Co dělat, když vás odmítne člověk, kterého milujete?
14. 12. 2020, Kategorie Rady a návody
171 shlédnutí

Co dělat, když vás odmítne člověk, kterého milujete?

https://www.powerofpositivity.com/handle-one-love-doesnt-love-back/

Ach, ta neopětovaná láska! Dýchejte klidně a dívejte se na věc s nadhledem. Přečtěte si, co dělat, když vás ten, koho milujete, odmítne, bez ohledu na to, zda se jedná o Petra nebo o Pavla.

V médiích se objevil příběh Číňana, který svou lásku k dívce vyjádřil obrovským srdcem, které složil z 999 plodů pomela. Odmítla jeho zájem a chtěla, aby zůstali přáteli. Co se tedy stane, když se vaše láska a obdiv ke konkrétní osobě setká v nejlepším případě s vlažnou reakcí? Zajímá vás, proč se tak stalo, a pak děláte vše, co je ve vašich silách, abyste se pokusila změnit jeho názor. Hluboko ve svém srdci však víte, že to stejně nic nezmění a pravděpodobně to pro vás bude jen horší. Odmítnutí od milované osoby je bolestivé, a je těžké se s ním vypořádat.


Pojďme identifikovat pocity z odmítnutí. Zde je základní seznam:

  • Smutek
  • Emoční utrpení
  • Pocit nedostatečnosti
  • Hněv
  • Pomsta

Je přirozené cítit se po odmítnutí smutná. Podle expertky na vztahy, Ellie Prior z Your Relationship Matters, „když si to moc berete, zaměříte svoji pozornost na všechno negativní, což vám nepomůže.“ Prior pokračuje: „Zažila jsem, jak muži i ženy odmítají ty nejhezčí a nejlepší partnery.“ Vy jste byla tím, kdo dal všechno do lásky k Petrovi / Pavlovi. Teď se to proměnilo v emoční utrpení, protože se topíte v sebelítosti. Sebelítost ve vás vzbudí pocit, že nejste pro tohoto kluka dost dobrá, a možná ani pro ty v budoucnosti. Proto vás vaše nedostatečnost roztrpčí a nutí vás myslet na pomstu. Co uděláte, když se chcete pomstít někomu, na koho se zlobíte kvůli odmítnutí? Budete se všemožně snažit upoutat pozornost někoho jiného?

Co dělat s odmítnutím od Petra / Pavla:

Všichni víme, že konečný cíl je jít dál a cítit se lépe, a být připravena na dalšího Petra nebo Pavla. Otázkou je, jak toho docílit?

1) Porozumět odmítnutí

 Co dělat, když vás odmítne člověk, kterého milujete?

Jak můžete pochopit, že někdo odmítá vaši lásku? Ale dokonce i ti nejlepší v určitém okamžiku zažili odmítnutí - podívejte se na romantický film Casanova s Heathem Ledgerem a Siennou Millerovou v hlavních rolích. Po Casanovi touží tolik žen, ale on chce právě jen tu jedinou, nadanou spisovatelku Francescu Bruni. Dobrou zprávou je, že někdy odmítnutí není trvalé, nebo se jedná o případ, kdy se jedny dveře zavřou a jiné (lepší!) se otevřou.

2) Záleží na vaší reakci

 Co dělat, když vás odmítne člověk, kterého milujete?

Víme, že je těžké spolknout odmítnutí. Přikládáte mu takovou váhu, že vás to pohltí a připraví o veškeré vaše štěstí. Co když jste si kvůli svému přístupu uvařili nestravitelné jídlo? Nesypte si sůl do vlastní rány! Abyste ochutnali všechny chutě života, musíte se do něj pustit s vervou. Běžte s přáteli do hospůdky na skleničku, nebo jděte do své oblíbené restaurace a objednejte si nejdražší jídlo v nabídce, které vás vždy lákalo. Můžete si také udělat radost třeba něčím pěkným na sebe. Jakmile uvidíte, že život nemá jen stinné stránky, budete se hned cítit lépe.


