Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině
25. 09. 2020, Kategorie Rady a návody
290 shlédnutí

Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině

https://medium.com/@do_suri/karaoke-a-fun-and-easy-way-to-learn-english-for-english-language-learners-743215ff0c27

Klíčem k tomu, jak lehce dělat pokroky v angličtině, je zpříjemnit si studium používáním správných nástrojů a návyků. A jednou z nejlepších možností je karaoke. Je to opravdu zábavná a snadná cesta například pro ty, kteří se chystají studovat v zahraničí. Karaoke, (z japonského kara - prázdný a ōkesutora - orchestr) je forma hudební zábavy, kdy se v nahrávkách známých a populárních písní částečně nebo úplně odstraňuje hlas původního interpreta a amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce či plátně.


Proč karaoke?

Procvičování s karaoke je fascinující zábavou, jak si zlepšit angličtinu v těchto oblastech:

1) Poslech

Porozumění angličtině můžete zlepšit posloucháním skladeb, které se vám líbí, a zapisováním co největšího počtu slov, která jste zachytili. Poté zkontrolujte, co jste slyšeli, s texty. Je opravdu těžké postřehnout texty, dokonce i pro rodilé mluvčí. Ale jakmile zjistíte, co interpret zpívá, uvízne vám to v hlavě a můžete si to dlouho pamatovat.

2) Čtení s porozuměním

Při karaoke je třeba číst text poměrně náročným tempem. Zpívat karaoke písně znamená zvládnout tuto výzvu. Výsledkem bude vaše obrovské zlepšení v rychlosti čtení. Většina písní vypráví příběh. Poslechněte si píseň a pokuste se pochopit její význam. Poté si přečtěte text, abyste zjistili shodu. 


3) Výslovnost

Stejně jako učení angličtiny prostřednictvím filmů je i karaoke úžasným způsobem, jak vylepšit svůj přízvuk a jak autenticky znít v angličtině. Jednoduše poslouchejte skladbu a napodobujte výslovnost zpěváka. 

4) Gramatika

Písně jsou zábavným a efektivním způsobem, jak se naučit gramatiku a jak ji používat v reálném životě. Například pokud si chcete procvičit druhý kondicionál, hodí se vám  píseň od Beyonce „If I were a boy“.

5) Slovní zásoba

Písně vždy obsahují spoustu užitečných slov, frází a výrazů. Jsou určeny pro rodilé mluvčí a zahrnují aktuální slova a hovorovou řeč. Protože jsou texty použity v chytlavé melodii, snadno si je zapamatujete. 

6) Kultura

 Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině

Skladby, od jejich témat až po použitá slova, hodně říkají o kultuře v anglicky mluvících zemích, a o tom, jak rodilí mluvčí myslí a cítí. Také, pokud znáte populární hity a umělce, budete mít více námětů k rozhovoru se svými anglicky mluvícími přáteli.


Kde můžete praktikovat karaoke – skvělé možnosti k procvičování

-          Karaoke kluby a bary, některé mají privátní salonky

Pokud si chcete karaoke skutečně užít a maximálně relaxovat se svými přáteli, je to dobrá volba.

-          Karaoke na YouTube

Vyhledejte na YouTube název své oblíbené skladby s textem a zdarma si procvičujte karaoke. Můžete cvičit sami nebo zpívat se svými přáteli.

-           Webové stránky s karaoke

Existují stránky dostupné zdarma a snadno použitelné. Některé weby také umožňují studentům zaznamenávat jejich zpěv a mixovat ho s hudebním doprovodem.

-           Karaoke sety

 Karaoke: Zábavný a snadný způsob, jak se zdokonalit v angličtině

U nás se těší oblibě také „domácí“ karaoke. To se může stát velmi zajímavým zpestřením nejrůznějších oslav a večírků. Vybavení dnes už není problém sehnat za dostupné ceny.

To, že je možno se pomocí karaoke efektivně zdokonalit v angličtině, mi připomnělo shlédnutí seriálu „Away“ na Netflixu, kde to pomohlo s angličtinou kosmonautce, člence mezinárodní výpravy na Mars. Také jsem si vzpomněla, že jeden známý, který překvapoval dobrou angličtinou, potvrdil, že se ji naučil kdysi dávno na písních Beatles. Tak proč to také nezkusit?

V dnešní době jsou dobré jazykové znalosti nenahraditelné. Proto jsou tak populární zahraniční studijní pobyty. Mohl by vás zajímat také článek 8 důvodů, proč studovat cizí jazyk v zahraničí 

Oblíbené články

 Tyto neuvěřitelné děti se naučily, jak otevřít své třetí oko a číst se zakrytýma očima Tyto neuvěřitelné děti se naučily, jak otevřít své třetí oko a číst se zakrytýma očima

15 věcí, které je třeba dělat každé ráno, abyste byli úspěšní 15 věcí, které je třeba dělat každé ráno, abyste byli úspěšní

8 snadných tipů na lepší spaní 8 snadných tipů na lepší spaní

10 míst, kde se můžete vzdělávat online a zdarma 10 míst, kde se můžete vzdělávat online a zdarma

15 pravidel flirtu aneb jak dostat chlapa, který se vám líbí 15 pravidel flirtu aneb jak dostat chlapa, který se vám líbí

 Lucidní snění – naučte se ovládat své sny Lucidní snění – naučte se ovládat své sny

 Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit

 Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání

3 rady, jak nakupovat vánoční dárky 3 rady, jak nakupovat vánoční dárky

6 důvodů k návštěvě Lipna 6 důvodů k návštěvě Lipna

30 tipů pro ty, kteří vůbec netuší jak se starat o miminko 30 tipů pro ty, kteří vůbec netuší jak se starat o miminko

4 základní rady pro perfektní domácí manikúru 4 základní rady pro perfektní domácí manikúru

Komentáře

    Vložit nový komentář