Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Ano, je to možné, že můžete být s vaším životem mnohem šťastnější a spokojenější. Důležité ale je, abyste dodržovala určité kroky, které vás k tomu dovedou. Pokud jste se někdy snažila omezit či úplně přestat s nějakým svým zlozvykem, tak jistě víte, jak těžké to bylo. Pozitivní návyky jsou také hluboce zakořeněny (stejně jako ty negativní), tak proč nezapracovat na tom, aby se z nich stala vaše denní rutina? Nezapomeňte, že verze štěstí je pro každého jiná, stejně tak, jako cesta k jeho dosažení. Pokud vám některé z těchto zlozvyků způsobují stres či nezapadají do vašeho běžného života – zbavte se jich! Sama budete překvapená, jak jednoduché a hlavně osvěžující to je.

1) Úsměv

Usmíváte se, protože jste šťastná a váš mozek uvolňuje dopamin, který vás činí ještě šťastnější. To ale neznamená, že musíte neustále chodit s falešným úsměvem na tváři. Až se příště opět budete cítit mizerně, usmějte se a všímejte si, co se stane. Nebo zkuste začít každé ráno tak, že se na sebe usmějete do zrcadla. Brzy uvidíte a hlavně pocítíte velké změny.

2) Zhluboka dýchejte

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Jste napjatá, vaše ramena jsou ztuhlá a máte pocit, že se ze všeho každou chvílí zblázníte. Všechny ten pocit známe. Až se příště budete cítit vystresovaná, tak zavřete oči a zkuste si představit šťastnou vzpomínku a nebo nějaké krásné či oblíbené místo. Pomalu a zhluboka se nadechněte nosem. Pomalu vydechujte ústy nebo nosem. Opakujte tento postup několikrát, dokud nezačnete pociťovat zklidnění. Pokud se vám nedaří dýchat pomalu, zkuste při každém nádechu a výdechu počítat do 5 v hlavě.

3) Dopřejte si spánek

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Pokud se během dne potýkáte s nutkáním zdřímnout si nebo se obecně cítíte jako v mlze, vaše tělo vám možná říká, že potřebuje více odpočinku. Pro zkvalitnění spánku choďte spát ve stejný čas a ráno ve stejný čas také vstávejte. Udržujte svou ložnici tmavou, chladnou a tichou. Zainvestujte do kvalitního ložního prádla. Hodinu před spaním si vyhraďte jako klidový čas, kdy budete relaxovat, dáte si koupel nebo si něco přečtete.

4) Vypněte si telefon

Vypněte telefon a veškerou elektroniku alespoň na jednu hodinu jednou týdně. Nechte svou mysl odpočinout. Čtěte. Přemýšlejte. Projděte se a věnujte pozornost svému okolí. Buďte společenská a sejděte se s přáteli či buďte sama. Zkrátka žijte.

5) Pečujte o své tělo

Vaše duševní a fyzické zdraví je úzce propojeno. Ujistěte se proto, že dodržujete návyky, které se starají o vaše tělo. Nezanedbávejte pravidelné lékařské prohlídky. Navštivte zubaře, nechte si zkontrolovat zrak.

6) Přehodnoťte své cíle

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

Lidé se mění. Přemýšlejte proto o tom, kam máte namířeno a zvažte, zda je to stále to, co opravdu chcete. Vypusťte všechny cíle, které vám již neslouží (i když na papíře hezky zní) a nahraďte je novými.

7) Vyrazte do přírody

Pokud strávíte alespoň 30 minut v přírodě, pomůžete tak snížit svůj krevní tlak a deprese. Ať už vyrazíte do parku, lesa či jiných zelených prostor, uvidíte, jak rychle vás to nabije pozitivní energií. Když si v přírodě navíc zasportujete, budete mít další benefit ze kterého budete mít radost.

Přidej první komentář

Napsat komentář