5 celebrit, které se nestydí za své jizvy
04. 02. 2021, Kategorie Móda a krása
439 shlédnutí

5 celebrit, které se nestydí za své jizvy

Photo: EPA

O tom, že o svém těle je nutné smýšlet pozitivně, se v posledních letech mluví stále častěji. Tento trend hojně podporuje i řada celebrit. Některé z nich, zejména ženy, tak hrdě ukazují celulitidu, kožní vadu vitiligo nebo právě jizvy. Prezentují je jako své plusy a bezpochyby tak inspirují mnohé ze svých fanoušků.

Sharon Stone

Jednu z největších jizev v showbyznysu nosí na krku hvězda Základního instinktu. Sharon Stone k ní přišla již v dětství, když při jízdě na koni nešťastně spadla na prádelní šňůru. Navzdory tomu, že tato historka je poměrně známá, vznikla i řada konspiračních teorií. Jedna z nich např. tvrdí, že Sharon Stone přepadl násilník s nožem. Herečka jizvu při natáčení maskuje pomocí metody zvané airbrush, na mnoha společenských akcích ji už ale nechala vyniknout.

5 celebrit, které se nestydí za své jizvy

Photo: BakLol


Princezna Eugenie

Vnučka britské královny Alžběty II. a sestřenice prince Williama má na zádech dlouhou jizvu, která jí zůstala po operaci páteře. Tu absolvovala ve dvanácti letech kvůli skolióze, která ji měla podle prognóz připoutat na invalidní vozík. Svoji jizvu, která měří přes dvacet centimetrů a vede jí od krku až mezi lopatky, Eugenie vystavila na své svatbě. Jednalo se o velkou událost, kterou sledovaly miliony lidí po celém světě. Navzdory tomu se princezna rozhodla odhalit svá záda, vzdát hold všem lékařům, kteří jí pomohli, a dodat odvahu lidem, kteří trpí podobnými problémy.

5 celebrit, které se nestydí za své jizvy

Photo: Soap Dirt


Jason Momoa

Charismatický herec známý ze seriálu Hra o trůny či z akčního trháku Aquaman je jedním z příkladů toho, jak lze negativní zkušenost obrátit ve svůj prospěch. Charakteristická jizva v obočí mu totiž zůstala po napadení. V kavárně na něj zaútočil násilník, který ho sklenicí pořezal v obličeji. Herec se mu naštěstí ubránil, přesto však odcházel z nemocnice s více než sto stehy! Nevyhnul se tak ani plastické operaci. Navzdory tomu je však přesvědčen, že to byla právě jizva, která mu pomohla získat role ve známých kasovních trhácích.

5 celebrit, které se nestydí za své jizvy

Photo: Kevin Winter/Getty Images

Kaley Cuoco

Stejně jako Sharon Stone, i Kaley Cuoco se zranila při jízdě na koni. Seriálová Penny spadla ze svého hřebce, který jí posléze nešťastně šlápl na holení kost. Po nehodě jí zůstala podlouhlá jizva na pravé noze, mohla však dopadnout mnohem hůře. Chvíli jí totiž hrozila i amputace nohy! Sama herečka dnes s humorem prohlašuje, že díky jizvě alespoň vždy pozná, že bude pršet. Při změně počasí ji totiž začne svědit.

5 celebrit, které se nestydí za své jizvy

Photo: kiwireport

Joaquin Phoenix

Filmový Joker se pyšní jizvou vedoucí od horního rtu až k nosu, kterou v současnosti částečně skrývá ve vousech. S její existencí se zřejmě již srovnal, má ji totiž od narození. Na vině je vrozená vada zvaná rozštěp patra, jejíž mírnější formou Joaquim trpěl. Sám herec o původu  jizvy dlouho mlžil a vznikla tak řada různých teorií, mezi kterými pochopitelně figurovaly i rvačky.

5 celebrit, které se nestydí za své jizvy

Photo: Quora


Jizvy mohou být i pozůstatky akné, je proto potřeba o pleť správně pečovat. Pokud nevíte jak na to, přečtěte si článek Zdravě vypadající pleť není samozřejmost. Co (ne)dělat, abyste ji měla i vy?

Věříte, že nad každým z nás bdí anděl?
Ano (59 %)
Ne (27 %)
Nevím (14 %)

Oblíbené články

7 tipů na skvělé masky na vlasy 7 tipů na skvělé masky na vlasy

 Khoudia Diop: Odlišnost beru jako plus Khoudia Diop: Odlišnost beru jako plus

7 módních novinek letní sezony 2017! 7 módních novinek letní sezony 2017!

 Trápí vás oteklá oční víčka? Jak vrátit svým očím bezchybný vzhled Trápí vás oteklá oční víčka? Jak vrátit svým očím bezchybný vzhled

5 důvodů, proč nakupovat v second handech 5 důvodů, proč nakupovat v second handech

4 jarní vůně: vsaďte na květiny a rozjasněte si den 4 jarní vůně: vsaďte na květiny a rozjasněte si den

5 barev, které ovládnou rok 2017 5 barev, které ovládnou rok 2017

4 rady, jak mít pevnější prsa 4 rady, jak mít pevnější prsa

4 věci, na které si dát pozor při výběru podprsenky 4 věci, na které si dát pozor při výběru podprsenky

7 zásadních chyb ve stylu oblékání 7 zásadních chyb ve stylu oblékání

Komentáře

  • Kit-Katka 05.09.2021
    Taky mám jizvu na zádech po operaci pátře. Není tak hezká, u Eugenie si asi dali víc záležet nebo v česku nejsou tak pečliví doktoři. Její gesto mi ale i tak dodalo sebedůvěry. Hezký článek, námět je supr.

Vložit nový komentář