Někdy jiní lidé, povinnosti nebo situace ovlivňují nepřiměřeným způsobem náš život. Rušivý vliv může mít nějaká kamarádka nebo člen rodiny. Ať už je to bratranec, který se u vás pravidelně objevuje o víkendech, maminka, která mluví do všeho, co děláte, známá, který si půjčuje hotovost nebo vás připravuje o všechen váš volný čas, nebo atraktivní kolega, se který vás zve až příliš často na kafe. Toto může být rok, kdy si stanovíte pevné hranice ve vztahu s ostatními lidmi, abyste se ujistili, že vaše partnerství je stále vaší prioritou a dostatečně o ně pečujete.


Můžete si ujasnit, co jste ochotni s dalšími lidmi diskutovat nebo sdílet a kolik času s nimi budete chtít trávit. Možná budete mít v úmyslu nastavit podobné limity i pro čas v práci nebo jiné časově náročné závazky, abyste se mohli dostatečně věnovat partnerovi. Važte si vašeho vztahu a vyčleňte mu ve svém životě speciální místo.

Buďte odhodláni upřednostnit váš partnerský vztah před ostatními záležitostmi.

6) Buďte největší oporou vašeho partnera

7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah

Cítíte že vás zajímá jen váš vlastní svět a váš partner zůstává trochu mimo? Co kdybyste v letošním roce věnovali nějakou energii, abyste ho viděli jako hlavní postavu děje? Jako pár byste měli být tomu druhému oporou, váš vztah to velmi posílí. Snažte se v letošním roce podporovat svého partnera, aby měl úspěchy v uskutečňování svých osobních cílů, projektů a předsevzetí. Nechte mu prostor pro jeho seberealizaci, pro jeho záliby. Zajímejte se o to, co je pro něj důležité. Buďte pyšní na jeho nové příležitosti a úspěchy v práci, i když to může znamenat trochu méně společného času nebo změnu ve vašem životě, kterou jste nečekali.

7) Buďte vděční

7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah

Vděčnost má velkou moc. Stále více se ukazuje, že je důležitým faktorem při prožívání pocitu štěstí. Rozhodněte se, že se v letošním roce zaměříte na prožívání pocitu vděčnosti:

• Hledejte každý den něco pozitivního a navzájem se na to upozorňujte.
• Poděkujte druhému i za malé činy laskavosti nebo štědrosti.
• Přehlédněte některé nedostatky a zdůrazněte to dobré.

Bez ohledu na to, jak dlouho jste se svým partnerem, můžete tento rok stát tím nejlepším společným rokem. Chce to jen trochu času, pozitivní energie a odhodlání. Můžete začít pracovat na posilování vašeho vztahu právě teď!

Jestli vás toto téma zaujalo, můžete si také přečíst článek 12 nenápadných ničitelů vašeho vztahu

Máte doma pejska?
Ano (61 %)
Ne (33 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce 5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce

4 znaky dobře fungujícího vztahu 4 znaky dobře fungujícího vztahu

 Sex – kdy je na něj nejlepší čas? Sex – kdy je na něj nejlepší čas?

5 dalších zajímavostí o britské královské rodině 5 dalších zajímavostí o britské královské rodině

3 důvody, proč se okruh vašich přátel může zmenšovat & Proč je to v pořádku 3 důvody, proč se okruh vašich přátel může zmenšovat & Proč je to v pořádku

21 signálů, že mu jde jen o sex 21 signálů, že mu jde jen o sex

17 romantických sms zpráv na dobrou noc 17 romantických sms zpráv na dobrou noc

4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe 4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe

 Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single

6 nápadů na virtuální rande v době omezení osobních setkávání 6 nápadů na virtuální rande v době omezení osobních setkávání

4 důvody, proč je tak důležitý lidský dotek 4 důvody, proč je tak důležitý lidský dotek

10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí 10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí

 Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera

9 škodlivých návyků v komunikaci a jak je můžeme napravit 9 škodlivých návyků v komunikaci a jak je můžeme napravit

12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single 12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single

5 celebrit, které se staly matkami až po čtyřicítce 5 celebrit, které se staly matkami až po čtyřicítce

Komentáře

    Vložit nový komentář