Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem
26. 01. 2021, Kategorie Rady a návody
201 shlédnutí

Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Claudie Kornelová

Ano, je to možné, že můžete být s vaším životem mnohem šťastnější a spokojenější. Důležité ale je, abyste dodržovala určité kroky, které vás k tomu dovedou. Pokud jste se někdy snažila omezit či úplně přestat s nějakým svým zlozvykem, tak jistě víte, jak těžké to bylo. Pozitivní návyky jsou také hluboce zakořeněny (stejně jako ty negativní), tak proč nezapracovat na tom, aby se z nich stala vaše denní rutina? Nezapomeňte, že verze štěstí je pro každého jiná, stejně tak, jako cesta k jeho dosažení. Pokud vám některé z těchto zlozvyků způsobují stres či nezapadají do vašeho běžného života – zbavte se jich! Sama budete překvapená, jak jednoduché a hlavně osvěžující to je.

1) Úsměv

Usmíváte se, protože jste šťastná a váš mozek uvolňuje dopamin, který vás činí ještě šťastnější. To ale neznamená, že musíte neustále chodit s falešným úsměvem na tváři. Až se příště opět budete cítit mizerně, usmějte se a všímejte si, co se stane. Nebo zkuste začít každé ráno tak, že se na sebe usmějete do zrcadla. Brzy uvidíte a hlavně pocítíte velké změny.

2) Zhluboka dýchejte

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Jste napjatá, vaše ramena jsou ztuhlá a máte pocit, že se ze všeho každou chvílí zblázníte. Všechny ten pocit známe. Až se příště budete cítit vystresovaná, tak zavřete oči a zkuste si představit šťastnou vzpomínku a nebo nějaké krásné či oblíbené místo. Pomalu a zhluboka se nadechněte nosem. Pomalu vydechujte ústy nebo nosem. Opakujte tento postup několikrát, dokud nezačnete pociťovat zklidnění. Pokud se vám nedaří dýchat pomalu, zkuste při každém nádechu a výdechu počítat do 5 v hlavě.

3) Dopřejte si spánek

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Pokud se během dne potýkáte s nutkáním zdřímnout si nebo se obecně cítíte jako v mlze, vaše tělo vám možná říká, že potřebuje více odpočinku. Pro zkvalitnění spánku choďte spát ve stejný čas a ráno ve stejný čas také vstávejte. Udržujte svou ložnici tmavou, chladnou a tichou. Zainvestujte do kvalitního ložního prádla. Hodinu před spaním si vyhraďte jako klidový čas, kdy budete relaxovat, dáte si koupel nebo si něco přečtete.


4) Vypněte si telefon

Vypněte telefon a veškerou elektroniku alespoň na jednu hodinu jednou týdně. Nechte svou mysl odpočinout. Čtěte. Přemýšlejte. Projděte se a věnujte pozornost svému okolí. Buďte společenská a sejděte se s přáteli či buďte sama. Zkrátka žijte.


5) Pečujte o své tělo

Vaše duševní a fyzické zdraví je úzce propojeno. Ujistěte se proto, že dodržujete návyky, které se starají o vaše tělo. Nezanedbávejte pravidelné lékařské prohlídky. Navštivte zubaře, nechte si zkontrolovat zrak.

6) Přehodnoťte své cíle

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Lidé se mění. Přemýšlejte proto o tom, kam máte namířeno a zvažte, zda je to stále to, co opravdu chcete. Vypusťte všechny cíle, které vám již neslouží (i když na papíře hezky zní) a nahraďte je novými.

7) Vyrazte do přírody

Pokud strávíte alespoň 30 minut v přírodě, pomůžete tak snížit svůj krevní tlak a deprese. Ať už vyrazíte do parku, lesa či jiných zelených prostor, uvidíte, jak rychle vás to nabije pozitivní energií. Když si v přírodě navíc zasportujete, budete mít další benefit ze kterého budete mít radost.

Cítíte se někdy osamělá?
Ano (75 %)
Ne (18 %)
Nevím (7 %)

Oblíbené články

12 způsobů využití coly v naší domácnosti 12 způsobů využití coly v naší domácnosti

 Lucidní snění – naučte se ovládat své sny Lucidní snění – naučte se ovládat své sny

3 zajímavosti o sexu po porodu 3 zajímavosti o sexu po porodu

4 tipy, jak vybírat dárky (nejen) o Vánocích 4 tipy, jak vybírat dárky (nejen) o Vánocích

 Recept na tenké anglické palačinky Recept na tenké anglické palačinky

6 tipů, jak splnit své novoroční předsevzetí 6 tipů, jak splnit své novoroční předsevzetí

 Vánoční stromek podle Feng Shui Vánoční stromek podle Feng Shui

12 inspirací pro dokonalý design pokoje dospívající dívky 12 inspirací pro dokonalý design pokoje dospívající dívky

10 zaručených tipů, jak přežít sváteční hodování bez žaludečních obtíží 10 zaručených tipů, jak přežít sváteční hodování bez žaludečních obtíží

3 tipy na filmy, které vás dostanou 3 tipy na filmy, které vás dostanou

12 rad, jak cestovat s dětmi 12 rad, jak cestovat s dětmi

 Jak vybrat ideální dárek pro muže k Vánocům Jak vybrat ideální dárek pro muže k Vánocům

Komentáře

    Vložit nový komentář