Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů
21. 06. 2019, Kategorie Rady a návody
935 shlédnutí

Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-be-more-disciplined-and-unlock-new-opportunities?

Myšlenka na disciplínu vám možná nezní moc sympaticky, ale slibuji, že zdravá disciplína se vám může osvědčit. Uplatňování zdravé disciplíny v jedné oblasti vašeho života způsobí, že i v jiných oblastech vám půjde všechno snáz. Proč? Protože všechno spolu souvisí. Pokud se cítíte v poslední době přetížení nebo procházíte náročným obdobím a chcete více klidu, zkuste třeba jen jeden z těchto kroků a zjistíte, co všechno se začne měnit.

1) Stanovte si krátkodobé a dlouhodobé finanční cíle

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Jeden z cílů by měl být okamžitý a snadno proveditelný, jako například zhotovení měsíčního rozpočtu, abyste měli kontrolu nad nadměrnými výdaji. Další by mohl být dlouhodobý, jako spoření na bydlení nebo přemýšlení o vedlejším příjmu, abyste mohli rychleji splatit půjčku.

2) Stanovte si limity pro spotřebu látek jako je alkohol, kofein a cukr

Když si budete tyto produkty dopřávat s rozumem, může to mít významný pozitivní vliv na vaše fyzické a emocionální zdraví. Například místo toho, abyste zcela vynechali cukr, můžete omezit jeho příjem. Tento životní styl snadněji udržíte v dlouhodobém výhledu.


3) Udržujte kolem sebe pořádek

Nenechávejte v dřezu neumyté nádobí, různě pohozené oblečení a nepořádek na stole. Ráno si ustelte postel - stejně jako vás k tomu vedli rodiče, když jste byli malí. Uklizené prostředí pomůže zachovat vaši mysl klidnou a vyrovnanou.

4) Běžte ven

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Kolikrát vaši rodiče říkali: „Jdi si hrát ven!" Nesnažili se mít od vás klid; věděli, že je to pro vás dobré. Posaďte se venku na lavičku během přestávky na oběd nebo se večer projděte po okolí.

5) Stanovte si hranice pro sledování seriálů a hraní videoher

Milujeme, když se ztratíme v dobrém příběhu - může to být zdravá relaxace. Ale stává se vám, že sledujete seriály nebo hrajete videohry nekonečné hodiny jen tak, úplně bezmyšlenkovitě? Cítíte se pak trochu provinile nebo depresivně? Někdy je lepší strávit čas s dobrou knihou, která vás přiměje přemýšlet o svém životě a o tom, jak se zlepšovat a užívat si ho více.

6) Buďte ve spojení s ostatními

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Zůstat ve spojení s ostatními lidmi je stejně důležité jako jiné denní zvyky, které rutinně provádíte, jako je čištění zubů nebo sprchování. Ať už si popovídáte s barmanem, když vám chystá pití nebo se spolupracovníkem na chodbě, lidskou interakci potřebujeme. Setkávejte se se svými kamarády a s rodinou a seznamujte se s novými lidmi. Těm, kteří žijí daleko, nezapomeňte zatelefonovat.


7) Přijměte zdravé riziko

Nebojte se jít do zdravého rizika, například vhodit své jméno do klobouku, když se jedná o zájemce o povýšení v práci, zařídit si účast na semináři o tvůrčím psaní, o kterém jste už léta snili nebo pozvat někoho, kdo vás zajímá, ať jde s vámi na oběd.

8) Procvičujte si trpělivost

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

Opravdu chcete ty nové letní šaty, které jste viděli v obchodě? Přimějte se k trpělivosti a vyčkejte den nebo dva. Možná najdete něco hezčího, cenově dostupnějšího nebo šetrnějšího k přírodním zdrojům. A nebo se můžete vrátit pro tyhle šaty poté, co jste procvičili svou trpělivost.

9) Usilujte o vzájemný respekt ve vztazích

Sledujte způsob, jakým mluvíte s lidmi, a snažte se s nimi zacházet s důstojností a laskavostí, kterou si všichni lidé zaslouží. Všímejte si, jak může způsob, jakým přistupujete k ostatním - ať už se jedná o náhodné nebo blízké lidi - pozitivně změnit jejich přístup k vám.

Chcete se dozvědět, jaké výhody přináší, když se vzdáte levné „rychlé módy"? Můžete si přečíst článek 4 výhody, které jsem získala, když jsem přestala nakupovat levnou „rychlou módu“


Pijete alkohol každý týden?
Ano (24 %)
Ne (71 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

3 + 1 novoroční předsevzetí, které bude radost plnit 3 + 1 novoroční předsevzetí, které bude radost plnit

 Dámský Gambit Dámský Gambit

 Mluvte s láskou: Jak vaše slova mohou doslova měnit váš mozek Mluvte s láskou: Jak vaše slova mohou doslova měnit váš mozek

7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají 7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají

17 věcí, které můžete dělat se svým miláčkem, aniž opustíte postel 17 věcí, které můžete dělat se svým miláčkem, aniž opustíte postel

10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje 10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje

4 snadné triky, díky kterým bude váš make-up vždy dokonalý! 4 snadné triky, díky kterým bude váš make-up vždy dokonalý!

7 aktivit, kterými můžete zvýšit svoji inteligenci 7 aktivit, kterými můžete zvýšit svoji inteligenci

7 kroků ke spokojenějšímu životu 7 kroků ke spokojenějšímu životu

5 tipů jak si v nesnázích udržet pozitivní myšlení 5 tipů jak si v nesnázích udržet pozitivní myšlení

3 důvody proč cestovat 3 důvody proč cestovat

6 dárků, které byste si měla dopřát k letošním vánočním svátkům 6 dárků, které byste si měla dopřát k letošním vánočním svátkům

Komentáře

    Vložit nový komentář