5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování
28. 04. 2020, Kategorie Vztahy
944 shlédnutí

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

https://www.mindbodygreen.com/articles/masturbating-when-your-partner-is-home

Podívejme se, jaká je realita. Mnoho párů se ocitlo kvůli omezujícím opatřením doma 24 hodin denně po sedm dní v týdnu.  Někteří uvítali, že společně tráví více času a užívají si víc sexu (dokonce se spekuluje, jestli nenastane po ukončení karantény baby boom). To je fajn. To ale není dnešní téma. Dnes se budeme věnovat těm, kterým chybí soukromí na sebeuspokojování.

Pro většinu z nás je sebeuspokojování velmi intimní činnost. Po celý život jsme to dělali v soukromí. Tak jsme na to zvyklí. Dokonce i před COVIDEM přítomnost partnera vždy představovala trapné napětí, kdy člověk přemýšlel, jak se zařídit: nestydět se a dělat to v přítomnosti svého partnera, vzdát se úplně této aktivity, nebo přijít na to, jak to dál dělat v tajnosti.


Pokud patříte do poslední skupiny, karanténa vám moc nepřeje. Ale opravdu není třeba, abyste se vzdali své sólové sexuální praktiky, zvláště v této psychicky náročné době.  Sebeuspokojování poskytuje úlevu od stresu, relaxaci a pocit kontroly nad vlastním potěšením. A nyní oba potřebujete potěšení možná více než jindy.

I když by se nám líbila myšlenka, že páry, které tráví čas spolu, mají bohatší sexuální život, realita je taková, že libido mnoha lidí nereaguje dobře na stres a nejistotu. To znamená, že na partnerský sex nemusíme mít vůbec náladu.

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

Ale sebeuspokojování můžeme často brát jako snazší, nenáročný způsob, jak získat mnoho fyzických a psychologických výhod orgasmu, včetně hormonu lásky oxytocinu, snížení úzkosti a posílení imunitního systému.

Je v pořádku sami se uspokojovat, když je váš partner doma? Ano!

Je absolutně v pořádku masturbovat, i když je partner přítomen,“ říká Lexg Brown-James, Ph.D., terapeutka v oblasti sexu.

Jistě, je to zpočátku trochu trapné, ale je to něco, na co si většina lidí snadno zvykne - stejně jako na  jakékoli obvykle soukromé projevy lidského těla, které postupně klidně provádíte před svým partnerem. Pokud je vám dobře při sebeuspokojování, co je špatného na tom, že o tom ví osoba, kterou milujete, a se kterou žijete?


Samozřejmě je také otázka, jak se k tomu váš partner staví. Zvláště, když jste oba doma. Někteří lidé mohou být naštvaní nebo se cítit odmítaní. Jsem tady. Proč bys nemohla mít sex se mnou? Asi ti nejsem dost dobrý.

„Svěřit se s masturbací vám může způsobit potíže, pokud o tom partner dříve nevěděl, sebeuspokojování je pro něj tabu, nebo ho považuje za hrozivou aktivitu, která může nějakým způsobem ve vašich očích snížit jeho přitažlivost, nebo odčerpávat sexuální energii,“ říká vztahová terapeutka Alicia Muñoz. „Ale nyní více než kdy jindy mohou páry, které jsou spolu zavřené 24/7, projevit odvahu a začít se pravidelně bavit o sexu obecně a zejména o sebeuspokojování."

Masturbace není náhradou partnerského sexu

Mnoho lidí provozuje po většinu svého života autoerotiku, a nemá to nic společného s tím, zda mají partnera nebo zda jsou se svým sexuálním životem spokojení. „Sebeuspokojování se týká jiného člověka jen zřídka,“ vysvětluje Brown-James. „Je to prostředek péče pouze o sebe, kde se nestaráte o potěšení nikoho jiného, ​​jen své vlastní. A to může být velká úleva.“ Při sebeuspokojování můžete snadno dosáhnout orgasmu a uvolnění. Sex, zejména s partnerem, kterého milujete, je obvykle spíše o vzrušení, spojení, touze a umění. Oboje má své místo a navzájem se nenahrazují. Spíše než protichůdné síly, často pracují v souladu. Zdravá sólová sexuální praxe doplňuje uspokojivý partnerský sexuální život, přičemž každá z aktivit podporuje druhou. To znamená, že přiměřené sebeuspokojování vám může pomoci naladit se na sex také se svým partnerem.

