4 každodenní návyky, které vyčerpávají naši energii
25. 09. 2019, Kategorie Rady a návody
419 shlédnutí

4 každodenní návyky, které vyčerpávají naši energii

https://www.careergirldaily.com/4-everyday-habits-that-drain-your-energy/

Existují některé návyky, které vyčerpávají vaši energii, a některé, které ji doplňují. Pokud jste fyzicky nebo emocionálně vyčerpaní, co můžete udělat pro to, abyste se cítili lépe? Nezdravé návyky máme všichni, ale dobrou zprávou je, že jakmile si všimnete problémových oblastí, budete vědět, jak si s nimi poradit.

1) Lpění na minulosti

4 každodenní návyky, které vyčerpávají naši energii

Držet v sobě lítost emocionálně vyčerpává každého člověka. Nebudete-li se moci vymanit z něčeho, co vás udržuje v uzavřeném cyklu smutku nebo výčitek, musíte přijmout, že minulost je minulost. Nikdo z nás nemůže změnit minulost. Ať už to byla promarněná kariérní příležitost nebo vztah, který nevydržel, uvědomte si, že musíte pod událostí udělat tlustou čáru a jít dál.

2) Nedostatek spánku

Když nebudete mít dostatek spánku, nepojedete na plný plyn. Pokud máte špatný zvyk chodit spát po půlnoci, je načase přehodnotit svůj spánkový režim, jestliže chcete mít více energie. Pokuste se osvojit si návyk chodit spát a probouzet se každý den ve stejnou dobu a dopřát si aspoň osm hodin spánku denně. A zkuste se obejít půl hodiny před spaním bez jakýchkoli obrazovek. Světlo emitované mobilem nebo notebookem může narušovat váš biologický rytmus, a tím snižovat kvalitu spánku.


3) Nezdravé jídlo

4 každodenní návyky, které vyčerpávají naši energii

Všichni máme málo času, ale pokud jste příliš závislí na nezdravém jídle a častém pojídání svačinek mezi hlavními jídly, pravděpodobně sníte více soli, cukru a nezdravých tuků, než dokáže vaše ubohé tělo zvládnout. I když vám nezdravé jídlo může přinést okamžitý nárůst energie, nebude to mít dlouhé trvání. Příprava večeře a obědů od nuly z hodnotných surovin je zdravější, takže se vyhněte průmyslově zpracovaným jídlům. Zdravé, čerstvé ingredience vám zajistí pomalé uvolňování energie, kterou potřebujete, abyste zůstali produktivní.


4) Starost, co si o vás lidé myslí

4 každodenní návyky, které vyčerpávají naši energii

Je jen přirozené starat se o to, co si o vás lidé myslí, ale může to vyústit ve skutečný problém, pokud si to příliš berete. Nemáte dost lajků u fotografie, kterou jste dali na Facebook? Nikdo si nevšiml vašeho nového účesu? Proč se na vás ta žena tak divně dívá? Život ve stavu neustálé sociální úzkosti je vyčerpávající. V určitém okamžiku musíte zapomenout na to, co si o vás svět myslí a jen se naučit brát se a milovat se takoví, jací jste.

Všichni máme ve větší či menší míře tyto problémy, takže nejste sami. Jakmile ale zjistíte, kde problém leží, máte větší šanci, abyste se zbytečnému odčerpávání energie vyhnuli.


Energii si můžeme dobít například procházkou na čerstvém vzduchu: 6 benefitů pobytu na čerstvém vzduchu

Cítíte se někdy osamělá?
Ano (68 %)
Ne (23 %)
Nevím (8 %)

Oblíbené články

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

5 důvodů, proč s chutí přivítat podzim 5 důvodů, proč s chutí přivítat podzim

9 dalších chyb při vaření 9 dalších chyb při vaření

 Recept na výbornou dýňovou polévku! Recept na výbornou dýňovou polévku!

6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý 6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý

 Starbucks se připojuje k úsilí o udržitelnost přírodních zdrojů Starbucks se připojuje k úsilí o udržitelnost přírodních zdrojů

 Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit

 Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu

5 svátečních tradic, které zatěžují planetu & jak je udělat více ekologické 5 svátečních tradic, které zatěžují planetu & jak je udělat více ekologické

25 dalších způsobů jak zhubnout 25 dalších způsobů jak zhubnout

 Jak si vyrobit svoji vlastní ovesnou mouku Jak si vyrobit svoji vlastní ovesnou mouku

7 tipů jak vypadat dobře na každé fotce 7 tipů jak vypadat dobře na každé fotce

 Recept na nejlepší cookies sušenky na světě! Recept na nejlepší cookies sušenky na světě!

5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací 5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem 4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

8 tipů na lepší sex 8 tipů na lepší sex

Komentáře

    Vložit nový komentář