9 způsobů, jak si na jaře vyčistit energetické tělo
06. 04. 2019, Kategorie Zdraví a sport
1079 shlédnutí

9 způsobů, jak si na jaře vyčistit energetické tělo

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-clear-energy-for-spring

S příchodem jara nastává čas uklidit a vyčistit místa, kde často pobýváte, jako je váš domov, kancelář a auto. Ale co bude s vaší energií? Ta také může být stagnující a plná nepořádku.

Zde je několik návrhů na vyčištění vašeho energetického těla - té vaší části, kterou sice nevidíte, ale vy i ostatní si ji uvědomujete. Právě teď ho můžete nechat rozkvést v plné kráse. 


1) Ukliďte si ve svém okolí, aby bylo čisté, krásné a přívětivé

Všimli jste si, jak se cítíte klidnější, uvolněnější a optimističtější, když vstoupíte do krásné a uspořádané místnosti? Příjemné a útulné prostředí může mít dramatický vliv na vaši náladu. Mnoho lidí je velmi citlivých na své okolí. Zbavit se věcí, které se nám nelíbí, spravit rozbité předměty, nebo obklopovat se něčím krásným, jako jsou čerstvé květiny, je skvělý způsob, jak pozvednout energii.

2) Poseďte s přáteli v zahradní restauraci

9 způsobů, jak si na jaře vyčistit energetické tělo

Jaro nás láká ven poté, co jsme strávili spoustu času uvnitř. Užijte si bezstarostnou náladu, kterou u vás jaro probouzí. Zastavte se na kus řeči s přáteli. Možná budete chtít probrat i nějaká vážná témata, ale nezapomeňte se spolu zasmát.

3) Proveďte jarní očistu svých myšlenek

Pokud se často nacházíte v kruhu pesimistických vzorů myšlení, vymeťte z hlavy pavučiny a vyměňte některé z těchto neveselých myšlenek za věty jako „nevím jak, ale nějakým způsobem věci pro mne dopadnou dobře" nebo „dnes se na to budu dívat z té lepší stránky." Přečtěte si povzbuzující knihy, které vás naučí více o dobíjení energie a zvyšování vibrací, nebo se zaměřte na pozitivní informace v médiích, které posílí vaši víru v lidi. Pošlete kamarádům e-mail a zeptejte se jich, co nejlepšího se jim přihodilo tento týden. Brzy pravděpodobně pocítíte příliv energie i více spokojenosti.

4) Poslouchejte hudbu s příjemnými vibracemi

9 způsobů, jak si na jaře vyčistit energetické tělo

Vytvořte si jarní playlist, díky kterému budete při poslechu cítit dobrodružství, bezstarostnost, povzbuzení nebo radost. Možná je to popová nebo rocková skladba vašeho mládí, nebo nová píseň, která vyšla minulý měsíc a která vám vždy vykouzlí úsměv na tváři, a ožijete, kdykoli ji uslyšíte v rádiu. Hudba silně ovlivňuje naši energii.


5) Proveďte jednou týdně energetickou očistu svého fyzického prostoru

To je skvělá praxe, kterou můžete provést poté, co fyzicky uklidíte svůj domov. Můžete použít šalvěj, kadidlo, vonný špalík, zvonek nebo přírodní aromatický sprej apod. Procházejte svým domovem s vykuřovadlem, zvonkem nebo vůní, abyste vyčistili energii. Pokuste se přitom, abyste energii vycítili. Pokud cítíte těžší energie na určitém hodně používaném místě, jako je stůl nebo postel, nebo když pocítíte stagnující energii na zřídka používaném místě, jako je v rohu místnosti, buďte zde chvilku déle a rozptylte více dýmu nebo spreje nebo zvoňte v této oblasti. Soustřeďte se na tuto činnost a odříkávejte mantru jako „volám do těchto míst čerstvou energii" nebo „láska a mír žijí v tomto domě." Všimněte si, jak moc šťastnější, lehčí nebo uvolněnější je vaše energie po tomto čištění.

