Ne(vyhovuje) vám vztah, ve kterém jen sbíráte drobty? 8 příkladů & jak můžete reagovat
01. 07. 2020, Kategorie Vztahy
262 shlédnutí

Ne(vyhovuje) vám vztah, ve kterém jen sbíráte drobty? 8 příkladů & jak můžete reagovat

https://www.mindbodygreen.com/articles/breadcrumbing-in-dating

Nikdo se necítí dobře, když je ve vztahu ignorován. Je ale další ještě horší možnost. Ta je méně známá, a angličtina má pro ni výraz „breadcrumbing - sypání drobečků“. Ignorování přinejmenším poskytuje jistotu konečnosti. Ale breadcrumbing dává falešný pocit naděje a zanechává člověka v nejistotě, kdy čeká na vztah, který pravděpodobně nepřijde.

Co je to breadcrumbing?

Je to jasný způsob, jak si někoho takzvaně „vodit“. Podle sexuální terapeutky Chamin Ajjan, M.S., osoba komunikuje dostatečně často, aby udržovala něčí zájem, ale ne natolik, aby budovala skutečný vztah. Angažuje se natolik, aby dala druhé osobě vyhlídku na autentický vztah, říká Ajjan, ale nemyslí to s ní vážně.


Abychom pochopili, jak to v praxi vypadá, Ajjan a certifikovaná vztahová terapeutka Myisha Battle, M.S., dávají několik příkladů breadcrumbingu:

 Ne(vyhovuje) vám vztah, ve kterém jen sbíráte drobty? 8 příkladů & jak můžete reagovat

  • Dotyčný často posílá textové zprávy nebo e-maily, ale nereaguje na žádosti o společné trávení času.
  • Komentuje příspěvky na sociálních sítích, ale nemá zájem o přímou komunikaci.
  • Při setkání je pozorný a flirtuje, ale neučiní krok k pozvání na další schůzku.
  • Často posílá textové neosobní zprávy.
  • Naznačuje nejednoznačné plány, ale jsou to jen prázdná slova.
  • Jeden den vypadá, že je do vás celý pryč, a druhý den není k zastižení.
  • Zajímá ho pouze sex.
  • Když se zeptáte, jak to vlastně se vztahem myslí, dělá vás zodpovědné za jakékoli problémy.

Jak reagovat na breadcrumbing:


Buďte si vědomi své ceny. Uvědomte si, co  od vztahu chcete, a že si zasloužíte něco lepšího. Chcete-li zjistit, zda to dotyčný s vámi myslí vážně, Ajjan navrhuje požádat ho o schůzku. „Pokud má zájem jen o digitální komunikaci, nepokračujte v tom,“ říká. „Pokud nepřipustí setkání, nechte to být." Budovat vlastní sebevědomí může být těžké, ale pomůže vám to uvědomit si, že dotyčný jednoduše nestojí za váš čas.

Buďte přímí

„Jestli vás někdo dostává do nepříjemné situace nebo nerespektuje vaše hranice, vyjasněte si to,“ říká Ajjan. V tom případě pravděpodobně nemá zájem o opravdový zdravý vztah. Vaše otevřené jednání objasní jeho skutečné úmysly.

Nenechte si všechno líbit

 Ne(vyhovuje) vám vztah, ve kterém jen sbíráte drobty? 8 příkladů & jak můžete reagovat

Rozbijte nezdravé vzorce dřív, než se stanou normou. „Pokud vás dotyčný obviňuje nebo vás nutí cítit se provinile, řekněte mu to," říká Ajjan. To povede k upřímným rozhovorům a pokroku ve vztahu, nebo to může ukázat, že tento vztah nebere vážně. „V každém případě budete mít více informací a můžete si vybrat, co je ve vašem nejlepším zájmu,“ říká.

Rozhodněte se, co chcete

„Jakmile zjistíte, co se děje, můžete se lépe rozhodnout, zda máte zájem. Pokud také nehledáte seriózní vztah a vyhovuje vám nezávazné flirtování, je to v pořádku. Jen mějte na paměti, kolik energie chcete investovat. Je-li to pro vás zábavné a zajímavé, pokračujte! Pokud ne, můžete přestat,“ říká Battle.


Proč to někteří lidé dělají

Lidé, u kterých pozorujeme breadcrumbing, si nejsou vždy vědomi, že to dělají. Battle říká, že je to docela běžný aspekt randění. Když si dva lidé nejsou zcela jisti, co k sobě cítí, mohou se takto chovat. Podle Ajjan za to někdy může nejistota a osamělost. Tito lidé potřebují vícenásobné „vztahy“, aby posílili svou sebeúctu. Nepřipadá jim, že by dělali něco špatného.

Nejhorší ze všeho jsou lidé, kteří se tak chovají záměrně. „Dělají to proto, aby se cítili důležití, aby si vás připoutali, nebo aby své možnosti nechali otevřené,“ vysvětluje Ajjan. V podstatě vás mají v záloze.

 Ne(vyhovuje) vám vztah, ve kterém jen sbíráte drobty? 8 příkladů & jak můžete reagovat

Breadcrumbing může být neškodný flirt, ale pouze pokud to obě strany berou stejně. „Ve většině případů, když se někdo takto chová, nemá zájem o skutečný vztah s vámi," říká Ajjan. Ujasněte si, co od vztahu čekáte, buďte si vědomi své hodnoty a stanovte zdravé hranice, abyste se vyhnuli zklamání a zlomenému srdci.

Někdo touží mít partnera natolik, že při seznamování nebere v úvahu varovné signály. Proto jsme pro vás připravili žebříček deseti typů kluků, se kterými by vás v budoucnu čekaly jen potíže: 10 typů kluků, kterým je lepší se vyhnout 

Cítíte se někdy nedoceněně?
Ano (70 %)
Ne (10 %)
Nevím (19 %)

Oblíbené články

10 věcí, které jsem měla vědět předtím, než jsem podala žádost o rozvod 10 věcí, které jsem měla vědět předtím, než jsem podala žádost o rozvod

5 tipů, jak si zachovat svou BFF 5 tipů, jak si zachovat svou BFF

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl)

21 signálů, že mu jde jen o sex 21 signálů, že mu jde jen o sex

5 celebrit, které se staly matkami až po čtyřicítce 5 celebrit, které se staly matkami až po čtyřicítce

3 rady, jak si zlepšit milostný život 3 rady, jak si zlepšit milostný život

3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství 3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství

7 benefitů ranního sexu 7 benefitů ranního sexu

6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu 6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu

 Nadměrná žárlivost ve vztazích může mít spojení s narcismem Nadměrná žárlivost ve vztazích může mít spojení s narcismem

10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl) 10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl)

 Sex v těhotenství - ano či ne? Sex v těhotenství - ano či ne?

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 1) Porozhlédněte se po bezvadných klucích Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 1) Porozhlédněte se po bezvadných klucích

17 známek toho, že bude navždy usilovat o vaši lásku 17 známek toho, že bude navždy usilovat o vaši lásku

4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně? 4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně?

5 frází, díky kterým jsou páry věčně zamilované 5 frází, díky kterým jsou páry věčně zamilované

Komentáře

    Vložit nový komentář