8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem
21. 01. 2019, Kategorie Vztahy
3448 shlédnutí

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

http://time.com/5406794/how-to-break-up-with-someone/

Troufám si říct, že skoro každý to známe. Rozchod – tu bolestivou část života, kterou jsme museli už tolikrát překonat. Jak to ale udělat, když se chcete s partnerem rozejít vy, ale nechcete, abyste se rozhádali „na život a na smrt“ a stali se z vás nepřátelé? Jak neranit srdce toho druhého tak moc a zůstat třeba i přátelé? Rádi vám poradíme!

1) Důležité je načasování

Samozřejmě doba, jako jsou narozeniny, výročí či jiné významné datumy jsou naprosto tabu – to víme přeci každá. Nicméně, neřešte tento problém ani na společné dovolené, i když by se dalo říci, že ten druhý alespoň bude více uvolněný a lépe naladěný. Nekažte mu tento zážitek. Vždy, když pojede na další dovolenou, tak si na tento rozchod vzpomene – a bude to brát od vás jako zradu.

Samozřejmě, pro druhého nebude žádný okamžik ten správný, pokud to ovšem ve vašem vztahu necítí stejně jako vy a určitě vám toto načasování vyčte. Nicméně s odstupem času si uvědomí, co se vlastně stalo a ocení, že jste to na něj nevybalila třeba v neděli večer.


2) Postavte se tomu čelem!

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Jasně, řešit problémy tváří v tvář není nic jednoduchého, a ne každý na to má odvahu – vy ji ale budete muset sebrat. Není totiž nic více ponižujícího, než když vám přijde „rozcházející SMSka“ či email. Pokud tedy chcete zachovat mezi vámi i po rozchodu klid zbraní, zapomeňte na toho zbabělce tam vzadu ve vás, seberte rozum do hrsti, hlavu vzhůru a směle na to – vždyť váš protějšek si přeci trochu respektu zaslouží.

3) Nenechávejte si to na doma

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Je vědecky prokázáno, že jak ženy, tak i muži komunikují více otevřeně a srdečněji, jsou-li někde na veřejnosti než v uzavřené místnosti. I v případě, že by to váš partner nevzal zrovna nejlíp, si můžete být jista, že v polo-otevřeném prostoru bude držet své emoce více na uzdě. Také odejít z tohoto prostoru je mnohem jednodušší, než odejít ze společného bytu nebo z auta.

4) Zapomeňte na minulost!

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Pokud se chcete s partnerem rozejít, máte k tomu jistě pádný důvod. Proto mu jej sdělte přímo a jasně a nepodbarvujte jej problémy z minulosti. Ne, určitě se s ním nerozcházíte, protože se loni otočil za pěknou slečnou či flirtoval se servírkou. Zapomeňte na křivdy dob minulých – kdo je bez viny, hoď kamenem se říká. Pokud nechcete, aby se váš partner začal bránit a vytahoval vaše minulostní prohřešky, nechte to spát – vždyť to už je promlčeno.

5) Nepodvádějte!

Buďte ke svému partnerovi čestná. Pokud jej opouštíte proto, že jste prostě poznala někoho jiného a zamilovala jste, nepodlehněte tomuto pokušení do té doby, než se se svým partnerem rozejdete. Ano, podvádění je tak lákavé – to víme také všechny – ale ty výčitky svědomí za to přeci nestojí. A lhát také nechcete! Co by se stalo, kdyby vás partner u nevěře přichytal – i když se s ním chcete rozejít? Jistě by to bylo o hodně horší, než když mu to všechno upřímně řeknete.


6) Zapomeňte na výčitky

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Pokud se chcete rozejít v klidu, bude už jen na vás, jak tento rozchod pojmete. Nejlepší volbou je vzít určitou část problémů na sebe a nesnažte se partnera obviňovat. To ho samozřejmě vytočí a z klidného rozchodu se velice rychle stane kovbojka na pokračování.

7) Buďte shovívaví

Rozchod není nic příjemného ani pro vás, natož tak pro vašeho partnera. Stejně jako ostatní aspekty a změny ve vašem životě jsou soukromou věcí, tak i rozchod by měl zůstat jen mezi vámi a těmi nejbližšími okolo vás. Rozhodně zapomeňte na fenomén dnešní doby – sociální sítě. Vystavíte tak vašeho partnera trapným situacím a dostanete ho do stavu, kdy se bude cítit ještě hůř než ve chvíli, kdy jste se s ním rozešla.


8) Zlaté pravidlo na závěr

Jak se říká – vžijte se to kůže partnera, se kterým se zrovna rozcházíte a jednejte s každým tak, jak byste chtěla, aby bylo jednáno s vámi. Pokud víte, že to, co chcete říci, by vám ublížilo, neříkejte to. Sice si na chvíli ulevíte, ale za čas by vás to mohlo mrzet a pozdní lítost je už „houby platná“. Připravte se tedy předem a uvědomte si nejenom, co chcete říci, ale hlavně to, co říci nechcete!

Hlavně si při rozchodu udržte odstup a chladnou hlavu. Samozřejmě, že se dostanete do emocionální pasti, pokud to váš partner nečeká nebo nejlépe – necítí stejně, jako vy. Myslete na to, že za nějaký čas se budete chtít za tímto rozchodem ohlédnout zpátky a vědět, že jste udělala všechno správně.

Oblíbené články

3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství 3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství

 Jak sbalit kluka - varování Jak sbalit kluka - varování

10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky 10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky

8 rituálů, které patří k pravé svatbě 8 rituálů, které patří k pravé svatbě

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 1) Porozhlédněte se po bezvadných klucích Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 1) Porozhlédněte se po bezvadných klucích

12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single 12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single

7 benefitů ranního sexu 7 benefitů ranního sexu

5 dalších zajímavostí o britské královské rodině 5 dalších zajímavostí o britské královské rodině

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu 5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

3 důvody, proč se okruh vašich přátel může zmenšovat & Proč je to v pořádku 3 důvody, proč se okruh vašich přátel může zmenšovat & Proč je to v pořádku

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase 7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

17 romantických sms zpráv na dobrou noc 17 romantických sms zpráv na dobrou noc

6 nápadů na virtuální rande v době omezení osobních setkávání 6 nápadů na virtuální rande v době omezení osobních setkávání

 Nadměrná žárlivost ve vztazích může mít spojení s narcismem Nadměrná žárlivost ve vztazích může mít spojení s narcismem

9 zvyků pravého gentlemana, které dostanou do kolen každou ženu 9 zvyků pravého gentlemana, které dostanou do kolen každou ženu

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

Komentáře

    Vložit nový komentář