Proč se nebát cestovat single

 Proč se nebát cestovat single

Rádi byste cestovali, ale momentálně nemáte s kým? Přátelé nemají čas či peníze, jste momentálně bez partnera a s babičkou by byla dovolená nuda? Říkáte si, že takhle se nikdy nikam nepodíváte, máte strach odjet do neznáma sami, neumíte jazyk? Nezoufejte, v tomto článku se dozvíte několik pozitiv, které single cestování nabízí a o které by byla škoda se připravit.

1) Překonání strachu a posílení sebedůvěry

 Proč se nebát cestovat single

Jako první pozitivní věc, kterou vám rozhodnutí vycestovat single dá je, že tím překonáte sami sebe a budete se cítit sebejistěji v dalších životních rozhodnutí. Ne nadarmo se říká, že nejlepší lék na strach je udělat to, z čeho ten strach máme. Je to jako skočit padákem nebo rychlá jízda ve Ferrari. Na začátku cítíte strach, nejistotu, respekt…, ale ve finále, když je po všem, vás zaplaví neskutečný pocit štěstí, nadšení a že jste překonali vlastní obavy, vás nabije neskutečnou energií. Pro začátek se můžete také inspirovat na sociálních sítích v cestovatelských skupinách, kde můžete získat spoustu informací, rad a zkušeností od jiných cestovatelů.

2) Sebepoznání

 Proč se nebát cestovat single

Další pozitivum, které single cestování nabízí je sebepoznání. Během cestování člověk poznává nejen odlišnou kulturu, jídlo, zvyky, náboženství, ale hlavně sám sebe. Naučí vás to jak se spoléhat jen sám na sebe a čelit problémům pouze svépomocí. Naučíte se rychlého rozhodování a improvizace, zbavíte se studu komunikovat s cizími lidmi. Zkrátka poznáte vaše přednosti i slabosti a posune vás to ve vašem osobním rozvoji.

3) Poznávání nových lidí

 Proč se nebát cestovat single

Mnoho lidí si myslí, že když se vydají někam sami, tak to bude nuda a tolik si to neužijí. Nebudou si mít s kým povídat, sdílet nadšení, zážitky a hlavně, kdo mi udělá super fotky u té nejslavnější sochy na světě, říkají si. Tak to ale rozhodně být nemusí. Když cestujete single, máte větší možnost se seznámit a u něžného pohlaví to platí dvojnásob.

Při cestování potkáte spoustu nových lidí, jednotlivce, páry, skupiny, party kamarádů.. Všude narazíte na někoho, kdo se s vámi dá do řeči, poradí, zajde na drink a předá zkušenosti z cest. Mezi lidmi, které potkáte, můžete najít nové parťáky na další cestování, kamarády na celý život nebo třeba i svou životní lásku.

4) Rozšiřování obzorů

 Proč se nebát cestovat single

Jedno z největších pozitiv cestování je jednoznačně rozšiřování vlastních obzorů. V dnešní až kruté mediální době, nám k získání informací ze světa stačí televize a internet. Hned se dozvíme, co se právě stalo na druhém konci světa, jak tam lidé žijí, co mají za problémy, jaký to má vliv na naší zemi, jaká je tam bezpečnost atd. Ne vždy je ale realita taková, jak nám jí média servírují a v mnoha případech to v lidech vyvolá i strach a pochybnosti někam vycestovat. Tohle je ale opravdu velká škoda. Zapomeňte na média, internet a vydejte se objevovat svět a rozšiřovat své obzory sami. Získáte tím vlastní pohled na svět, uděláte si vlastní názor na život v jiných zemí, zamyslíte se nad vlastním životem a hodnotami. Jen samotné cestování vám dá ten pravý pohled na svět!

5) Jazykové znalosti

 Proč se nebát cestovat single

Neumíte žádný světový jazyk nebo jste na takové úrovni, že když musíte mluvit, tak se cítíte podobně jako při maturitní zkoušce? Cestování je jedna z možností, jak si můžete své jazykové znalosti zlepšit, zbavit se studu a začít používat jazyk v praxi. Pokud cestujete s přítelem, kamarády, rodinou a ti jazyk ovládají, tak s vámi vždy bude někdo, kdo se zeptá na cestu, domluví výlet, bude smlouvat v obchodech atd. Ale při cestovaní single budete jen vy a nic jiného než mluvit, mluvit a zase mluvit vám zbývat nebude. Z toho že máte ten největší strach? Nemějte! Jak jsme psali výše o překonání strachu z cestování, stejně tak to platí i o jazykové bariéře. Pro začátek si kupte kapesní slovník nebo si napište pár základních frází a slovíček na papír. Existují i šikovné mobilní aplikace pro samouky, které můžete na cestách využít. Uvidíte, že po pár zeptáních se na cestu, objednání kafe či krátkém pokecu s místním beach boyem zábrany začnou pomalu opadat a vy se budete cítit zase o něco sebevědoměji. Ostatně výhoda znalosti jazyků není jen o cestování, ale můžete díky tomu sehnat třeba lepší zaměstnání.

Otevřel vám článek oči a zmírnil váš strach z cest? Přečtěte si také 4 důvody, proč se vydat na cesty s knihou Travel Bible.

Přidej první komentář

Napsat komentář