Vaše buňky vám naslouchají: Jak vám rozhovor s tělem může pomoci uzdravit se
16. 11. 2020, Kategorie Zdraví a sport
217 shlédnutí

Vaše buňky vám naslouchají: Jak vám rozhovor s tělem může pomoci uzdravit se

https://wakeup-world.com/2015/08/24/your-cells-are-listening-how-talking-to-your-body-can-help-you-heal/

Doktorka orientální medicíny Therese Wade, MSc, se podělila o své zkušenosti se stimulací uzdravující univerzální životní síly.       

„Každá část vašeho fyzického těla má své vlastní vědomí či svou vlastní duši.“ Tato moudrost domorodých šamanů nastartovala moji vnitřní cestu k objevování mimořádné léčivé kapacity lidského těla. Když jsem se seznámila s touto pravdou, trpěla jsem těžkou chronickou bolestí. Najednou jsem si uvědomila, že mohu začlenit tento koncept do své meditační rutiny. Pomyslela jsem si: Slyší mě moje tělo? Mohu s ním mluvit, aby se mnou spolupracovalo při léčení tohoto neuspokojivého stavu?

Večer, když jsem při meditaci dosáhla stavu hlubokého uvolnění, jsem v duchu zahájila se svým tělem láskyplný rozhovor, s nadějí, ale bez jakékoli představy, co mohu očekávat. Asi po hodině této soustředěné komunikace se stalo něco úžasného. Moje tkáně začaly reagovat. Pojivová tkáň se napínala a jizvy se vyhlazovaly. Nervy byly jako v ohni a moje lýtkové svaly se začaly smršťovat a povolovat nezávisle na mé vědomé kontrole. Jak tato reakce pokračovala, jeden můj lýtkový sval, který byl paralyzovaný neuropatickým stavem - diagnostikovaným jako reflexívní sympatetická dystrofie - se vrátil k životu, když do něj začaly vystřelovat šoky podobné elektrickým výbojům.


Srdce mi bušilo, když jsem si uvědomila, že cesta k mému vyléčení právě začala. Vzhledem ke znalostem z akupunktury a orientální medicíny jsem dobře věděla, jak často u nás pacienti trpí chronickou bolestí, a přemýšlela jsem, jak mohu pomoci dalším lidem. Vznikl systém, který jsem mohla učit klienty, a přesunula jsem své profesionální zaměření na hypnoterapii.

Při výuce svým klientům vysvětluji, že je nutná pravidelná meditační praxe, aby vytrénovali mozek pro vstup do stavů vln alfa a theta. V těchto stavech se komunikace mezi vědomou myslí a fyzickým tělem dramaticky zvyšuje. Zjistila jsem, že při napojení existují tři klíčové kroky k získání spolupráce těla:

  • Přistupujte ke svému tělu skutečně citlivě a s respektem, pochopte, že je tvořeno vědomými buňkami, které zažívají emoce.
  • Budujte důvěru zapojením svého těla do pozitivních mentálních rozhovorů o vaší touze po tom, abyste spolupracovali a překonali onemocnění.
  • Konverzaci prohlubujte pomocí myšlenek a slov, která která jdou od srdce a vyvolávají spontánní zvýšené emoce.

Z mých zkušeností je plnění výše uvedených pokynů nezbytné k dosažení dynamických hojivých reakcí v těle. Nedávno jsem narazila na velmi podobná doporučení, které formuloval výzkumník Cleve Backster, který strávil 36 let studiem biokomunikace v rostlinných, zvířecích a lidských buňkách.  Optimálních výsledků se dosáhne s pomocí skutečného záměru, naladění a spontánnosti.


Při jednom experimentu v roce 1966, se Backster rozhodl monitorovat ve své laboratoři rostlinu dracénu (Dracaena Fragrans) pomocí detektoru lži. Připojil elektrody k listu a začal přemýšlet o způsobech, jak by mohl vyvolat nárůst elektrické aktivity v rostlině. U lidí je tento nárůst elektrické aktivity spojen s intenzivními emocemi. Aby dosáhl této odezvy v rostlině, představoval si, že bude pálit napojený list. Ve stejný okamžik, kdy mu tato myšlenka vstoupila do mysli, vystřelila ručička detektoru lži na maximum a ukázala extrémní reakci ze strany rostliny. Ohromen přemýšlel o možnosti, že tato rostlina nějakým způsobem detekuje lidský úmysl. Odložil zápalky, a rostlina se zjevně začala uklidňovat. Časem zjistil, že rostliny jsou naladěny na své ošetřovatele a reagují na jejich pozitivní i negativní emoce. Někteří vědci, kteří zkoumající tuto oblast, to nazývají jako schopnost rostlin „číst“ myšlenky pomocí bioenergetických polí.

