4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě
26. 09. 2019, Kategorie Rady a návody
955 shlédnutí

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Péťa Šolajová

Zima bývá v našich krajích často velmi ponurá, řada z nás se proto snaží prozářit barvami alespoň svůj byt. Kromě krásných doplňků a vonných svíček přichází v úvahu také stále oblíbenější pokojové květiny, které v poslední době zažívají doslova renesanci. Přinášíme vám tedy několik tipů na ty, které kvetou i v zimě.

1) Vánoční hvězda

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Tato pokojovka se pyšní velikými květy, které svým vzhledem připomínají krásnou hvězdu. Nejčastěji ji můžete sehnat s červenými květy, na trhu jsou k dostání ale i růžové, oranžové a bílé. Hitem posledních let jsou pak několika barevné vánoční hvězdy, které zdobí nejednu svátečně vyzdobenou domácnost. Kromě krásných květů je výhodou této rostliny i fakt, že nevyžaduje příliš složitou péči. Stačí, když ji chráníte před chladem a pravidelně ji zaléváte tak, aby byl substrát mírně vlhký.


2) Vánoční kaktus

Přízvisko vánoční nese i kaktus, který je v odborných kruzích známý jako Schlumbergera. Může se pyšnit růžovými, žlutými červenými či fialovými květy, které raší na konci dlouhých pnoucích se stonků. Na rozdíl od vánoční hvězdy má raději chladnější prostředí, což se odráží i na jeho kvítcích. Ty se objevují, pokud je umístěný v prostoru vytopeném na 12 až 15 stupňů Celsia. Je tak ideální ozdobou třeba na chladnější chodby.

3) Brambořík

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Chladno prospívá i krásným Bramboříkům, péče o ně je ale trochu náročnější, než je tomu v případě vánočního kaktusu. V teple se trápí, umístěte jej proto někam, kde je teplota okolo 16 stupňů Celsia. Alternativou je dopřát rostlině přísun čerstvého vzduchu. Brambořík má rád vlhko, nikdy mu ale nezalévejte listy – volte spodní zálivku.


4) Azalka

Krásnými barevnými květy se vyznačují i azalky, které mají rády teploty okolo 18 stupňů Celsia. Jejich hlavní výhodou, kromě krásných barevných květů, je především to, že je lze poměrně snadno pěstovat i několik let. Při výběru si ale dejte pozor – k dostání je totiž jednak bazalka pokojová (indická), ale i bazalka venkovní (japonská). Ta pokojová by sice venku nepřežila, i tak má ale raději trochu nižší teploty. Naopak ale miluje vodu, zalévat ji můžete klidně každý den.Fandíte květinám? Podívejte se i na akvarijní rostliny ZDE.

Cítíte se někdy nedoceněně?
Ano (71 %)
Ne (15 %)
Nevím (13 %)

Oblíbené články

 Jak si vybudovat na zahradě přírodní jezírko Jak si vybudovat na zahradě přírodní jezírko

 Recept na slavnostně připraveného lososa Recept na slavnostně připraveného lososa

8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem 8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem

 Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit

9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům 9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům

4 důvody, proč si dodat odvahu a studovat v zahraničí 4 důvody, proč si dodat odvahu a studovat v zahraničí

7 tipů jak vypadat dobře na každé fotce 7 tipů jak vypadat dobře na každé fotce

5 tipů jak si v nesnázích udržet pozitivní myšlení 5 tipů jak si v nesnázích udržet pozitivní myšlení

10 kroků k příjemné auto-masáži 10 kroků k příjemné auto-masáži

12 skvělých tipů, jak ušetřit na nákupu potravin! 12 skvělých tipů, jak ušetřit na nákupu potravin!

25 dalších způsobů jak zhubnout 25 dalších způsobů jak zhubnout

5 způsobů, jak si pročistit auru a odstranit negativní energii 5 způsobů, jak si pročistit auru a odstranit negativní energii

Komentáře

    Vložit nový komentář