Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině
25. 09. 2020, Kategorie Rady a návody
168 shlédnutí

Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině

https://medium.com/@do_suri/karaoke-a-fun-and-easy-way-to-learn-english-for-english-language-learners-743215ff0c27

Klíčem k tomu, jak lehce dělat pokroky v angličtině, je zpříjemnit si studium používáním správných nástrojů a návyků. A jednou z nejlepších možností je karaoke. Je to opravdu zábavná a snadná cesta například pro ty, kteří se chystají studovat v zahraničí. Karaoke, (z japonského kara - prázdný a ōkesutora - orchestr) je forma hudební zábavy, kdy se v nahrávkách známých a populárních písní částečně nebo úplně odstraňuje hlas původního interpreta a amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce či plátně.


Proč karaoke?

Procvičování s karaoke je fascinující zábavou, jak si zlepšit angličtinu v těchto oblastech:

1) Poslech

Porozumění angličtině můžete zlepšit posloucháním skladeb, které se vám líbí, a zapisováním co největšího počtu slov, která jste zachytili. Poté zkontrolujte, co jste slyšeli, s texty. Je opravdu těžké postřehnout texty, dokonce i pro rodilé mluvčí. Ale jakmile zjistíte, co interpret zpívá, uvízne vám to v hlavě a můžete si to dlouho pamatovat.

2) Čtení s porozuměním

Při karaoke je třeba číst text poměrně náročným tempem. Zpívat karaoke písně znamená zvládnout tuto výzvu. Výsledkem bude vaše obrovské zlepšení v rychlosti čtení. Většina písní vypráví příběh. Poslechněte si píseň a pokuste se pochopit její význam. Poté si přečtěte text, abyste zjistili shodu. 


3) Výslovnost

Stejně jako učení angličtiny prostřednictvím filmů je i karaoke úžasným způsobem, jak vylepšit svůj přízvuk a jak autenticky znít v angličtině. Jednoduše poslouchejte skladbu a napodobujte výslovnost zpěváka. 

4) Gramatika

Písně jsou zábavným a efektivním způsobem, jak se naučit gramatiku a jak ji používat v reálném životě. Například pokud si chcete procvičit druhý kondicionál, hodí se vám  píseň od Beyonce „If I were a boy“.

5) Slovní zásoba

Písně vždy obsahují spoustu užitečných slov, frází a výrazů. Jsou určeny pro rodilé mluvčí a zahrnují aktuální slova a hovorovou řeč. Protože jsou texty použity v chytlavé melodii, snadno si je zapamatujete. 

6) Kultura

 Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině

Skladby, od jejich témat až po použitá slova, hodně říkají o kultuře v anglicky mluvících zemích, a o tom, jak rodilí mluvčí myslí a cítí. Také, pokud znáte populární hity a umělce, budete mít více námětů k rozhovoru se svými anglicky mluvícími přáteli.


Kde můžete praktikovat karaoke – skvělé možnosti k procvičování

-          Karaoke kluby a bary, některé mají privátní salonky

Pokud si chcete karaoke skutečně užít a maximálně relaxovat se svými přáteli, je to dobrá volba.

-          Karaoke na YouTube

Vyhledejte na YouTube název své oblíbené skladby s textem a zdarma si procvičujte karaoke. Můžete cvičit sami nebo zpívat se svými přáteli.

-           Webové stránky s karaoke

Existují stránky dostupné zdarma a snadno použitelné. Některé weby také umožňují studentům zaznamenávat jejich zpěv a mixovat ho s hudebním doprovodem.

-           Karaoke sety

 Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině

U nás se těší oblibě také „domácí“ karaoke. To se může stát velmi zajímavým zpestřením nejrůznějších oslav a večírků. Vybavení dnes už není problém sehnat za dostupné ceny.

To, že je možno se pomocí karaoke efektivně zdokonalit v angličtině, mi připomnělo shlédnutí seriálu „Away“ na Netflixu, kde to pomohlo s angličtinou kosmonautce, člence mezinárodní výpravy na Mars. Také jsem si vzpomněla, že jeden známý, který překvapoval dobrou angličtinou, potvrdil, že se ji naučil kdysi dávno na písních Beatles. Tak proč to také nezkusit?

V dnešní době jsou dobré jazykové znalosti nenahraditelné. Proto jsou tak populární zahraniční studijní pobyty. Mohl by vás zajímat také článek 8 důvodů, proč studovat cizí jazyk v zahraničí 

Pijete doma alkohol?
Ano (48 %)
Ne (46 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

 Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu

5 univerzálních dárků, kterými potěšíte každého 5 univerzálních dárků, kterými potěšíte každého

 Lucidní snění – naučte se ovládat své sny Lucidní snění – naučte se ovládat své sny

14 nápadů na originální vánoční stromeček, který zvládne udělat každý 14 nápadů na originální vánoční stromeček, který zvládne udělat každý

 Proč se nebát cestovat single Proč se nebát cestovat single

6 nejzajímavějších profilů na instagramu 6 nejzajímavějších profilů na instagramu

7 otázek, ve kterých by měl mít každý pár jasno, než si pořídí dítě 7 otázek, ve kterých by měl mít každý pár jasno, než si pořídí dítě

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

4 rady, jak ušetřit na Erasmu 4 rady, jak ušetřit na Erasmu

4 rady, jak snadno ušetřit 4 rady, jak snadno ušetřit

5 motivačních knih, které vám pomohou změnit život 5 motivačních knih, které vám pomohou změnit život

37 životních zkušeností, které jsem se naučila za 37 let 37 životních zkušeností, které jsem se naučila za 37 let

Komentáře

    Vložit nový komentář