5 tipů jak flirtovat na facebooku

5 tipů jak flirtovat na facebooku

Je pravda, že i při existenci mnoha seznamovacích online portálů je mezi námi stále velký počet lidí, kteří zůstávají single a hledají lásku. Ale svět je stále propojenější, a jsou zde velké šance, že na sociálních sítích se nachází někdo, kdo by mohl vzbudit vaši touhu po sblížení. Tento článek vám pomůže prohloubit umění flirtovat na facebooku, a možná i víc!

1) Aktualizujte svůj profil na facebooku

Když se začnete o někoho zajímat, první věc, kterou udělá, bude, že si prohlédne váš profil a timeline. Při osobním setkání na vás na prvním místě uvidí vaše oči a úsměv. A co to bude, co uvidí na vašem profilu?

Přátelský výraz a úsměv na fotografii u vašeho profilu a zajímavá úvodní fotka navodí dojem, že jste pravděpodobně chytrý, zábavný člověk, se kterým by bylo příjemné se stýkat.

Úvodní fotka na facebooku toho o vás hodně napoví. Otevřeně politické, náboženské nebo názorové sdělení vyšle velmi silný signál, který může nebo nemusí být přitažlivý, a je určitě rizikovější než něco více zaměřené na vaši osobnost než na vaše přesvědčení.

Pokud máte v plánu flirtování s kamarádem svého přítele na síti, je nutné nastavit možnosti ochrany osobních údajů vašeho profilu tak, že věci, které chcete sdílet – profilové fotky, některá alba, sekci O mně, budou viditelné nanejvýš pro kamarády vašich přátel.

2) Nepoužívejte jako profilovou fotku obrázky domácích mazlíčků

Pokud nejste pes nebo kočka, kteří to umí s internetem, nechte si obrázky domácích mazlíčků pro album. Podobné je to s umístěním obrázku filmové hvězdy nebo kreslené karikatury ve stylu Simpson. Je lepší vložit je jinam, než na místo vlastní profilové fotky. Pošetilé obrázky a fotky zvířat vysílají dva signály. Jeden je ten, že nejste atraktivní, a druhý, že si velice střežíte své soukromí. Ani jeden z nich nemusí být špatný sám o sobě, ale pokud chcete flirtovat na sociální síti, jsou kontraproduktivní.

Pokud si nejste jisti svým vzhledem, nechte si udělat portrét u profesionála. Fotografové jsou odborníci na to, jak nejlépe prezentovat své objekty, a pravděpodobně odvedou lepší práci, než když sami držíte fotoaparát v ruce a vyfotíte selfíčko.

Pokud máte opravdu rádi své štěňátko, nebo si myslíte, že je legrační vypadat jako postavičky ze Simpsonů, tedy dobře. Udělejte si tolik fotoalb, kolik je vám libo, se všemi zábavnými snímky, kterými chcete. Ale jenom pokud se je nerozhodnete použít jako svůj profilový obrázek.

Nezahlcujte své fotoalbum nekonečným množstvím fotek bývalých milenců. Někdo by si mohl myslet, že navazování vztahů je pro vás jenom hra. A takové hry se většinou nikdo nechce účastnit.

A jestliže si opravdu velice chráníte soukromí, potom raději přehodnoťte svůj záměr flirtovat na Facebooku. Seznamujte se postaru – s pomocí přátel při osobním setkání.

3) Neprodlužujte seznamování

Jak flirtovat na facebooku

Jestliže máte o někoho zájem, nešpehujte ho poté, co došlo k prvnímu „očnímu“ kontaktu tím, že jste okomentovali příspěvek nebo fotku. Je to stejně, jako když jste mezi lidmi. Když po navázání očního kontaktu nepřejdete místnost a dotyčného nepozdravíte, ale budete neustále na něj vrhat kradmé pohledy, za chvíli vás bude mít za dotěru.

Místo, aby si ten, o koho máte zájem, pomyslel, že jste docela milý člověk, začne si myslet, proč na mne pořád tak zírá? Pokud někdo vzbudil váš zájem a okomentovali jste jeho zprávu, fotku nebo dvě, další krok je jasný:

4) Je řada na vás

Jak flirtovat na facebooku

Jestliže vás zaujal komentář nebo dobrá fotka, pošlete mu zprávu. Nemusíte projevovat nadšení ani kritiku, stačí být dostatečně zajímaví, abyste získali odezvu. A je to!

Pro kluky platí, že pokud máte dost odvahy a dívku znáte, zkuste neformální přístup. To ale nedělejte, pokud dívku neznáte. Jinak se může stát, že vás bude prostě ignorovat.

 

 • „Dohaduji se se svým srdcem, jestli je moje, nebo jestli patří tobě, jak tvrdí. Můžeš nás rozsoudit?“
 • „Fotka na tvém profilu je ta nejúžasnější, kterou jsem viděl v posledních třech minutách.“
 • „Jsi první, které se podařilo, že se moje srdce hned zastaví, a hned zase bije jako splašené. Co s tím?“
 

Jestliže osobu, se kterou se chystáte flirtovat, ještě neznáte, a jenom náhodou jste narazil na její profil, zvolte opatrnější přístup.

 

 • „Ahoj, ty mne neznáš, měl jsem štěstí, že jsem narazil na tvůj profil. Vypadáš jako opravdu zajímavý člověk.“
 • „Ahoj, víš, jaký je internet džungle. A já jsem jako Tarzan, který najednou narazil na tebe. A už nemám důvod, proč jít dál. Jak se máš?“
 • „Ahoj, obvykle to nedělám, ale tvůj profil mne natolik zaujal, že bych si s tebou rád popovídal. Co si o tom myslíš?“
 

Pokud se dočkáte odpovědi, pokračujte v chatování. Zjistěte víc, a udržujte hovor tak, aby byl zajímavý a zábavný. Mluvte přirozeně a lidsky, jde jen o to, aby bylo poznat, že vás baví život a že vás baví vzájemná komunikace. Budou stát o další kontakt.

5) Využijte vztahů s kamarády 

Facebook je sociální síť, takže je naprosto přirozené, že můžete hovořit o svých přátelích a odkazovat se na ně. Pokud máte dobré vztahy se společným kamarádem, využijte tuto šanci.

Mluvte o něčem zábavném, úžasném či zvláštním, co přítel udělal. Ať je na vás poznat laskavost a dobrá nálada.

 

 • „Viděl jsi video, které (společný přítel) publikoval na nástěnce? Myslela jsem, že takhle ječí jenom holky!“
 • „Ten komentář, co ti (společný přítel) tuhle poslal, byl dobrý, ne? To mně dostalo!“
 • „(Společný přítel) má na nástěnce opravdu bezvadné video. Viděl jsi to? Odstíny šedé, dalo by se říci!“

Diskutujte o svém společném příteli. Kladení přímých, nesugestivních otázek, týkajících se osoby, kterou oba znáte, pomůže nastolit pohodu mezi vámi dvěma.

 

 • „Odkud znáš (společného přítele)? Povídal mi, že jsi člověk, se kterým bych se určitě měla seznámit.“
 • „Jak dlouho znáš (společného přítele)? Dá se říci, že já se s ním znám od narození.“

 

Pokračování článku (další tipy jak flirtovat na facebooku) naleznete zde.

 

Přečtěte si i podobný článek, Jak sbalit kluka.

Přidej první komentář

Napsat komentář