Zázračná moringa: 5 způsobů, jak získat její úžasné účinky

Moringa přináší takovou škálu benefitů, že ji prostě musíte vyzkoušet. Prevence únavy, posílení imunity, podporuje metabolismus, blahodárně působí na zrak, kosti, růst svalů a vlasů. Přispívá ke zdravé pleti a pomáhá bojovat se stresem. To vše díky vysokému množství vápníku, železa, vitamínu A, E, B1, B2 či kyseliny listové.

Moringa je stále zelený strom rostoucí v tropech a subtropech, ze kterého se používá sušené rozdrcené listí. Moringa není jen další ze superpotravin jako je třeba zelený ječmen, chia semínka nebo goji. Moringa je skutečnou královnou superpotravin, má totiž dvakrát více minerálů a vitamínů a její antioxidační schopnosti jsou téměř zázračné.

A jak tento jemný zelený prášek využít? Mějte jej stále v kuchyni při ruce a pamatujte ho všude přidávat. Fantazii se meze nekladou, s inspirací můžete začít právě zde.

1) Ranní zelené smoothie s moringou

 Zázračná moringa: 5 způsobů, jak získat její úžasné účinky

Vyberte svůj oblíbený recept na ranní smoothie a jednoduše přidejte do mixéru čajovou lžičku moringového prášku. Nenapadají vás kombinace? Vyzkoušejte špenát, kiwi a banán nebo jablko, okurku a limetku. Luxusní je také smoothie s ananasem, banánem a červenou řepou nebo s celerem, ananasem, banánem a zázvorem.

2) Americké moringové palačinky flapjacks

Nejjednodušší palačinky na světě, i pro ty z vás, kteří si o sobě myslí, že palačinky nejsou vaše parketa. Z nespočtu receptů je osvědčený ten nejjednodušší: hrnek mouky, čtvrt hrnku oleje, jedno vejce, dvě lžičky kypřícího prášku a hrnek vody. Samozřejmě přidejte lžičku moringy a vaše další oblíbené ingredience, jako jsou třeba chia semínka nebo na kousky nakrájená goji.

3) Dušený špenát s moringou

 Zázračná moringa: 5 způsobů, jak získat její úžasné účinky

Kdoví, co by dělal Pepek námořník, kdyby si do špenátu přidával i moringu? Do vašeho oblíbeného receptu na dušený špenát ke konci vaření přidejte jednu až tři lžičky moringy, podle chuti. A užijte si toto tradiční české jídlo zdravě upgradované minimálně o dva další levely!

4) Moringový nápoj

 Zázračná moringa: 5 způsobů, jak získat její úžasné účinky

Čaj, který vás nabije, a zároveň neobsahuje kofein? Právě ten moringový. Můžete vyzkoušet různé bylinné kombinace s příměsí moringy nebo stoprocentní porcované moringové čaje. Pokud nemáte chuť na čaj, můžete zvolit nápoj z ovocného džusu (například jablečného), do kterého přidáte lžičku moringy. A samozřejmě je tu také moringové latté.

5) 100% moringové multivitaminy

 Zázračná moringa: 5 způsobů, jak získat její úžasné účinky

Nejste na vaření a raději zvolíte nejjednodušší cestu, jak z této zázračné potraviny získat všechny úžasné minerály a vitamíny? Zkuste moringové kapsle, jeden z nejzázračnějších přírodních multivitaminů. Nemusíte si tak lámat hlavu vařením, jen si ráno či večer vzpomenout na vitamin.

Jste připraveny nakopnout svou imunitu a udělat něco skvělého pro své tělo? Český trh se s moringovými produkty rozrůstá a najdete množství produktů, od čisté drcené moringy až po multivitaminové kapsle či čaje. Nechybí ani čokoláda s moringou.

Kategorizováno v:

Rady a návody,

Poslední aktualizace: 24. 5. 2022