10 věcí, které minimalisté nedělají
11. 06. 2020, Kategorie Rady a návody
310 shlédnutí

10 věcí, které minimalisté nedělají

https://www.becomingminimalist.com/minimalists-dont-do/

Možná si myslíte, že minimalisté si zakládají na bílých stěnách a uspořádaných pracovních stolech, ale to není všechno. Minimalisté vědí, že mít méně věcí jim nabízí více prostoru pro soustředěnost, vděčnost a smysluplnou činnost.

Ať už je vaše pracovní plocha uklizená, nebo jsou vaše police přeplněné, zvažte vyzkoušení těchto deseti věcí, které minimalisté nedělají.

1) Nepřipravují se o spánek kvůli udržování kroků s trendy

10 věcí, které minimalisté nedělají

Co se týče věcí, snaží se minimalisté vlastnit jenom to, co potřebují. Raději investují do kvalitnějších kousků, ale nestráví spoustu času a energie nakupováním bot, tašek a stolků, po kterých všichni ostatní touží, těch, které budou zastaralé a vyhozené ještě před koncem sezóny.


To neznamená, že minimalisté nevěnují pozornost stylu - pouze chtějí více investovat do svého osobního stylu, nikoli do stylu diktovaného spotřebitelskými trendy. Namísto toho, aby se snažili zapadnout, se minimalisté zaměřují na to, kým jsou a co je pro ně správné.

2) Neunavují se bezvýznamnými rozhodnutími

Energie vynaložená na bezvýznamná rozhodnutí - co nosit, co si dát k snídani, se rychle sčítá. Každý z nás má každý den omezené množství síly dělat rozhodnutí a její plýtvání na nedůležité detaily nás zbavuje schopnosti dělat rozhodnutí, když na tom opravdu záleží. Když omezíte množství věcí ve skříni, kuchyni, nebo když se zbavíte nepořádku, odstraníte zbytečné volby. Svou rozhodovací energii můžete vynaložit na kreativní projekty, na vaše vztahy a na produktivní práci. Odstraněním zbytečností získáte více energie pro to, na čem záleží nejvíce.

3) Netopí se v e-mailech

Minimalisté udržují přehledný také svůj digitální život, a to včetně odběru e-mailů, které nejsou užitečné. Stejně jako říká mantra od Williama Morrise: „Nemusíte mít ve svém domě nic, o čem nejste přesvědčeni, že je to užitečné, nebo si myslíte, že je to krásné.“ Přijímejte pouze takové e-maily, které jsou pro vás přínosné nebo vás těší.

4) Nedělají si starosti s tím, co si myslí ostatní

Minimalisté se naučili nenechat se ovlivňovat davem, pokud jde o důležitá rozhodnutí. Mají spoustu praxe v tom, co považují za nejlepší, místo toho, aby podléhali názoru většiny.


Velké množství z nás má tendenci nechat se příliš ovlivňovat názory jiných lidí. Co si budou myslet o tom, co nosím, kde bydlím, co dělám? Svá nejlepší rozhodnutí uděláme tehdy, když utišíme ten bázlivý vnitřní hlas.

5) Netráví soboty úklidem v garáži

I když nepoužíváte všechny ty věci, které jste si koupili, musíte se o ně postarat co se týká skladování, udržování v čistotě a oprav. Minimalisté se odmítají vzdát svého volného času na údržbu mnoha věcí. Místo skladování všeho, co vlastníte, zbavte se věcí, které již nepoužíváte. Méně času stráveného úklidem a organizováním veškerého nepotřebného haraburdí znamená více sobot strávených tím, co máte rádi.

6) Nechtějí, aby jim úklid celkově zabíral moc času

10 věcí, které minimalisté nedělají

Mnoho minimalistů říká, že milují čistý byt, ale nesnášejí úklid. Nejjednodušší způsob, jak udržet věci v pořádku, je zbavit se všeho, co zbytečně zabírá místo. Na prázdných poličkách se snáze otírá prach. Volné podlahy se snáze vysávají. Nestačí jen reorganizovat, je třeba redukovat. A ujistit se, že vše, co máte, má ve vašem domě své místo.

7) Nenechávají minulost diktovat jejich budoucnost

10 věcí, které minimalisté nedělají

Věci, které vás obklopují, vám připomínají, co považujete za důležité. Pokud si necháváte věci, ze kterých jste už odrostli, je to jako by vaše minulost žila stále s vámi. Nemusíte si nechávat vše, co jste kdy používali. Uchovávejte jen věci, které podporují to, kým jste dnes, kým se stáváte, a ostatní odložte.


8) Nezanedbávají své blízké

Minimalisté se drží bláznivé zásady, že možná méně znamená více. Netráví čas a peníze nákupem věcí, které nepotřebují, aby zapůsobili na lidi, které mohou, ale ani nemusí mít rádi. Ať už je váš rozpočet jakýkoli, když utratíte méně, získáte více - takže budete mít více času na své přátele a rodinu a budete mít méně stresu. Tak si budete moci skutečně užít lidí, se kterými jste rádi.

9) Neztrácejí zvídavost

Kreativní myšlení vyžaduje zůstat zvídavý. Minimalisté jsou neustále zvídaví a kladou si otázky jako: Proč bych to chtěl mít? Proč bych s tím měl souhlasit? Je pro mne tento zvyk stále to pravé? Mohl bych se v životě bez tohoto obejít? Co je pro mě opravdu důležité? Čeho se mohu zbavit? Praxe kladení otázek a hledání vlastních odpovědí - nejen společensky schválených - je užitečná ve všech oblastech života.

10) Nechtějí přicházet o zážitky

10 věcí, které minimalisté nedělají

Mnoho minimalistů upřednostňuje zkušenosti před věcmi. Místo shromažďování zbytečností shromažďují vzpomínky. Ať už se baví jako rodina, plánují výlety s přáteli nebo chodí na individuální treky, minimalisté nevyhledávají další skvělý nákup, ale vyhledávají další dobrodružství.

Jestli se chcete vydat na cestu minimalismu a udělat svůj život jednodušší, mohl by váš zajímat také článek 11 rad jak najít vnitřní klid a udělat váš den poklidnější a život šťastnější

Cítíte se někdy nedoceněně?
Ano (70 %)
Ne (12 %)
Nevím (18 %)

Oblíbené články

7 potravin, jejichž zbytky můžete v kuchyni skvěle využít 7 potravin, jejichž zbytky můžete v kuchyni skvěle využít

5 tipů, co dělat, když se vám do ničeho nechce 5 tipů, co dělat, když se vám do ničeho nechce

6 potravin, které můžete zdravě nahradit avokádem 6 potravin, které můžete zdravě nahradit avokádem

4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba 4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba

 Dýňová pikantní bílá horká čokoláda Dýňová pikantní bílá horká čokoláda

6 důvodů, proč hrát na hudební nástroj 6 důvodů, proč hrát na hudební nástroj

 Ano i ne pro dárky do obálky Ano i ne pro dárky do obálky

9 jednoduchých účesů pro pohodlné dívky 9 jednoduchých účesů pro pohodlné dívky

10 věcí, které minimalisté nedělají 10 věcí, které minimalisté nedělají

25 dalších způsobů jak zhubnout 25 dalších způsobů jak zhubnout

4  snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů 4 snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů

 První pomoc při bolestivé menstruaci První pomoc při bolestivé menstruaci

8 snadných tipů na lepší spaní 8 snadných tipů na lepší spaní

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky 8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky

Komentáře

    Vložit nový komentář