6) Držte krok se zdravými zvyklostmi

Dodržování zdravých zvyklostí v jarním období vám pomůže cítit více uzemnění a udržet si energii ještě silnější a vyrovnanější. Choďte včas do postele a dopřejte si dostatek spánku. Jednou týdně choďte na hodiny jógy. Scházejte se o víkendu s přáteli. Čím více budete na jaře dodržovat zdravé praktiky, tím více získá vaše energie pevný základ, z něhož může odstartovat k novému rozletu.

 7) Udělejte něco, co je mimo vaši komfortní zónu

Máte potají své sny, ale nemáte dost sebedůvěry je začít uskutečňovat? Možná vás láká nějaký kurz nebo návštěva cizí země. Sny, které jsou nejblíže našim srdcím, často existují mimo naši komfortní zónu. Nejpodstatnější bývají ty zkušenosti a zážitky, o kterých si nejsme předem jistí, kdy a jak jich můžeme dosáhnout. Nebojte se toto jaro zdravého rizika a jdete za svým snem. Jaro je přirozený čas na nové začátky. Objevte vaše nepoznané já.

8) Vydejte se do přírody

9 způsobů, jak si na jaře vyčistit energetické tělo

Příroda má úžasnou schopnost vyčistit vaši osobní energii. Proto se lidé cítí tak klidně a soustředěně po procházce místním parkem nebo při posezení u potoka. Pokud žijete ve městě a nemůžete se dostat do přírody každý den, pořiďte si sukulenty nebo jiné pokojové rostliny – i malá zeleň má velkou moc! Příroda povzbuzuje naši energii, aby se vrátila do rovnováhy. Když se cítíme vyrovnaní, je snazší podívat se na náročné situace, kterými procházíme, z širší perspektivy.


9) Zbavte se zátěže z minulosti tím, že si odpustíte

Napadlo vás něco, jakmile jste si přečetli tuto větu? Je tu něco, nad čím stále přemýšlíte a za co se stydíte? Možná si musíte umět odpustit. Udělejte si z odpuštění rituál. Vezměte list papíru a vylijte si srdce. Zapište, čeho litujete a jak jste se z této zkušenosti poučili a změnili k lepšímu. Pak papír roztrhejte na drobné kousky a pohřběte ho někde v bezpečí a soukromí. Může to být v parku nebo jen na vašem dvorku. Umístěte kousky papíru pod kámen nebo je zahrabejte do hlíny. Po tomto symbolickém rituálu se rozhodněte jít pevně dál.

Jestli se rozhodnete splnit si sen o cestování, mohl by se vám líbit také náš článek 4 důvody, proč se vydat na cesty s knihou TRAVEL BIBLE

Láska je k životu nezbytná, máte se rád(a) i vy?
Ano (60 %)
Ne (25 %)
Nevím (15 %)

Oblíbené články

20 způsobů jak zhubnout, odpustíte-li si těchto 500 zbytečných kalorií denně 20 způsobů jak zhubnout, odpustíte-li si těchto 500 zbytečných kalorií denně

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku 25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

 Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost

10 důvodů, proč začít s pole dance 10 důvodů, proč začít s pole dance

7 cviků v sedmi minutách pro hubenější stehna 7 cviků v sedmi minutách pro hubenější stehna

 Z ošklivého kačátka krásnou labutí? Jde to! Z ošklivého kačátka krásnou labutí? Jde to!

8 dalších skvělých receptů na smoothie, které vám ještě navíc pomůžou i zhubnout 8 dalších skvělých receptů na smoothie, které vám ještě navíc pomůžou i zhubnout

 Velká chyba, kterou děláme při keto dietě + co s tím? Velká chyba, kterou děláme při keto dietě + co s tím?

4 tipy, jak začít pravidelně cvičit 4 tipy, jak začít pravidelně cvičit

 Super zdravá přísada, která dodá vašim dobrotám chuť bílé čokolády Super zdravá přísada, která dodá vašim dobrotám chuť bílé čokolády

5 skvělých přínosů aktivního uhlí pro naše zdraví 5 skvělých přínosů aktivního uhlí pro naše zdraví

3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat 3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat

Komentáře

    Vložit nový komentář