4 důvody, proč praktikovat jógu
18. 08. 2020, Kategorie Móda a krása
583 shlédnutí

4 důvody, proč praktikovat jógu

Redakce

Většina lidí zná jógu pouze jako fyzické cvičení vedoucí k upevnění zdraví a předcházející nemocem. Ve skutečnosti jsou ásany (pozice) pouze jedním dílkem celku zvaného jóga. Jóga je filozofická nauka, jejímž smyslem je sjednotit tělo, mysl a ducha. Mezi její další aspekty patří dýchání, meditace, očistné techniky a jiné.

Zpevnění a pružnost těla

Praktikování ásan je velmi vhodné pro dosažení zdravého těla. Existuje široká škála pozic, které nás vedou k větší obratnosti, zpevňují jednotlivé svaly a šlachy, ale také zajišťují správný rozsah kloubů. Protože většina z nás téměř celý den sedí, ať už v práci, ve škole nebo při odpočinku, může být cvičení jógy velmi prospěšné pro rozhýbání ztuhlého těla a zbavení se bolesti.

Správné dýchání

4 důvody, proč praktikovat jógu

S největší pravděpodobností nedýcháte správně – překvapuje vás to? Stres, neustálé sezení a další věci způsobují, že dýcháme pouze mělce – do hrudníku – a nikoliv do břicha. Při správném dechu využíváme bránici, která stlačuje orgány v břiše směrem dolů. Jóga nás vede k obnově přirozeného rytmu dechu, který je nezbytným dílkem skládačky celkového zdraví.


Zklidnění a soustředění

Skrze ásany a práci s dechem se naučíte, jak zklidnit a soustředit svou mysl. Jóga směřuje naši pozornost k jedné věci, ať už je to konkrétní pozice, nebo dech. Díky tomu nás učí, jak se lépe koncentrovat i v běžném životě. Nezažíváte snad alespoň občas pocit, že vaše mysl je rozlétaná a neschopná dělat jednu věc? Jóga je v tomto ohledu velmi prospěšná.


Kontrola emocí

Díky józe si v životě vytvoříme klidné místo, budeme mít méně negativních emocí a postupně se obnoví přirozené rytmy těla a mysli. Již po několika dnech či týdnech praxe možná zjistíte, že návaly vzteku či smutku zažíváte čím dál tím méně. Je to proto, že jóga nás učí soustředění a kontrole myšlenek, což nám umožňuje lépe ovládat své emoce. Z dlouhodobého hlediska proto budeme mnohem vyrovnanější a spokojenější. Naše tělo a mysl budou naplněny pocitem klidu a pohody.

Věříte, že nad každým z nás bdí anděl?
Ano (59 %)
Ne (27 %)
Nevím (14 %)

Oblíbené články

7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku 7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku

18-3838 TCX: seznamte se s barvou roku 2018! 18-3838 TCX: seznamte se s barvou roku 2018!

30 kosmetický tipů pro krásu, které by měla znát každá dívka 30 kosmetický tipů pro krásu, které by měla znát každá dívka

4 důvody, proč praktikovat jógu 4 důvody, proč praktikovat jógu

13 tipů pro dokonalou pleť 13 tipů pro dokonalou pleť

5 rad, jak si usnadnit holení klína 5 rad, jak si usnadnit holení klína

Komentáře

    Vložit nový komentář