Jestli jste atraktivní nezáleží jen na tom, že dobře vypadáte: Je toho mnohem víc…
07. 11. 2020, Kategorie Rady a návody
220 shlédnutí

Jestli jste atraktivní nezáleží jen na tom, že dobře vypadáte: Je toho mnohem víc…

https://iheartintelligence.com/good-looks-alone-do-not-make-you-attractive-theres-much-more-to-it/

Žijeme ve světě, kde si mnozí myslí, že přitažlivost spočívá v dobrém vzhledu a vytříbeném vkusu pro módu. Být přitažlivý však ve skutečnosti není jen o tom mít vysportované tělo, krásnou tvář a pěkné oblečení. Jde především o povahové vlastnosti, které způsobí, že lidé chtějí být ve vaší blízkosti.

Co tedy opravdu dělá člověka vysoce atraktivním? 

Podívejte se na následujících 7 tipů, které vás mohou učinit atraktivnějšími a nemají nic společného s vaším vzhledem:


1) Uvědomujte si vlastní hodnotu

Být si vědom vlastní hodnoty je opravdu důležité. Můžete se na to dívat jako na svého průvodce životem. Uvědomovat si svoji hodnotu znamená být si vědom svého talentu, dovedností a silných stránek. Znamená to nikdy nenechat názory jiných lidí změnit způsob, jakým se vidíte, a snižovat vaši sebeúctu. Jistě, mít dobrý vzhled je skvělé, ale pokud nemáte dost sebevědomí, kterým jej podpoříte, možná také nemáte nic.

2) Ceňte si toho, kým jste 

To úzce souvisí s prvním bodem. Jedinou skutečnou cestou, jak se cítit v pohodě sám se sebou a jak získat sebevědomí, je přijmout se i se všemi svými protivnými zvyky, slabostmi, nejistotou a strachy. Protože i když vás vaše slabá místa a nedokonalosti nevymezují, stále jsou vaší součástí - částí, která vás dělá jedinečnými.


3) Žijte v přítomném okamžiku

Plně žít v přítomném okamžiku znamená žít bez plýtvání časem přemýšlením o svých minulých selháních, chybách, špatných vztazích a zlomených srdcích nebo přílišným přemýšlením o budoucnosti. Znamená to jasné zaměření na tady a teď

4) Pečujte o svá přátelství 

Evoluční biolog Charles Darwin kdysi řekl: „Přátelství člověka jsou jedním z nejlepších měřítek jeho hodnoty,“ s čímž jednoduše nelze nesouhlasit. Protože přátelství je jednou z hlavních věcí, díky nimž jsme v životě šťastní. Dělají život jednodušší, smysluplnější a naplňující. Inspirují vás, abyste dál bojovali za věci, které plní vaše srdce vřelostí a radostí. Pomohou vám zlepšovat se a posunovat se vpřed se vztyčenou hlavou. Takže svá přátelství nikdy nezanedbávejte a vždy se o ně starejte.

5) Oceňujte v životě malé věci

 Jestli jste atraktivní nezáleží jen na tom, že dobře vypadáte: Je toho mnohem víc…

Život se skládá z maličkostí. Vlídný a pokorný člověk se vždy zastaví, aby přivoněl k růži nebo pohladil zvířátko. Takoví lidé si vždy udělají čas na to, aby ocenili zázraky života. A nepotřebují finanční bohatství k tomu, aby se cítili šťastní. Místo toho jsou vděční za to, co už v životě mají. Važte si toho, co máte, protože někteří lidé nemají ani polovinu.

6) Udržujte si zdraví

 Jestli jste atraktivní nezáleží jen na tom, že dobře vypadáte: Je toho mnohem víc…

Jezte zdravě a udržujte své tělo v kondici fyzickým cvičením. To jsou nejlepší způsoby, jak přirozeně zvýšit hladinu energie, zlepšit metabolismus a snížit riziko vzniku srdečních chorob, cévní mozkové příhody, cukrovky a dalších hrozných onemocnění. Navíc také stárnete pomaleji a budete vypadat a cítit se mnohem lépe!

7) Odpouštějte

Vždy se najdou ti, kteří se vás pokusí ničit a využívat. Vždy tu bude člověk, u kterého budete litovat, že jste mu důvěřovali. Vždy tu bude někdo, kdo bude mít radost z vašeho neštěstí. I když nemáte moc nad tím, jak se k vám mohou ostatní chovat, můžete ovládat to, jak sami reagujete na jejich chování a do jaké míry dovolíte, aby jejich slova a činy ovlivňovaly vaše prožívání. 


Takže místo negativních myšlenek o člověku, který vám ublížil, to zkuste nechat být, a jděte dál. Shromažďováním křivdy a zlosti ve vašem nitru si z dlouhodobého hlediska jen uškodíte.

Pokud jste hezká, jste hezká. Ale jediný způsob, jak být krásná, je být milující. Jinak je to jen „kompliment vašemu vzhledu“, jak řekl významný americký skladatel a zpěvák John Mayer.

Velkou překážkou v tom, abychom byli pro ostatní atraktivní, není to, jak vypadáme, ale nedostatek sebevědomí. Tomuto tématu se věnuje článek 6 kroků, jak získat ztracené sebevědomí

Máte domácího mazlíčka?
Ano (73 %)
Ne (22 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

 Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů Jak vám může zdravá disciplína pomoci při uskutečňování vašich plánů

11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější 11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější

3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web 3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web

2 přípravky, díky kterým budou vaše bílé tenisky opět běloskvoucí 2 přípravky, díky kterým budou vaše bílé tenisky opět běloskvoucí

3 rady, jak nakupovat vánoční dárky 3 rady, jak nakupovat vánoční dárky

4 tipy, jak si přivydělat při studiu 4 tipy, jak si přivydělat při studiu

3 důvody, proč být občas offline 3 důvody, proč být občas offline

10 bezvadných dárků pro muže, kterého milujete 10 bezvadných dárků pro muže, kterého milujete

7 nejlepších knih pro mladé 7 nejlepších knih pro mladé

8 Skvělých tipů, jak se připravit na letní dovolenou 8 Skvělých tipů, jak se připravit na letní dovolenou

8 dalších nápadů na jednoduché účesy 8 dalších nápadů na jednoduché účesy

5 důvodů, proč si začít psát deník 5 důvodů, proč si začít psát deník

Komentáře

    Vložit nový komentář