3 důvody, proč mít na zahradě hmyzí hotel
28. 04. 2019, Kategorie Rady a návody
1148 shlédnutí

3 důvody, proč mít na zahradě hmyzí hotel

Péťa Šolajová

Už jste slyšeli o fenoménu hmyzích domečků? Pokud ne, pak jste tu správně. V tomto článku si totiž popíšeme, proč je vlastně tak dobré mít na své zahradě tyhle dřevěné konstrukce určené k nastěhování hmyzích rodinek.


1) Náhradní ubytování pro malé pomocníčky

3 důvody, proč mít na zahradě hmyzí hotel

Hmyz, který se dříve zcela přirozeně vyskytoval na každé zahradě, má díky úbytku zeleně náhle mnohem méně možností pro svůj vývoj. Na scénu proto přichází ekologické hmyzí hotely, které dávají broučkům možnost vrátit se do našich životů. A proč o to vůbec stát? Důvodů je hned několik. Pokud totiž bude mít hmyz možnost se u vás zabydlet, pustí se ihned do práce. Postará se o opylování stromů, keřů i květin a k tomu navíc ještě vyhlásí válku škůdcům! Můžeme tak omezit chemické přípravky, které přírodu zatěžují.


2) Ekologie není jen prázdné slovo

Již v úvodu bylo řečeno, že hmyz z přírody postupně mizí. Jeho přirozené prostředí je totiž likvidováno a přeměňováno. Týká se to např. samotářských včel, motýlů, berušek či škvorů. Díky hmyzím hotelům však tyto druhy opět najdou místo, na kterém mohou bezpečně snášet svá vajíčka! Do hmyzích domečků si nanosí potravu, kterou tvoří zejména pyl, posléze zde nechají svoji snůšku a zaslepí otvor, který obydlí. Z vajíček vzejdou larvy, které v domečku bezpečně přečkají zimu. Strach z nich mít nemusíte, obyvatelé domečku vás nebudou nijak ohrožovat. Nejedná se totiž o agresivní druhy, které by vám mohly nějak ublížit.

3) Sádrovým trpaslíkům odzvonilo

3 důvody, proč mít na zahradě hmyzí hotel

Kromě praktické a ekologické stránky věci je tu i fakt, že hmyzí hotely jsou vysloveně stylovou záležitostí. Dají se navíc vyrobit i doma, na internetu je k sehnání řada snadných návodů. Díky tomu si může každý postavit takový domeček, jaký se mu bude líbit. Lze volit z mnoha různých materiálů a barev, tvůrčím nápadům se totiž meze nekladou.


TIP: Do výroby hotelu můžete zapojit i děti, kterým lze touto cestou snadno vysvětlit, proč je hmyz v přírodě prospěšný.


Máte rádi přírodu? Pak si přečtěte náš článek 6 důvodů k návštěvě Lipna.

Pijete alkohol každý týden?
Ano (24 %)
Ne (71 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

7 kroků ke spokojenějšímu životu 7 kroků ke spokojenějšímu životu

3 + 1 novoroční předsevzetí, které bude radost plnit 3 + 1 novoroční předsevzetí, které bude radost plnit

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

9 překvapivých faktů o prsou, které jste nevěděli 9 překvapivých faktů o prsou, které jste nevěděli

10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje 10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje

 Azorské ostrovy - exotika v Evropě! Azorské ostrovy - exotika v Evropě!

10 míst, kde se můžete vzdělávat online a zdarma 10 míst, kde se můžete vzdělávat online a zdarma

8 tipů na lepší sex 8 tipů na lepší sex

3 nové termíny z oblasti stravování, které prostě musíte znát! 3 nové termíny z oblasti stravování, které prostě musíte znát!

15 pravidel flirtu aneb jak dostat chlapa, který se vám líbí 15 pravidel flirtu aneb jak dostat chlapa, který se vám líbí

7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly 7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly

4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba 4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba

Komentáře

  • Kit-Katka 05.09.2021
    Hehe, taky jsme ho pořizovaly jen kvůli tomu, že vypadá fakt hezky. Ale už ho máme plný, je supr. Zvažujeme, že koupíme ještě jedem, bydlíme v nové zástavbě a hmyz tu nemá moc zastání.

Vložit nový komentář