Sportovní tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně
20. 04. 2017, Kategorie Zdraví a sport
1923 shlédnutí

Sportovní tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně

Možná, že i vy patříte mezi ty kavárenské povaleče, kteří pohybu zrovna dvakrát moc nedávají. Sendvič sem, sendvič tam, říkáte si nejspíš. Jenže najednou se začne ručička na váze nějak povážlivě pohybovat směrem nahoru! Čísla rostou a vám se tmí před očima. Že by bylo načase přestat si sladit kávu?

 

Nebojte, nikdy není tak zle, aby nemohlo být zase dobře. Právě pro vás jsme totiž připravili dnešní článek. Pohyb nemusí nutně znamenat jen běh a zvedání činek. Může to být i zábava, ke které se člověk nemusí skoro ani nutit. Nevěříte?

Pomalu a s rozvahou vyrazte do světa!

 Tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně

Nejjednodušší způsob, jak se trochu rozpohybovat, je začít chodit na procházky. Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem, vašemu tělu nemůže nijak uškodit a nepotřebujete na ni žádnou speciální výbavu, snad jen pevné boty. Tím ale veškerá omezení končí, dál už je vše jen na vaší představivosti a odhodlání.

 

Můžete si jednou týdně naplánovat nějaký hezký pěší výlet, klidně jen v dosahu vašeho domova. Prozkoumejte místní turistické stezky, památky nebo prostě jen vyrazte po lesní pěšině, která vede neznámo kam. Hodí se mít po ruce dobrého parťáka, je jedno jestli lidského nebo psího. Oba jistě hezkou procházku ocení.

 

 

TIP: Zajímavým způsobem, jak si procházky zpříjemnit, je geocaching. Provozovat ho může každý, kdo má chytrý telefon a zápal pro věc. Hledání ukrytých pokladů a adrenalin, který tento sport vyvolá, vás určitě záhy pohltí!

 Tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně

Pokud jste spíše městský typ, nezoufejte! Namísto procházky po lese můžete zamířit třeba na oblíbené farmářské trhy či na náplavku. Většina velkých měst má na svých webových stránkách dokonce i doporučené zajímavé trasy, které se dají projít třeba i s kočárkem.

 

Pěšky můžete chodit i do své oblíbené kavárny – nejen, že dostanete svoje tělo do formy, navíc ještě ušetříte a budete si potom moc koupit něco hezkého pro sebe! Auta, autobusy a tramvaje by se z vašeho života celkově měly téměř vypařit. Kam můžete, tam dojděte. Uvidíte, že pozitivní výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.


Chcete doopravdy shodit pár kilo? Podívejte se na 20 způsobů, jak zhubnout.

Máte doma kočku?
Ano (40 %)
Ne (56 %)
Nevím (4 %)

Oblíbené články

 Proč předstíráme v práci emoce Proč předstíráme v práci emoce

 Proč je dobré, aby Instagram skrýval „lajky“ Proč je dobré, aby Instagram skrýval „lajky“

5 receptů na rychlou a zdravou snídani 5 receptů na rychlou a zdravou snídani

 Proč jsou fermentované potraviny tak důležité pro vaše zdraví Proč jsou fermentované potraviny tak důležité pro vaše zdraví

8 ingrediencí, kterými zpestříte své recepty na saláty 8 ingrediencí, kterými zpestříte své recepty na saláty

11 kroků ke skvělé pleti 11 kroků ke skvělé pleti

 Jak být šťastnější za 10 minut Jak být šťastnější za 10 minut

5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak 5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak

5 důvodů, proč se stát příznivcem obuvi barefoot 5 důvodů, proč se stát příznivcem obuvi barefoot

5 signálů, že jste se ponořili do hluboké meditace 5 signálů, že jste se ponořili do hluboké meditace

Komentáře

    Vložit nový komentář