5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování
28. 04. 2020, Kategorie Vztahy
282 shlédnutí

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

https://www.mindbodygreen.com/articles/masturbating-when-your-partner-is-home

Podívejme se, jaká je realita. Mnoho párů se ocitlo kvůli omezujícím opatřením doma 24 hodin denně po sedm dní v týdnu.  Někteří uvítali, že společně tráví více času a užívají si víc sexu (dokonce se spekuluje, jestli nenastane po ukončení karantény baby boom). To je fajn. To ale není dnešní téma. Dnes se budeme věnovat těm, kterým chybí soukromí na sebeuspokojování.

Pro většinu z nás je sebeuspokojování velmi intimní činnost. Po celý život jsme to dělali v soukromí. Tak jsme na to zvyklí. Dokonce i před COVIDEM přítomnost partnera vždy představovala trapné napětí, kdy člověk přemýšlel, jak se zařídit: nestydět se a dělat to v přítomnosti svého partnera, vzdát se úplně této aktivity, nebo přijít na to, jak to dál dělat v tajnosti.


Pokud patříte do poslední skupiny, karanténa vám moc nepřeje. Ale opravdu není třeba, abyste se vzdali své sólové sexuální praktiky, zvláště v této psychicky náročné době.  Sebeuspokojování poskytuje úlevu od stresu, relaxaci a pocit kontroly nad vlastním potěšením. A nyní oba potřebujete potěšení možná více než jindy.

I když by se nám líbila myšlenka, že páry, které tráví čas spolu, mají bohatší sexuální život, realita je taková, že libido mnoha lidí nereaguje dobře na stres a nejistotu. To znamená, že na partnerský sex nemusíme mít vůbec náladu.

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

Ale sebeuspokojování můžeme často brát jako snazší, nenáročný způsob, jak získat mnoho fyzických a psychologických výhod orgasmu, včetně hormonu lásky oxytocinu, snížení úzkosti a posílení imunitního systému.

Je v pořádku sami se uspokojovat, když je váš partner doma? Ano!

Je absolutně v pořádku masturbovat, i když je partner přítomen,“ říká Lexg Brown-James, Ph.D., terapeutka v oblasti sexu.

Jistě, je to zpočátku trochu trapné, ale je to něco, na co si většina lidí snadno zvykne - stejně jako na  jakékoli obvykle soukromé projevy lidského těla, které postupně klidně provádíte před svým partnerem. Pokud je vám dobře při sebeuspokojování, co je špatného na tom, že o tom ví osoba, kterou milujete, a se kterou žijete?


Samozřejmě je také otázka, jak se k tomu váš partner staví. Zvláště, když jste oba doma. Někteří lidé mohou být naštvaní nebo se cítit odmítaní. Jsem tady. Proč bys nemohla mít sex se mnou? Asi ti nejsem dost dobrý.

„Svěřit se s masturbací vám může způsobit potíže, pokud o tom partner dříve nevěděl, sebeuspokojování je pro něj tabu, nebo ho považuje za hrozivou aktivitu, která může nějakým způsobem ve vašich očích snížit jeho přitažlivost, nebo odčerpávat sexuální energii,“ říká vztahová terapeutka Alicia Muñoz. „Ale nyní více než kdy jindy mohou páry, které jsou spolu zavřené 24/7, projevit odvahu a začít se pravidelně bavit o sexu obecně a zejména o sebeuspokojování."

Masturbace není náhradou partnerského sexu

Mnoho lidí provozuje po většinu svého života autoerotiku, a nemá to nic společného s tím, zda mají partnera nebo zda jsou se svým sexuálním životem spokojení. „Sebeuspokojování se týká jiného člověka jen zřídka,“ vysvětluje Brown-James. „Je to prostředek péče pouze o sebe, kde se nestaráte o potěšení nikoho jiného, ​​jen své vlastní. A to může být velká úleva.“ Při sebeuspokojování můžete snadno dosáhnout orgasmu a uvolnění. Sex, zejména s partnerem, kterého milujete, je obvykle spíše o vzrušení, spojení, touze a umění. Oboje má své místo a navzájem se nenahrazují. Spíše než protichůdné síly, často pracují v souladu. Zdravá sólová sexuální praxe doplňuje uspokojivý partnerský sexuální život, přičemž každá z aktivit podporuje druhou. To znamená, že přiměřené sebeuspokojování vám může pomoci naladit se na sex také se svým partnerem.

