Jak se dnes oblékat ve stylu business casual
08. 09. 2019, Kategorie Móda a krása
551 shlédnutí

Jak se dnes oblékat ve stylu business casual

https://colorandgrace.com/2019/09/06/what-does-business-casual-mean-in-todays-workplace/

Během doby se to, co bylo „běžným“ stylem dámského oblečení, výrazně změnilo. Ve dvacátých letech minulého století bylo skandální ukazovat kotníky. S tím, jak se společnost mění a vyvíjí, mění se i móda. Dámské oděvy se začaly zkracovat. A už je to dlouho, co ženy začaly nosit kalhoty a šortky. Stále však existují určitá nevyřčená pravidla, kterými se v oblékání řídíme. Některé věci jsou vhodné pouze ve správných situacích. Ve svém nejlepším svátečním oblečení nepůjdete na nákup do supermarketu, ani si nevezmete župan na slavnostní večeři. Oblékání podle konkrétní příležitosti je velmi důležité. Jak se tedy oblékáte do zaměstnání, místa, kde trávíte hodně času?

Oblékání ve stylu business casual je dnes asi tím nejrozšířenějším způsobem, jakým se ženy oblékají do kanceláře. Pravidla pro dámský business casual styl jsou poměrně velmi volná a ne zcela jednoznačná. Jde však o oblečení elegantní a pohodlné. Nejběžnější a nadčasové jsou kalhotové kostýmy na míru. Dalším vhodným outfitem je elegantní pouzdrová sukně a halenka. V minulosti se tyto outfity neobešly bez bot na podpatku, což dokreslovalo dokonalý nádech „profesionality“.

 Jak se dnes oblékat ve stylu business casual

Ale móda se vyvíjí, a stejně tak i oblečení do zaměstnání. V moderním a aktualizovaném šatníku má stále pevné místo kalhotový kostým, jen s několika malými obměnami. Malá změna, jako například tenisky místo bot na podpatku, může vyznění oblečení zcela změnit. Je velmi důležité nosit k teniskám kalhoty a sako. Business casual outfity jsou velmi choulostivé v tom smyslu, že stačí jeden špatný krok, aby byly příliš neformální. Takže pokud máte náladu na tenisky, ujistěte se, že k nim máte kalhotový kostým.


Další změna, která je možná zejména letos v létě, jsou kvalitní šortky s tradičním sakem a botami na podpatku. Nošení tradičních kalhotových kostýmků je jistě spolehlivý způsob, jak vypadat elegantně, ale není vždy nejpohodlnější, jakmile se počasí oteplí. Jediným způsobem, jak tento typ oblečení funguje, je, když šortky jsou ze stejného nebo barevně ladícího materiálu jako vaše sako. Je to dobrá možnost jak docílíte, aby oblečení nebylo příliš neformální. Určitě si vezměte k tomuto outfitu boty na podpatku, i když je to jen malý podpatek nebo klínek.

 Jak se dnes oblékat ve stylu business casual

Pokud se chcete obléknout ležérněji než obvykle, můžete vyměnit halenku za triko se zajímavým potiskem. Ano, čtete správně! Taková trika můžete opět nosit do zaměstnání! Vím, že to vypadá jako nemožné, aby někdo, kdo pracuje v byznysu, měl na sobě tričko, ale ve spojení se správnými botami a doplňky si to můžete dovolit. Například můžete tričko a boty na podpatku obléci k sukni, kalhotám nebo dokonce k elegantním šortkám! Ať už si vyberete cokoli, je vhodné doplnit outfit pěkným kabátkem nebo bundičkou, aby byl vzhled dokonalý. 

 Jak se dnes oblékat ve stylu business casual

Jak se rychle blíží podzim a počasí se ochlazuje, možná nebudete chtít nosit sukně. Chcete-li mít pracovní šatník rozmanitější, můžete nosit do zaměstnání některé vaše značkové džíny! Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou byste si měli dát pozor, je zajistit, aby nebyly seprané nebo děravé. K džínám jsou nutné boty na podpatku. Doplnění o vkusné sako zajistí, že se tento outfit stále hodí do kanceláře.

 Jak se dnes oblékat ve stylu business casual

V dnešní době je možné na mnoha pracovištích nosit modernější styl business casual. Můžete využít oblečení, které už máte ve svém šatníku, a udělat z něj trendy oděv s pomocí jedinečných doplňků. Nebojte se být výrazná! Jedním ze způsobů je začlenit do vašeho oblečení kostku. Vzhledem k tomu, jak je nyní populární, je snadné najít kostkované blejzry, kalhoty a sukně téměř kdekoli.


Další způsob, jak vyniknout v kanceláři? Jasně červená! Říká se, že nošení jasně červené barvy zvyšuje sebedůvěru a přiměje ostatní, aby vám věnovali pozornost. Velmi výrazná je kombinace červeného kalhotového kostýmku s bílými teniskami Adidas.

V moderním oblečení ve stylu business casual se budete cítit sebejistě a ostatní vás budou respektovat.

Při výběru oblečení je výhodné vybírat si nadčasové kousky 7 kousků, které by měla mít v šatníku každá žena

Cítíte se někdy nedoceněně?
Ano (72 %)
Ne (11 %)
Nevím (17 %)

Oblíbené články

40 (ne)obyčejně krásných žen ve spodním prádle 40 (ne)obyčejně krásných žen ve spodním prádle

12 skvělých a jednoduchých nápadů pro snadné zdobení nehtů 12 skvělých a jednoduchých nápadů pro snadné zdobení nehtů

7 módních novinek letní sezony 2017! 7 módních novinek letní sezony 2017!

4 jarní vůně: vsaďte na květiny a rozjasněte si den 4 jarní vůně: vsaďte na květiny a rozjasněte si den

11 kousků, které nesmějí chybět ve vašem letním šatníku 11 kousků, které nesmějí chybět ve vašem letním šatníku

 Dívka ukazuje, že i instagram může lhát Dívka ukazuje, že i instagram může lhát

 Jaký šperk použít? Jaký šperk použít?

5 důvodů, proč nakupovat v second handech 5 důvodů, proč nakupovat v second handech

5 kroků, díky kterým si uděláte pořádek v kosmetice 5 kroků, díky kterým si uděláte pořádek v kosmetice

14 nápadů na Halloweenské nehty 14 nápadů na Halloweenské nehty

5 tipů, jak si udržet krásné mladistvé ruce 5 tipů, jak si udržet krásné mladistvé ruce

 Jak se dnes oblékat ve stylu business casual Jak se dnes oblékat ve stylu business casual

 Maminka nechala svého tříletého syna, aby ji týden oblékal Maminka nechala svého tříletého syna, aby ji týden oblékal

7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku 7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou 5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

11 dalších výborných cviků pro perfektní zadeček (2. díl) 11 dalších výborných cviků pro perfektní zadeček (2. díl)

Komentáře

    Vložit nový komentář