Backster později rozšířil svůj výzkum a testoval projevy vědomí také u lidských buněk. Odebral od lidských dárců bílé krvinky, ve zkumavce je připojil k elektrodám, a poté automatický zapisovač zaznamenával reakce buněk, když dárci prožívali různé emoční stavy. Zjistil, že spontánní emoce vedou k vyvolání elektrické reakce v buňkách. Například pokud dárkyně pouze předstírala, že cítí emoce, buňky nereagovaly. Když však od své dcery dostala zneklidňující telefonát, buňky reagovaly výrazně.

 Vaše buňky vám naslouchají: Jak vám rozhovor s tělem může pomoci uzdravit se

Poznamenal, že vzdálenost se zdála být v těchto experimentech irelevantní. Například buňky dárce byly v laboratoři napojené na detektor, a jejich projevy zaznamenával graf. Poté si dotyčný vedl podrobný záznam o všech stresujících událostech, které zažil při cestě domů, jako minutí odbočky na dálnici, dlouhé čekání na letišti, a start jeho letadla. Později byly zaznamenané události porovnány se záznamem z grafu, a ukázala se silná korelace mezi dobou stresujících událostí a elektrickými reakcemi v jeho buňkách ve vzdálené laboratoři. Když dorazil domů a šel spát, graf se uklidnil.


Tuto komunikaci přenáší pole, které konvenční věda stále neidentifikovala. Někteří vědci se domnívají, že další vývoj kvantové fyziky nám může pomoci k pochopení tohoto pole, které komunikuje emoční záměry mezi živými bytostmi. Kvantové provázání (quantum antaglement)  je proces, při kterém se dvě částice hmoty, které vzájemně interagovaly, stále chovají, jako by byly spojeny, i když jsou odděleny mnoha kilometry.

 Vaše buňky vám naslouchají: Jak vám rozhovor s tělem může pomoci uzdravit se

Tento vědecký fenomén a výzkum Cleve Backstera poukazují na východní koncept jednoty - názor, že všechno v přírodě je propojené. Starověké kultury chápaly toto propojení jako živé univerzální energetické pole, které udržuje život a řídí vývoj vědomí v celém vesmíru. Meditační techniky, které v mé praxi používám, napojují mysl na toto pole. Energie z tohoto pole se poté soustředí na fyzické uzdravování prostřednictvím jasného záměru - dodaného prostřednictvím rozhovoru s naším tělem, který vyvolává spontánní emoce - a naladí fyzické tělo na vědomou mysl. Tato metoda, kterou nazývám Antara (sanskrtský výraz pro uvnitř), umožňuje člověku zažít léčení generované propojením mysli a těla s tímto živým univerzálním energetickým polem.

V současné době už mnoho lidí nepochybuje o prospěšnosti meditací a pokouší se je začlenit do svého každodenního života. Velkou roli hraje vytrvalost. Další informace o meditaci najdete v článku 5 signálů, že jste se ponořili do hluboké meditace

 

Oblíbené články

7 rostlin, díky kterým se snáze zbavíte negativní energie 7 rostlin, díky kterým se snáze zbavíte negativní energie

5 tipů na zdravou snídani, která vás zaručeně nastartuje! 5 tipů na zdravou snídani, která vás zaručeně nastartuje!

10 důvodů, proč začít s pole dance 10 důvodů, proč začít s pole dance

5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak 5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak

 Fascinující informace o fungování hnědého tuku v lidském těle Fascinující informace o fungování hnědého tuku v lidském těle

6 příčin, proč se z Bulharska stává boom pro české turisty 6 příčin, proč se z Bulharska stává boom pro české turisty

8 dalších skvělých receptů na smoothie, které vám ještě navíc pomůžou i zhubnout 8 dalších skvělých receptů na smoothie, které vám ještě navíc pomůžou i zhubnout

 Jsou silikony v přípravcích na péči o vlasy a pleť dobré, nebo špatné? Jsou silikony v přípravcích na péči o vlasy a pleť dobré, nebo špatné?

4 rady, jak s malým miminkem zvládnout horka 4 rady, jak s malým miminkem zvládnout horka

5 receptů na rychlou a zdravou snídani 5 receptů na rychlou a zdravou snídani

5 důvodů, proč si pořídit psa 5 důvodů, proč si pořídit psa

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku 25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Komentáře

    Vložit nový komentář