Jak mluvit se svým partnerem o masturbaci

1) Projevte zvídavou mysl

Využijte to jako příležitost, abyste se s vaším partnerem navzájem důvěrněji poznali. „Když mluvíme ve vztahu o sebeuspokojování, stejně jako o čemkoli jiném, můžeme našeho partnera více pochopit - jeho vztah k tělu, jeho sexualitě a příjemným zážitkům,“ říká Muñoz. „Proč masturbuje? Pro uvolnění? Pro potěšení? Pro zvládání úzkosti? Pro udržení vnitřního sexuálního ohně? Můžete zjistit, že je to přínosná a vzrušující diskuse.

2) Vysvětlete, proč je pro vás sebeuspokojování důležité

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

„Mluvte o tom, jaké vám přináší sebeuspokojování výhody, jak se při tom cítíte,“ doporučuje Brown-James. "Čím pro vás sebeuspokojování je?" Pokud váš partner chápe, proč masturbujete, a všechna pozitiva, která z něj získáte, dodává Muñoz, bude se cítit méně ohrožen.

3) Zdůrazněte, že to není náhrada sexu s ním

To je zvlášť důležité, pokud by chtěl váš partner mít více sexu s vámi. Ale bez ohledu na to, kolik sexu v současné době máte nebo nemáte, Brown-James říká, že je důležité zdůraznit, že sebeuspokojování nenahrazuje intimitu s partnerem. „Pro lidi, kteří chtějí mít nějaký čas jen pro sebe, zatímco je jejich partner doma, je potřeba vzájemná důvěra,“ dodává.


Samozřejmě je v pořádku, když nechcete mít někdy sex. Pokud je to právě teď pro vás aktuální, je důležité, abyste cítili, že jste jeden pro druhého stále oporou.

4) Buďte empatická

Buďte empatická ke všem pocitům, které může váš partner prožívat. Pokud se cítí odmítán díky vaší touze po vašem vlastním potěšení poté, co jste s ním probrala všechny výše uvedené důvody, může to znamenat, že obecně cítí hlad po větším množství lásky a pozornosti z vaší strany.

Obecné pravidlo: Když k sobě cítíte důvěru jako pár, je mnohem snazší pozitivně reagovat na potenciální stresové faktory. Ale pokud se již necítíte ve spojení nebo jste nešťastní, potenciální stresor může vyvolat i větší konflikt.

5) Nezapomeňte také na radost ze vzájemného mazlení

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

Masturbace s partnerem – když jste vedle sebe a navzájem se sledujete – může být skvělým zábavným způsobem, jak začlenit své vlastní potěšení do společného sexuálního života. Může to být vynikající strategie, ze které mají prospěch oba.

Slovo na závěr:

Sebeuspokojování je normální zdravá aktivita, kterou si všichni zasloužíme, ať už jsme ve vztahu nebo ne. Činnost, která byla dlouho tabuizována a považována za škodlivou, je nyní pokládána za formu terapie. Takže se nestyďte sami se postarat o své potěšení a nebojte se hovořit se svým partnerem o tom, že chcete trávit v ložnici trochu času o samotě.


Chcete oživit svůj sexuální život? Neváhejte a přečtěte si článek 17 věcí, které můžete dělat se svým miláčkem, aniž opustíte postel

 

Máte doma pejska?
Ano (61 %)
Ne (33 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

10 věcí, které muži dělají v posteli špatně 10 věcí, které muži dělají v posteli špatně

4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně? 4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně?

10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka 10 rysů opravdu autentických lidí, kterým je cizí přetvářka

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 2) Upevněte vaše přátelství Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 2) Upevněte vaše přátelství

4 tipy, jak se vypořádat se samotou 4 tipy, jak se vypořádat se samotou

8 rituálů, které patří k pravé svatbě 8 rituálů, které patří k pravé svatbě

10 tipů, jak si rychleji najít kluka 10 tipů, jak si rychleji najít kluka

4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy 4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy

9 zvyků pravého gentlemana, které dostanou do kolen každou ženu 9 zvyků pravého gentlemana, které dostanou do kolen každou ženu

 Jak sbalit kluka - varování Jak sbalit kluka - varování

5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera 5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

5 tipů, jak si zachovat svou BFF 5 tipů, jak si zachovat svou BFF

5 celebrit, které se staly matkami až po čtyřicítce 5 celebrit, které se staly matkami až po čtyřicítce

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

 Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte

9 škodlivých návyků v komunikaci a jak je můžeme napravit 9 škodlivých návyků v komunikaci a jak je můžeme napravit

Komentáře

    Vložit nový komentář