Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů
21. 06. 2019, Kategorie Rady a návody
659 shlédnutí

Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-be-more-disciplined-and-unlock-new-opportunities?

Myšlenka na disciplínu vám možná nezní moc sympaticky, ale slibuji, že zdravá disciplína se vám může osvědčit. Uplatňování zdravé disciplíny v jedné oblasti vašeho života způsobí, že i v jiných oblastech vám půjde všechno snáz. Proč? Protože všechno spolu souvisí. Pokud se cítíte v poslední době přetížení nebo procházíte náročným obdobím a chcete více klidu, zkuste třeba jen jeden z těchto kroků a zjistíte, co všechno se začne měnit.

1) Stanovte si krátkodobé a dlouhodobé finanční cíle

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Jeden z cílů by měl být okamžitý a snadno proveditelný, jako například zhotovení měsíčního rozpočtu, abyste měli kontrolu nad nadměrnými výdaji. Další by mohl být dlouhodobý, jako spoření na bydlení nebo přemýšlení o vedlejším příjmu, abyste mohli rychleji splatit půjčku.

2) Stanovte si limity pro spotřebu látek jako je alkohol, kofein a cukr

Když si budete tyto produkty dopřávat s rozumem, může to mít významný pozitivní vliv na vaše fyzické a emocionální zdraví. Například místo toho, abyste zcela vynechali cukr, můžete omezit jeho příjem. Tento životní styl snadněji udržíte v dlouhodobém výhledu.


3) Udržujte kolem sebe pořádek

Nenechávejte v dřezu neumyté nádobí, různě pohozené oblečení a nepořádek na stole. Ráno si ustelte postel - stejně jako vás k tomu vedli rodiče, když jste byli malí. Uklizené prostředí pomůže zachovat vaši mysl klidnou a vyrovnanou.

4) Běžte ven

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Kolikrát vaši rodiče říkali: „Jdi si hrát ven!" Nesnažili se mít od vás klid; věděli, že je to pro vás dobré. Posaďte se venku na lavičku během přestávky na oběd nebo se večer projděte po okolí.

5) Stanovte si hranice pro sledování seriálů a hraní videoher

Milujeme, když se ztratíme v dobrém příběhu - může to být zdravá relaxace. Ale stává se vám, že sledujete seriály nebo hrajete videohry nekonečné hodiny jen tak, úplně bezmyšlenkovitě? Cítíte se pak trochu provinile nebo depresivně? Někdy je lepší strávit čas s dobrou knihou, která vás přiměje přemýšlet o svém životě a o tom, jak se zlepšovat a užívat si ho více.

6) Buďte ve spojení s ostatními

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Zůstat ve spojení s ostatními lidmi je stejně důležité jako jiné denní zvyky, které rutinně provádíte, jako je čištění zubů nebo sprchování. Ať už si popovídáte s barmanem, když vám chystá pití nebo se spolupracovníkem na chodbě, lidskou interakci potřebujeme. Setkávejte se se svými kamarády a s rodinou a seznamujte se s novými lidmi. Těm, kteří žijí daleko, nezapomeňte zatelefonovat.


7) Přijměte zdravé riziko

Nebojte se jít do zdravého rizika, například vhodit své jméno do klobouku, když se jedná o zájemce o povýšení v práci, zařídit si účast na semináři o tvůrčím psaní, o kterém jste už léta snili nebo pozvat někoho, kdo vás zajímá, ať jde s vámi na oběd.

8) Procvičujte si trpělivost

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Opravdu chcete ty nové letní šaty, které jste viděli v obchodě? Přimějte se k trpělivosti a vyčkejte den nebo dva. Možná najdete něco hezčího, cenově dostupnějšího nebo šetrnějšího k přírodním zdrojům. A nebo se můžete vrátit pro tyhle šaty poté, co jste procvičili svou trpělivost.

9) Usilujte o vzájemný respekt ve vztazích

Sledujte způsob, jakým mluvíte s lidmi, a snažte se s nimi zacházet s důstojností a laskavostí, kterou si všichni lidé zaslouží. Všímejte si, jak může způsob, jakým přistupujete k ostatním - ať už se jedná o náhodné nebo blízké lidi - pozitivně změnit jejich přístup k vám.

Chcete se dozvědět, jaké výhody přináší, když se vzdáte levné „rychlé módy"? Můžete si přečíst článek 4 výhody, které jsem získala, když jsem přestala nakupovat levnou „rychlou módu“


Oblíbené články

 Helper: rodinný kalendář i místo pro sdílení fotek s nejbližšími Helper: rodinný kalendář i místo pro sdílení fotek s nejbližšími

7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu 7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu

12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí 12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí

6 nejzajímavějších profilů na instagramu 6 nejzajímavějších profilů na instagramu

6 rad, jak si Vánoce užít v klidu a pohodě 6 rad, jak si Vánoce užít v klidu a pohodě

17 originálních nápadů, jak využít nepotřebnou mapu 17 originálních nápadů, jak využít nepotřebnou mapu

8 tipů, jak ušetřit peníze 8 tipů, jak ušetřit peníze

 Veganský recept na cizrnu v kešu omáčce Veganský recept na cizrnu v kešu omáčce

5 tipů, jak přepravovat psa v autě 5 tipů, jak přepravovat psa v autě

 Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem Naučíme vás, jak být šťastnější a spokojenější se svým životem

9 pohotových odpovědí na otázku, proč nic neříkáte 9 pohotových odpovědí na otázku, proč nic neříkáte

5 snadných receptů na různé druhy ledové kávy 5 snadných receptů na různé druhy ledové kávy

Komentáře

    Vložit nový komentář