Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů
21. 06. 2019, Kategorie Rady a návody
812 shlédnutí

Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-be-more-disciplined-and-unlock-new-opportunities?

Myšlenka na disciplínu vám možná nezní moc sympaticky, ale slibuji, že zdravá disciplína se vám může osvědčit. Uplatňování zdravé disciplíny v jedné oblasti vašeho života způsobí, že i v jiných oblastech vám půjde všechno snáz. Proč? Protože všechno spolu souvisí. Pokud se cítíte v poslední době přetížení nebo procházíte náročným obdobím a chcete více klidu, zkuste třeba jen jeden z těchto kroků a zjistíte, co všechno se začne měnit.

1) Stanovte si krátkodobé a dlouhodobé finanční cíle

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Jeden z cílů by měl být okamžitý a snadno proveditelný, jako například zhotovení měsíčního rozpočtu, abyste měli kontrolu nad nadměrnými výdaji. Další by mohl být dlouhodobý, jako spoření na bydlení nebo přemýšlení o vedlejším příjmu, abyste mohli rychleji splatit půjčku.

2) Stanovte si limity pro spotřebu látek jako je alkohol, kofein a cukr

Když si budete tyto produkty dopřávat s rozumem, může to mít významný pozitivní vliv na vaše fyzické a emocionální zdraví. Například místo toho, abyste zcela vynechali cukr, můžete omezit jeho příjem. Tento životní styl snadněji udržíte v dlouhodobém výhledu.


3) Udržujte kolem sebe pořádek

Nenechávejte v dřezu neumyté nádobí, různě pohozené oblečení a nepořádek na stole. Ráno si ustelte postel - stejně jako vás k tomu vedli rodiče, když jste byli malí. Uklizené prostředí pomůže zachovat vaši mysl klidnou a vyrovnanou.

4) Běžte ven

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Kolikrát vaši rodiče říkali: „Jdi si hrát ven!" Nesnažili se mít od vás klid; věděli, že je to pro vás dobré. Posaďte se venku na lavičku během přestávky na oběd nebo se večer projděte po okolí.

5) Stanovte si hranice pro sledování seriálů a hraní videoher

Milujeme, když se ztratíme v dobrém příběhu - může to být zdravá relaxace. Ale stává se vám, že sledujete seriály nebo hrajete videohry nekonečné hodiny jen tak, úplně bezmyšlenkovitě? Cítíte se pak trochu provinile nebo depresivně? Někdy je lepší strávit čas s dobrou knihou, která vás přiměje přemýšlet o svém životě a o tom, jak se zlepšovat a užívat si ho více.

6) Buďte ve spojení s ostatními

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Zůstat ve spojení s ostatními lidmi je stejně důležité jako jiné denní zvyky, které rutinně provádíte, jako je čištění zubů nebo sprchování. Ať už si popovídáte s barmanem, když vám chystá pití nebo se spolupracovníkem na chodbě, lidskou interakci potřebujeme. Setkávejte se se svými kamarády a s rodinou a seznamujte se s novými lidmi. Těm, kteří žijí daleko, nezapomeňte zatelefonovat.


7) Přijměte zdravé riziko

Nebojte se jít do zdravého rizika, například vhodit své jméno do klobouku, když se jedná o zájemce o povýšení v práci, zařídit si účast na semináři o tvůrčím psaní, o kterém jste už léta snili nebo pozvat někoho, kdo vás zajímá, ať jde s vámi na oběd.

8) Procvičujte si trpělivost

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Opravdu chcete ty nové letní šaty, které jste viděli v obchodě? Přimějte se k trpělivosti a vyčkejte den nebo dva. Možná najdete něco hezčího, cenově dostupnějšího nebo šetrnějšího k přírodním zdrojům. A nebo se můžete vrátit pro tyhle šaty poté, co jste procvičili svou trpělivost.

9) Usilujte o vzájemný respekt ve vztazích

Sledujte způsob, jakým mluvíte s lidmi, a snažte se s nimi zacházet s důstojností a laskavostí, kterou si všichni lidé zaslouží. Všímejte si, jak může způsob, jakým přistupujete k ostatním - ať už se jedná o náhodné nebo blízké lidi - pozitivně změnit jejich přístup k vám.

Chcete se dozvědět, jaké výhody přináší, když se vzdáte levné „rychlé módy"? Můžete si přečíst článek 4 výhody, které jsem získala, když jsem přestala nakupovat levnou „rychlou módu“


Pijete alkohol každý týden?
Ano (25 %)
Ne (70 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

3 důvody proč cestovat 3 důvody proč cestovat

10 chyb při vaření 10 chyb při vaření

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky 8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky

4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba 4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba

6 důvodů, proč milovat zimu 6 důvodů, proč milovat zimu

5 nejlepších komedií pro ženy 5 nejlepších komedií pro ženy

10 nejhorších mužských zlozvyků a jak si s nimi poradit 10 nejhorších mužských zlozvyků a jak si s nimi poradit

7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají 7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají

 Vědci potvrdili, že podle oblečení posuzují ostatní lidé i naše schopnosti Vědci potvrdili, že podle oblečení posuzují ostatní lidé i naše schopnosti

3 snadné kroky pro jarní očistnou kúru 3 snadné kroky pro jarní očistnou kúru

10 způsobů, jak zlepšit svůj spánek 10 způsobů, jak zlepšit svůj spánek

 Co to je banánová mouka a k čemu ji můžeme používat? Co to je banánová mouka a k čemu ji můžeme používat?

Komentáře

    Vložit nový komentář