4 důvody, proč praktikovat jógu
18. 08. 2020, Kategorie Móda a krása
207 shlédnutí

4 důvody, proč praktikovat jógu

Redakce

Většina lidí zná jógu pouze jako fyzické cvičení vedoucí k upevnění zdraví a předcházející nemocem. Ve skutečnosti jsou ásany (pozice) pouze jedním dílkem celku zvaného jóga. Jóga je filozofická nauka, jejímž smyslem je sjednotit tělo, mysl a ducha. Mezi její další aspekty patří dýchání, meditace, očistné techniky a jiné.

Zpevnění a pružnost těla

Praktikování ásan je velmi vhodné pro dosažení zdravého těla. Existuje široká škála pozic, které nás vedou k větší obratnosti, zpevňují jednotlivé svaly a šlachy, ale také zajišťují správný rozsah kloubů. Protože většina z nás téměř celý den sedí, ať už v práci, ve škole nebo při odpočinku, může být cvičení jógy velmi prospěšné pro rozhýbání ztuhlého těla a zbavení se bolesti.

Správné dýchání

4 důvody, proč praktikovat jógu

S největší pravděpodobností nedýcháte správně – překvapuje vás to? Stres, neustálé sezení a další věci způsobují, že dýcháme pouze mělce – do hrudníku – a nikoliv do břicha. Při správném dechu využíváme bránici, která stlačuje orgány v břiše směrem dolů. Jóga nás vede k obnově přirozeného rytmu dechu, který je nezbytným dílkem skládačky celkového zdraví.


Zklidnění a soustředění

Skrze ásany a práci s dechem se naučíte, jak zklidnit a soustředit svou mysl. Jóga směřuje naši pozornost k jedné věci, ať už je to konkrétní pozice, nebo dech. Díky tomu nás učí, jak se lépe koncentrovat i v běžném životě. Nezažíváte snad alespoň občas pocit, že vaše mysl je rozlétaná a neschopná dělat jednu věc? Jóga je v tomto ohledu velmi prospěšná.


Kontrola emocí

Díky józe si v životě vytvoříme klidné místo, budeme mít méně negativních emocí a postupně se obnoví přirozené rytmy těla a mysli. Již po několika dnech či týdnech praxe možná zjistíte, že návaly vzteku či smutku zažíváte čím dál tím méně. Je to proto, že jóga nás učí soustředění a kontrole myšlenek, což nám umožňuje lépe ovládat své emoce. Z dlouhodobého hlediska proto budeme mnohem vyrovnanější a spokojenější. Naše tělo a mysl budou naplněny pocitem klidu a pohody.

Pijete alkohol každý den?
Ano (25 %)
Ne (72 %)
Nevím (3 %)

Oblíbené články

4 rady, jak být krásnou nevěstou 4 rady, jak být krásnou nevěstou

3 typy podzimních tónů pleti 3 typy podzimních tónů pleti

 Yazemeenah Rossi: Modelkou v 61 letech! Yazemeenah Rossi: Modelkou v 61 letech!

19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020! 19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!

5 rad, jak si usnadnit holení klína 5 rad, jak si usnadnit holení klína

5 věcí, které byste měla vědět o striích 5 věcí, které byste měla vědět o striích

Komentáře

    Vložit nový komentář