Jak mluvit se svým partnerem o masturbaci

1) Projevte zvídavou mysl

Využijte to jako příležitost, abyste se s vaším partnerem navzájem důvěrněji poznali. „Když mluvíme ve vztahu o sebeuspokojování, stejně jako o čemkoli jiném, můžeme našeho partnera více pochopit - jeho vztah k tělu, jeho sexualitě a příjemným zážitkům,“ říká Muñoz. „Proč masturbuje? Pro uvolnění? Pro potěšení? Pro zvládání úzkosti? Pro udržení vnitřního sexuálního ohně? Můžete zjistit, že je to přínosná a vzrušující diskuse.

2) Vysvětlete, proč je pro vás sebeuspokojování důležité

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

„Mluvte o tom, jaké vám přináší sebeuspokojování výhody, jak se při tom cítíte,“ doporučuje Brown-James. "Čím pro vás sebeuspokojování je?" Pokud váš partner chápe, proč masturbujete, a všechna pozitiva, která z něj získáte, dodává Muñoz, bude se cítit méně ohrožen.

3) Zdůrazněte, že to není náhrada sexu s ním

To je zvlášť důležité, pokud by chtěl váš partner mít více sexu s vámi. Ale bez ohledu na to, kolik sexu v současné době máte nebo nemáte, Brown-James říká, že je důležité zdůraznit, že sebeuspokojování nenahrazuje intimitu s partnerem. „Pro lidi, kteří chtějí mít nějaký čas jen pro sebe, zatímco je jejich partner doma, je potřeba vzájemná důvěra,“ dodává.


Samozřejmě je v pořádku, když nechcete mít někdy sex. Pokud je to právě teď pro vás aktuální, je důležité, abyste cítili, že jste jeden pro druhého stále oporou.

4) Buďte empatická

Buďte empatická ke všem pocitům, které může váš partner prožívat. Pokud se cítí odmítán díky vaší touze po vašem vlastním potěšení poté, co jste s ním probrala všechny výše uvedené důvody, může to znamenat, že obecně cítí hlad po větším množství lásky a pozornosti z vaší strany.

Obecné pravidlo: Když k sobě cítíte důvěru jako pár, je mnohem snazší pozitivně reagovat na potenciální stresové faktory. Ale pokud se již necítíte ve spojení nebo jste nešťastní, potenciální stresor může vyvolat i větší konflikt.

5) Nezapomeňte také na radost ze vzájemného mazlení

5 tipů, jak otevřeně mluvit s partnerem o sebeuspokojování

Masturbace s partnerem – když jste vedle sebe a navzájem se sledujete – může být skvělým zábavným způsobem, jak začlenit své vlastní potěšení do společného sexuálního života. Může to být vynikající strategie, ze které mají prospěch oba.

Slovo na závěr:

Sebeuspokojování je normální zdravá aktivita, kterou si všichni zasloužíme, ať už jsme ve vztahu nebo ne. Činnost, která byla dlouho tabuizována a považována za škodlivou, je nyní pokládána za formu terapie. Takže se nestyďte sami se postarat o své potěšení a nebojte se hovořit se svým partnerem o tom, že chcete trávit v ložnici trochu času o samotě.


Chcete oživit svůj sexuální život? Neváhejte a přečtěte si článek 17 věcí, které můžete dělat se svým miláčkem, aniž opustíte postel

 

Láska je k životu nezbytná, máte se rád(a) i vy?
Ano (60 %)
Ne (26 %)
Nevím (14 %)

Oblíbené články

17 věcí, které by se neměly změnit se vstupem do manželství 17 věcí, které by se neměly změnit se vstupem do manželství

 Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou

4 znaky dobře fungujícího vztahu 4 znaky dobře fungujícího vztahu

 Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera

10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí 10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 3) Zaujměte ho Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 3) Zaujměte ho

 Důvod, proč někteří lidé nemohou stále najít vhodného partnera Důvod, proč někteří lidé nemohou stále najít vhodného partnera

10 věcí, které muži dělají v posteli špatně 10 věcí, které muži dělají v posteli špatně

17 známek toho, že bude navždy usilovat o vaši lásku 17 známek toho, že bude navždy usilovat o vaši lásku

10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky 10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky

5 zajímavostí o britské královské rodině 5 zajímavostí o britské královské rodině

 Sex v těhotenství - ano či ne? Sex v těhotenství - ano či ne?

5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé 5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé

17 romantických sms, které můžete své lásce napsat po schůzce 17 romantických sms, které můžete své lásce napsat po schůzce

4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy 4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy

5 frází, díky kterým jsou páry věčně zamilované 5 frází, díky kterým jsou páry věčně zamilované

Komentáře

    Vložit nový komentář