3) Poučte se

Jedním ze způsobů, jak objektivně pohlížet na neopětovanou lásku, je poučit se z toho. Uvědomte si, jak jste jednali v přítomnosti své zájmové osoby. Co byste udělali jinak? Jak vám tato bolestivá zkušenost může pomoci růst? Pokud budete v klidu a budete se nad situací takto zamýšlet, pomůže vám to v budoucnu, abyste byli buď šťastní, nebo abyste byli v lepší pozici, pokud by hrozilo další odmítnutí.

4) Odmítnutí znamená, že žijete svůj život

 Co dělat, když vás odmítne člověk, kterého milujete?

Walt Disney by neměl žádnou představivost, Beatles by se nikdy neprosadili v hudbě, Albert Einstein by nikdy mnoho nedosáhl. Všichni to známe. Odmítnutí je součástí života a čas od času se přihodí. Vy sama jste pravděpodobně také někdy někoho odmítla. Je na vás, abyste ve svém hledání pokračovali, abyste se nikdy nedali odradit od toho, abyste žili svůj život naplno. Vždy se najde někdo, kdo vás ocení.


5) Přijměte sami sebe

Většina lidí hledá štěstí a potvrzení vlastní hodnoty u druhých. Naštěstí jedinou osobou, od které potřebujete přijetí, jste vy. To vždy překoná bolest z odmítnutí vaší lásky a strach z něj. Pamatujte, že láska k sobě má určitou přitažlivou sílu jako magnet. Přečtěte si úryvek z písně Whitney Houstonové, když zpívá Greatest Love of All:

Protože největší láska ze všech
se odehrává ve mně,
našla jsem největší lásku ze všech
ve svém nitru.
Největší láska ze všech,
je snadné jí dosáhnout.
Naučit se milovat sama sebe
je ta největší láska ze všech.

Představte si krásný květ v zahradě, který utrhne dítě.  Utržený květ zvadne a dítě je dávno pryč, ale stonek dělá jediné, co umí: nechá vykvést další krásnou květinu. Toho dosahuje díky svým kořenům. V tomto scénáři vy jste stonek, dítě zobrazuje toho, kdo vás odmítl, a květ je láska, kterou k někomu chováte.

Neužírejte se odmítnutím, život jde dál. Pravá láska na vás někde čeká! Připomeňte si staré přísloví „Pro jedno kvítí slunce nesvítí“.

Nic se nestane, když jste zatím single. Jestli ale stojíte o partnerský vztah, mohl by vás zajímat článek Tipy jak sbalit kluka

Oblíbené články

8 tipů na lepší sex 8 tipů na lepší sex

7 kroků, které je dobré udělat pro svou kariéru, když je vám 20 let 7 kroků, které je dobré udělat pro svou kariéru, když je vám 20 let

4  snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů 4 snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů

7 nejlepších knih pro mladé 7 nejlepších knih pro mladé

 Mluvte s láskou: Jak vaše slova mohou doslova měnit váš mozek Mluvte s láskou: Jak vaše slova mohou doslova měnit váš mozek

10 nejlepších tipů do kuchyně 10 nejlepších tipů do kuchyně

4 místa, kde je radost se učit 4 místa, kde je radost se učit

9 tipů jak úspěšně projít zkoušky 9 tipů jak úspěšně projít zkoušky

6 tipů, co udělat po maturitě 6 tipů, co udělat po maturitě

5 tipů, jak mít na vše více času 5 tipů, jak mít na vše více času

4 fotky, které vám s vaší BFF nesmí chybět 4 fotky, které vám s vaší BFF nesmí chybět

4  kroky, díky kterým si vypěstujete nádhernou Aloe vera 4 kroky, díky kterým si vypěstujete nádhernou Aloe vera

Komentáře

    Vložit nový komentář