6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem
02. 11. 2016, Kategorie Rady a návody
3601 shlédnutí

6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Péťa Stenzelová

S blížícími se Vánoci každoročně roste poptávka po knihách. Někteří je zamýšlí jako skvělé dárky, jiní se jen poohlíží po novém čtivu, aby dohnali knižní resty, které se jim nahromadily během roku. Pokud se i vy v nejbližších dnech chystáte do knihkupectví nebo do knihovny, přečtete si tento článek. Máme pro vás několik skvělých tipů na úžasné knihy pro mladé, které prostě musíte mít!

1) Měsíční píseň – Patricia Briggs

8 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Hlavní hrdinka knihy Mercy Thompson není žádná ufňukaná žába, ale statečná a silná žena, která se o sebe umí postarat. Navíc není tak docela člověk. Její indiánská krev jí spolu s tajemným původem dovoluje proměnit se v kojota, což sice není úplně k zahození, ve světě plném děsivých nadpřirozených tvorů, z nichž někteří bydlí hned za plotem jejího pozemku, to ale není nic zvláštního. Nechte se unést strhujícím příběhem, který je plný napětí, vtipu a přitažlivých vlkodlaků!

2) Dopisy na konec světa - Ava Dellaira

Laurel je dívka jako každá jiná, tíží ji však bolestivá událost - smrt její sestry May. Když pak dostane ve škole úkol napsat dopis nějakému mrtvému člověku, nezvolí však May, ale celou řadu slavných osobností. Vše se ale zajímavým způsobem zvrtne a Laurel náhle zjišťuje, že její sešit se začíná plnit dopisy, které nikdy neplánuje odevzdat učitelce. Co v nich píše? Vše o svém životě, o škole, rodině i o lásce. Hlavně se však jejich pomocí pokouší smířit s tím, že May už tady není.

3) Pod nekonečnou oblohou - Veronica Rossi

8 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Aria a Perry si nejsou podobní vůbec v ničem. Pocházejí z odlišných společenských vrstev, a kdyby se nestala ona nešťastná událost, nikdy by se nesetkali. Ale stalo se! Aria je obviněna ze zločinu, který nespáchala a vysoce rozvinutá společnosti, ve které doposud pohodlně žila, ji vyhostila. Dívka rozmazlená technologiemi se tak náhle ocitá sama v pustém a nepřátelském lese. Je odsouzena k smrti. Potká však Perryho a ten jí, navzdory všem odlišnostem, pomůže. Přátelství rychle přeroste v něco víc, má však jejich vztah vůbec šanci?

4) Audrey se vrací - Sophie Kinsella

8 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Život se s Audrey rozhodně nemazlil – zažila krutou šikanu, a proto teď musí pravidelně docházet k lékařce. Bojí se vycházet ven a nejlépe se cítí doma, ideálně ve tmě a za tmavými brýlemi. Jak už to však bývá, změna přichází, když ji nikdo nečeká. Stejné je to i s Linusem. Jednou si ho přivede domů Audreyin bratr a ona záhy zjistí, že mu dokáže říct i to, co své lékařce zamlčuje. Brzy se díky němu začne vracet zpět do svého života. Není to snadné, Audrey však vidí, co všechno její nemoc dělá s jejími rodiči, sourozenci i přáteli. A jako na potvoru přestává ovládat své city k Linusovi!

5) Všem klukům, které jsem milovala - Jenny Han

Lara Jean na milostné dopisy vlastně moc není – nikdy žádný nedostala, ani neposlala. Pár už jich však napsala. Adresovala je klukům, do kterých byla zamilovaná, ale musela se jich z nějakého důvodu vzdát. Potom je schovala do bezpečí krabice na klobouky a dál už nemyslela ani na dopisy, ani a jejich adresáty. Tedy až do chvíle, než dopisy někdo rozeslal! Lara se náhle musí vyrovnat s reakcemi svého okolí, což není vůbec snadné. Přinesou dopisy i něco dobrého?

6) Hra lží - Sara Shepard

6 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Hlavní hrdinka Emma s naprostým šokem sleduje video na internetu – je v něm nahraná smrt dívky, která vypadá přesně, jako ona! Je snad možné, že by měla dvojče? Emma začíná pátrat po své minulosti a brzy objevuje svoji sestru Sutton. Ačkoliv objevuje asi není to pravé slovo. Sutton totiž záhadně mizí, ještě než se může s Emmou setkat. Ta si je díky tomu víc a víc jistá, že video, které viděla, nebylo vůbec nahrané! Jak má ale odhalit, kdo její sestře ublížil? Nezbývá, než začít žít její život. Musí přesvědčit její rodiče, kamarády i přítele, ale hlavně zůstat naživu!

 

Máte-li radši filmy, podívejte se na 5 nejlepších komedií pro ženy.

Oblíbené články

11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější 11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější

4 kroky, které udělají vaše nákupy v supermarketu více udržitelné 4 kroky, které udělají vaše nákupy v supermarketu více udržitelné

7 kroků ke spokojenějšímu životu 7 kroků ke spokojenějšímu životu

37 životních zkušeností, které jsem se naučila za 37 let 37 životních zkušeností, které jsem se naučila za 37 let

10 bezvadných dárků pro muže, kterého milujete 10 bezvadných dárků pro muže, kterého milujete

7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly 7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly

8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem 8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem

5 nejlepších komedií pro ženy 5 nejlepších komedií pro ženy

 Silný veganský vývar s konopným olejem pomáhá při zánětech a stresu Silný veganský vývar s konopným olejem pomáhá při zánětech a stresu

4 důvody, proč si dodat odvahu a studovat v zahraničí 4 důvody, proč si dodat odvahu a studovat v zahraničí

5 důvodů, proč je skvělé jít sama na koncert 5 důvodů, proč je skvělé jít sama na koncert

3 snadné kroky pro jarní očistnou kúru 3 snadné kroky pro jarní očistnou kúru

30 dní k větší sebedůvěře 30 dní k větší sebedůvěře

7 nejlepších receptů na sušenky 7 nejlepších receptů na sušenky

Komentáře

    Vložit nový komentář