Bezpodmínečná láska – 4 nejlepší tipy, jak milovat bezpodmínečně
15. 01. 2021, Kategorie Vztahy
357 shlédnutí

Bezpodmínečná láska – 4 nejlepší tipy, jak milovat bezpodmínečně

http://thespiritscience.net/2016/09/13/loving-without-attachment-4-of-the-best-ways-to-love-unconditionally/

Láska nemá žádná omezení, žádný tvar ani žádné podmínky. Kdybychom tomu porozuměli, neměli bychom potřebu utápět se v lítosti a léčit si zklamání v lásce čokoládovou zmrzlinou a smutnými romantickými filmy. Nejsmrtelnější zabiják vztahů má jméno - připoutanost. Ze začátku ji můžeme považovat za lásku, ale později se projeví jako žárlivost a žádostivost. V podstatě se jedná o nadměrné emoční nebo psychologické spoléhání se na partnera.

Připoutanost nás nutí věřit, že nemůžeme žít bez osoby, kterou milujeme. A to dostává oba partnery do nebezpečné pasti. Když jsme tak hluboce „zamilovaní“, zapomínáme na důležitost sebe a svých potřeb, protože přikládáme váhu hlavně potěšení našeho partnera. Když milujeme bezpodmínečně, bolest připoutanosti nás nemůže ovlivnit.


Bezvýhradně milovat je přijetí všeho, co je. Když nemůžeme někoho přijmout se vším, čím je, začneme se snažit ho změnit a jsme přesvědčení, že všechno víme nejlépe. To je často začátek toxických vztahů. Udržet čistou lásku, aby se nezměnila v připoutanost, není snadné, ale zde vám nabízíme 4 z málo známých tajemství, která si musíte uvědomit, než bude příliš pozdě.

1) Zeptejte se sami sebe, co jste cítili prvních pár dní po setkání se svým miláčkem

 Bezpodmínečná láska – 4 nejlepší tipy, jak milovat bezpodmínečně

Pokud si nepamatujete své pocity, ale jen vzpomínky a zážitky, nebo vzhled tohoto konkrétního člověka, měla byste to chápat jako výstražné znamení.


Když poprvé prožíváme euforii ze „zamilování“ do této osoby, máme obrovský pocit svobody a štěstí. Naše smysly se zostřují a celý svět vnímáme jako „dokonalý“. Je důležité si pamatovat, jaké štěstí jste cítili, aniž by dotyčný člověk byl fyzicky přítomný. Je podstatné zkusit si vzpomenout, jak zamilovanost zvýšila vaši vděčnost životu, a to pouhou myšlenkou na tohoto mimořádného muže.

2) Když někoho opravdu milujeme, nemělo by to mít žádné hranice

 Bezpodmínečná láska – 4 nejlepší tipy, jak milovat bezpodmínečně

Měli bychom být schopni někoho milovat tak opravdově, že by nás jen myšlenka na něj měla uspokojit. Když jsme k někomu silně připoutaní, neustále toužíme po tom, aby byl stále blízko nás. Toužíme po něm a zapomínáme na dar samoty. Prostě vědět, kde je, nestačí. A to je nebezpečné. Jakmile se naučíme a přijmeme, že láska nemá hranice a lze ji prožívat na vzdálenost světelných let, pochopíme, jak je důležité dát prostor svobodě. Nejen pro našeho miláčka, ale i pro sebe.

3) Bezpodmínečná láska znamená přijetí nedokonalosti   

Bezpodmínečná láska chápe, že nic není dokonalé, ale v tom je dokonalost. Připoutanost je velmi kritická, posuzující, kontrolující a vážná. Pokud někdy zjistíte, že děláte rozhodnutí za svého blízkého, nebo když mu dáváte lekce, jak se změnit nebo jak více plnit vaše očekávání, jste na cestě k trápení.


Bezpodmínečná láska k druhému nám nikdy nedovolí jít po cestě připoutanosti. Miluje vše tak, jak to je, dokonce i ten podivný malíček nebo ulomený zub. Bezvýhradně miluje tu tvář pomačkanou spánkem, a způsob, jakým se vypořádává se svými problémy, způsob, jakým pláče nebo způsob, jak šílí, když něco nejde podle něj. Bezpodmínečná láska je trpělivá, laskavá a soucitná ve všech oblastech života. Žije a nechá žít. Miluje vše, co je, a vše, co kdy bude.

Poslední tajemství je nejdůležitější - a nemělo by se na něj nikdy zapomínat.

4) Bezpodmínečná láska je všeobjímající

Zahrnuje vše, to znamená, že musí zahrnovat i vás. Bezpodmínečná láska není možná bez lásky k sobě a bez sebe-přijetí. Před zdůrazňováním učení o bezpodmínečné lásce se musíte sami považovat za součást této všeobjímající lásky. Integrace bezpodmínečné lásky má sílu osvobodit lidstvo od mnohých připoutání a má schopnost uzdravovat a dávat život prostřednictvím lásky. Někomu víc vyhovuje výraz „bezpříčinná“ láska. Není to láska k někomu nebo něčemu, ale stav duše.

Vděčnost existenci hraje v našem životě důležitou roli. Naopak, jak kritizování sebe, tak kritizování vašeho partnera (nebo jiných) přináší to, co nechcete, víc než to, co chcete. Přečtěte si také článek Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera

 

Máte doma pejska?
Ano (61 %)
Ne (34 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky 10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí 10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí

9 škodlivých návyků v komunikaci a jak je můžeme napravit 9 škodlivých návyků v komunikaci a jak je můžeme napravit

4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe 4 znamení, díky kterým poznáte, že jste stvořeni jen pro sebe

 Vytvořte si svého vlastního svatebního průvodce Vytvořte si svého vlastního svatebního průvodce

4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně? 4 zkoušky pro vaši lásku. Chcete si být jistá, že to s vámi myslí vážně?

7 věcí které muži ocení na ženách více než vzhled 7 věcí které muži ocení na ženách více než vzhled

4 tipy, jak se vypořádat se samotou 4 tipy, jak se vypořádat se samotou

12 nenápadných ničitelů vašeho vztahu 12 nenápadných ničitelů vašeho vztahu

10 věcí, za které byste svému partnerovi neměla zapomenout poděkovat 10 věcí, za které byste svému partnerovi neměla zapomenout poděkovat

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase 7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Komentáře

    Vložit nový komentář