Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu
17. 03. 2020, Kategorie Rady a návody
604 shlédnutí

Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

http://frame.bloglovin.com/?post=7374889175&blog=2194311&frame_type=none

Právě teď zažíváme omezení volného pohybu a osobních mezilidských kontaktů, které jsme si dříve ani nedovedli představit. Vyžaduje se od nás ohleduplnost k ostatním i k sobě samotným. Mnoho lidí si zpočátku pomyslelo: „Proboha, nebudu moci týdny ven? Jak to přežiju?“ Co dělat, aby se v takové situaci člověk nezbláznil? Možná se vám bude hodit následující inspirace.

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Pusťte se do čtení. Každý má doma určitě spoustu knih, které se chystá přečíst, ale zatím se k tomu nedostal. Teď je ta pravá chvíle se do nich ponořit. Když je celá rodina uvězněná doma, knížka vám poskytne mentální únik. Určitě je to lepší než sledovat nonstop zprávy. Kromě knih, které máte v knihovně, si můžete opatřit e-knihy pro čtečky Kindle, nebo najít zajímavou literaturu na Internetu. Některé knihovny zpřístupnily své fondy online a některé instituce zpřístupnily online své digitální archivy časopisů.

Stejně tak je to s filmy, seriály a dokumentárními pořady. Kolik z nich už máte v plánu shlédnout, protože jste na ně slyšeli skvělá doporučení od svých přátel? Televize nabízí nepřeberné množství kanálů (UPC poskytl některé své kanály zdarma). Dalšími zdroji jsou například Netflix a HBO. Člověk by se na ně mohl dívat donekonečna! Určitě se hodí něco optimistického, nadarmo se neříká, že „veselá mysl je půl zdraví“.

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Využijte cvičení doma. Pro mnoho lidí je cvičení důležitá aktivita, a může jim zásadně chybět návštěva fitka. Žijeme však ve světě, kde jsou domácí cvičení doslova na dosah ruky. Různá studia nabízejí slevy na své kurzy na Internetu, nebo je poskytují úplně bezplatně. Také kanál YouTube má stovky bezplatných cvičení. Např. na cvičení jógy jsou domácí podmínky zcela postačující. A když na vás přijde únava, klidně si zdřímněte. Dostatek spánku je pro zdraví také důležitý.


Jděte na chvíli ven (ale udržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních a nezapomínejte na ochrannou masku). Trochu čerstvého vzduchu a sluníčka (ať už v parku nebo na vlastním dvorku) dělá zázraky!

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Setkávejte se se svými přáteli a rodinou virtuálně. Naplánujte si schůzky se svými blízkými prostřednictvím Skype, Messengeru nebo telefonu, abyste zůstali ve spojení a v pohodě. Udělejte si kávu a popovídejte si se svým miláčkem.

Věnujte se činnostem, které je potřeba udělat kolem vašeho bytu nebo domu či zahrádky. Můžete zvelebit svůj domov. Někteří kutilové se už nemohou dočkat!


Věnujte se svým projektům. To se nemusí týkat všech, ale např. pro bloggery je to skvělý čas, abyste pokročili v blogu, příspěvcích na sociálních médiích, editoriálních kalendářích atd.

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Užijte si vzácný čas se svou rodinou. Budete delší čas se svým partnerem a dětmi. Věnujte se jim, s dětmi můžete hrát různé hry a vymýšlet různorodé tvořivé činnosti.

Naučte se nějaké nové recepty. Obchod s potravinami neměl to, co jste chtěli? Vyzkoušejte nějaké recepty se surovinami, které máte, nebo improvizujte s věcmi, které se vám podařilo najít. Nebo zkuste další recepty jen proto, že je skvělý čas na kreativitu v kuchyni!

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Věřím, že pro vás budou užitečné některé nápady, jak si udržet duševní pohodu během omezení přímých osobních kontaktů. Je to pro náš svět těžké, každý si dělá starosti a bojí se. Buďme k sobě navzájem laskaví. Zkontrolujme rodiče a starší sousedy. Když něco potřebují, zkusme jim pomoci. Udržujme si informovanost o aktuální situaci. Když budeme dodržovat opatření k omezení volného pohybu, ohrožující zdravotní situace se tím dříve zlepší.

Jestli se rádi díváte na romantické filmy, vyberte si některý milostný příběh ze seznamu v článku 10 nejromantičtějších filmů, které musíte vidět Zažijete skutečnou a ověřenou kvalitu!

 

 

Pijete alkohol každý týden?
Ano (25 %)
Ne (70 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

 Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu

5 stop Harryho Pottera v Anglii 5 stop Harryho Pottera v Anglii

 Recept na spokojené dítě: 20 minut čtení každý den Recept na spokojené dítě: 20 minut čtení každý den

6 nejzajímavějších profilů na instagramu 6 nejzajímavějších profilů na instagramu

 Recenze na knihu Divočina od Cheryl Strayedové Recenze na knihu Divočina od Cheryl Strayedové

9 překvapivých faktů o prsou, které jste nevěděli 9 překvapivých faktů o prsou, které jste nevěděli

14 nápadů na originální vánoční stromeček, který zvládne udělat každý 14 nápadů na originální vánoční stromeček, který zvládne udělat každý

3 důvody, proč být občas offline 3 důvody, proč být občas offline

6 důvodů, proč milovat zimu 6 důvodů, proč milovat zimu

8 důvodů, proč studovat cizí jazyk v zahraničí 8 důvodů, proč studovat cizí jazyk v zahraničí

6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý 6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý

6 důvodů k návštěvě Lipna 6 důvodů k návštěvě Lipna

 Ničí se při pečení nutriční hodnota ovoce? Ničí se při pečení nutriční hodnota ovoce?

6 důvodů, proč inteligentní lidé nebývají šťastní 6 důvodů, proč inteligentní lidé nebývají šťastní

Komentáře

    Vložit nový komentář