Důvod, proč někteří lidé nemohou stále najít vhodného partnera
13. 01. 2020, Kategorie Vztahy
578 shlédnutí

Důvod, proč někteří lidé nemohou stále najít vhodného partnera

https://www.mindbodygreen.com/articles/why-you-cant-find-good-relationship-psychologist-explains?

"Proč jsem pořád sama?"

Tuto otázku klienti často kladou psycholožce a expertce na mezilidské vztahy Margaret Paul, Ph.D. Obvykle dodávají, jak dlouho se snažili najít milujícího partnera, někdy se obávají, že jsou „příliš staří“, a často mluví o osamělosti a nízkém sebevědomí.

„Nevím, co dělám špatně,“ napsala jí nedávno jedna žena. „Moji přátelé mi říkají, že jsem atraktivní, laskavá a zdá se, že mám všechno, a nedokážou přijít na to, co je špatně. Přála bych si, abych to dokázala změnit! Cítím se zoufalá a méněcenná.“ Poslední věta vysvětluje, co se děje: Cítím zoufalství a méněcennost.

Nedostatek sebelásky je základním problémem

 Důvod, proč někteří lidé nemohou stále najít vhodného partnera

Tato žena myslí, že se cítí zoufalá a málo sebevědomá, protože není ve vztahu, ale pravdou je, že tyto pocity pocházejí z nedostatku sebelásky a ten je také hlavním důvodem, proč se mnoho lidí marně snaží najít trvalé vztahy.

Nedostatek sebelásky má mnoho podob. Odsuzujeme sami sebe, obracíme se ke závislostem jako je alkohol nebo prášky, abychom se vyhnuli svým negativním pocitům, a činíme ostatní odpovědnými za náš pocit štěstí, bezpečí a vlastní hodnoty. Tím se skutečně odmítáme, a proto se cítíme zoufalí a neschopní.


Energie zoufalství a nedostatku sebevědomí lidi odpuzuje. Je to energie, která říká druhé osobě: „Musíš mě udělat šťastným, dát mi pocit bezpečí a celistvosti. To, abych se cítil dobře, je tvoje zodpovědnost."

Navzájem se přitahujeme podle toho, jakou vyzařujeme energii. Buď je to energie nedostatku sebelásky, nebo bezpodmínečné sebelásky, kterou lidé někdy mylně považují za sobectví. Ale jen ten, kdo miluje sám sebe, může milovat ostatní.  Při nedostatku sebelásky budete přitahovat lidi, kteří jsou na tom stejně, ale pravděpodobně pro sebe nebudete navzájem atraktivní. Možná vás zaujmou lidé, kteří se mají rádi a vytvářejí své vlastní štěstí a pohodu, ale vy je nebudete zajímat, protože nechtějí mít odpovědnost za vaše štěstí a pohodu.

Nejde o to, abyste na sobě něco opravovali. Jde o to, abyste si dovolili se milovat

 Důvod, proč někteří lidé nemohou stále najít vhodného partnera

Vaše pravé já - podstata vaší duše - je perfektní a vůbec se nemusí opravovat. Tato část s vámi často komunikuje prostřednictvím pocitů, takže když se sami odmítáte, odmítáte i tuto krásnou, cítící část a vyhýbáte se odpovědnosti za své pocity. To vede k zoufalství a pocitu méněcennosti.

I když možná věříte, že jste zoufalí a trpíte nedostatkem sebevědomí, protože nemáte partnera, pravdou je, že tyto pocity vyplývají ze způsobu, jakým se chováte. A abyste se osvobodili od negativních pocitů, partner není to, co potřebujete. Potřebujete lásku - ale uzdraví vás láska k sobě.

Pokud si představíte nejcitlivější část vaší psychiky jako „vnitřní dítě“, uzdravení znamená rozhodnout se převzít odpovědnost za milování svého vnitřního dítěte - svého vlastního já. To znamená poznat a přijmout, kdo jste ve své podstatě, spíše než pokračovat v odsuzování sebe sama. Potřebujete se naučit, jak se soustředit ve svém těle, abyste mohli vnímat své pocity, stejně jako kdybyste chtěli být pečujícím rodičem, a měli byste proto zapnutý dětský monitor. Milovat sebe znamená, že máte zapnutou vnitřní chůvičku, takže se můžete věnovat svým pocitům, kdykoli cítíte něco méně než mír, uvědomit si, jak si způsobujete úzkost, depresi, vinu, hanbu, zoufalství, hněv, osamělost nebo prázdnotu. Znamená to věnovat se spíše vašim pocitům, než propadat závislostem, a znamená to, že nikoho jiného nečiníte zodpovědným za vaše pocity.

 Důvod, proč někteří lidé nemohou stále najít vhodného partnera

Jakmile se naučíte raději milovat sami sebe než se odmítat, zjistíte, že se setkáváte s vhodnými partnery. To se mnohokrát potvrdilo u těch lidí, kteří na sobě konečně začali pracovat, aby pochopili a uzdravili své vnitřní dítě a naučili se vnímat, oceňovat a milovat sami sebe.

Při hledání partnera vám pomůže, když se naučíte naslouchat a věřit své intuici. Více informací naleznete v článku 5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

Láska je k životu nezbytná, máte se rád(a) i vy?
Ano (60 %)
Ne (25 %)
Nevím (15 %)

Oblíbené články

3 způsoby, jak si po porodu začít znovu užívat sex 3 způsoby, jak si po porodu začít znovu užívat sex

10 tipů, jak si rychleji najít kluka 10 tipů, jak si rychleji najít kluka

10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet 10 známek, že jste našla partnera, kterého stojí za to si udržet

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

10 způsobů chování rodičů, které učí děti empatii  10 způsobů chování rodičů, které učí děti empatii

12 nenápadných ničitelů vašeho vztahu 12 nenápadných ničitelů vašeho vztahu

3 stylové psí kavárny, které bude váš mazlíček milovat 3 stylové psí kavárny, které bude váš mazlíček milovat

9 zvyků pravého gentlemana, které dostanou do kolen každou ženu 9 zvyků pravého gentlemana, které dostanou do kolen každou ženu

4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe 4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe

 Tipy jak sbalit kluka Tipy jak sbalit kluka

Komentáře

    Vložit nový komentář