8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky
30. 01. 2019, Kategorie Rady a návody
1710 shlédnutí

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky

http://theeverygirl.com/how-highly-successful-women-make-the-most-of-friday/

Konečně je tady pátek. Podařilo se vám zvládnout celý pracovní týden a konečně přišel den, na který se těšíte už od pondělního rána. Teď už potřebujete jen přežít posledních 8 hodin, zatímco se už budete zabývat myšlenkami na příjemný víkendový relax. Je to tak? Ne úplně.

Úspěšné ženy vědí, že pátek je stejně důležitý jako kterýkoli jiný den pracovního týdne, a využívají to ve svůj prospěch, aby zajistily, že dokončí vše potřebné a užijí si víkend s čistou hlavou. Jak přesně to dělají? Uplatňují těchto osm principů:

1) Změní svůj úhel pohledu

Pokud chcete využít pátek co nejlépe, může být změna perspektivy užitečná. Je snadné nechat se zlákat představou, že konec týdne je den, kdy už neočekáváte, že byste byli moc produktivní. Ale nakonec je pátek stejný pracovní den jako každý jiný. Nepovažujte pátek za den, kdy můžete udělat polovičatou práci, a místo toho se pokuste o skutečnou a produktivní práci. Čím dřív se vám to podaří, tím více motivovaní se budete na konci týdne cítit.

2) Řeší větší projekty

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné žena své pátky

Pátek se může zdát jako nevhodný den, kdy začínat něco nového. Koneckonců, neměla by to být doba, kdy dokončujete všechny úkoly z minulých dnů? Ano, pátek je na to skvělý. Úspěšné ženy však vědí, že je to také vhodný čas, aby se věnovaly větším projektům. Pokud jde o váš pracovní týden, pátek je obvykle ten nejklidnější den, který máte k dispozici. Je méně e-mailů, méně meetingů (více o tom později), a často i méně lidí v kanceláři. Využijte toho ve svůj prospěch a zaměřte se na větší projekt, který chcete začít. Je pravděpodobné, že kombinace klidného prostředí a vědomí, že o všechny menší úkoly jste se postarali už dříve v týdnu, vám umožní se plně soustředit na daný úkol. To znamená, že můžete udělat pořádný kus práce.


3) Nejdřív dělají to nejtěžší

Víte o sobě, že pátek je den, kdy se cítíte trochu méně motivovaní. A když se blíží páteční odpoledne? No, to už jste jednou nohou na víkendu. To je důvod, proč je nejlepší využít co nejvíce času v pátek dopoledne, kdy ještě vaše motivace není na nejnižším bodě. Máte složité úkoly, které jste od pondělního rána odsouvali? Začněte s nimi hned ráno, a pak vám zbude páteční odpoledne na méně významné úkoly, jako je třeba vyčištění doručené pošty. Dokonce i když vaše pracovní morálka po obědě klesne, můžete si být jisti, že už máte nějaké hlavní věci splněné.

4) Naplánují si setkání

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné žena své pátky

Zůstávat připoutaní k psacímu stolu celý pátek můžete pociťovat jako jistý druh mučení. Nejspíš už máte počítače za celý týden dost a raději byste si užívali přátelský rozhovor se svým spolupracovníkem. Naštěstí je pátek ideálním dnem k tomu, abyste zmizeli z kanceláře. Ale to neznamená, že nebudete nic dělat. Místo toho udělejte z pátku den, na který si naplánujete několik různých pracovních setkání mimo kancelář. Ať už jde o šálek kávy s klientem, nebo společný piknik, na kterém proberete projekt s celým vaším týmem, změna proti vašemu normálnímu pracovnímu prostředí je jistým způsobem, který vás ještě může v pátek „nakopnout“ k větší aktivitě.


5) Připojují se ke svým profesionálním sítím

S blížícím se víkendem se pravděpodobně budete cítit trochu víc společensky než v pondělí (kdy potřebujete vypít litr kávy jen proto, abyste přežili dopoledne). Takže, proč nevyužít toto naladění k oslovení některých lidí na vaší sociální síti? Pošlete na LinkedIn stručnou zprávu, ve které poblahopřejete svému kontaktu k nedávnému povýšení. Nebo pošlete e-mail a sdílejte zajímavý článek s člověkem, se kterým jste se nedávno seznámili na firemním školení. Nezapomeňte, že jenom tím, že máte k dispozici profesionální síť, nic nezískáte. Využijte svého pátečního přátelského a sociálnějšího naladění, abyste udržovali vřelé vztahy!

6) Píší koncepty e-mailů

Pokud jde o vaši e-mailovou schránku, moc toho v ní v pátek nenajdete. A to může být skutečně vítaná úleva proti nekonečnému množství e-mailů, které se na vás valilo celý týden. Proč se v pátek posílá tak málo e-mailů? Mnoho studií ukázalo, že je to opravdu ten nejhorší den, kdy můžete poslat e-mail. Proto pravděpodobně nebudete chtít marnit svůj čas posíláním zbytečných zpráv. Nicméně to neznamená, že v pondělí budete odsouzeni k napsání spousty e-mailů. Místo toho napište e-maily, které budete potřebovat, a pak je uložte pouze jako koncept. Můžete je poslat s vynaložením minimální námahy v pondělí (nebo v úterý, což je nejlepší den pro zasílání e-mailů!).


7) Plánují si příští týden

Úspěšné ženy vědí, že plánování je rozhodující pro efektivní plnění úkolů. Proto mnoho z nich využívá pátky, aby naplánovaly svůj následující týden a naladily se na úspěch. Vezměte svůj kalendář a připravte si seznam hlavních úkolů, které chcete v průběhu příštího týdne splnit. To, že budete mít po ruce takový plán, vám pomůže věnovat se hlavním úkolům a nenechat se rozptylovat. Mimo to můžete také využít určitý čas k tomu, abyste vytřídili doručenou poštu a uklidili si pracovní stůl. To vám pomůže cítit se více soustředění a motivovaní, až se vrátíte v pondělí ráno do kanceláře.

8) Končí s prací v 17 hodin

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné žena své pátky

Nepochybně můžete opustit kancelář s úderem 17 hod. Jsem si však jistá, že si určitě vzpomenete na spoustu pátečních večerů, které jste strávili na svém gauči a ještě procházeli pracovní e-maily nebo dokončovali projekt. Úspěšné ženy však vědí, že si zasluhují pořádný odpočinek, aby udržely svou výkonnost a soustředěnost. To znamená, že si v pátek nastaví pevný čas pro odchod (nejlépe tak blízko páté hodiny, jak se jim to podaří!).

Odchod z kanceláře v přiměřenou dobu zajistí, že si užijete volný čas, na který jste si vydělali.


Plánování si můžete usnadnit s využitím diářů podle našeho článku  5 druhů diářů, které vám mohou v příštím roce dělat společnost


Oblíbené články

6 rad, jak si Vánoce užít v klidu a pohodě 6 rad, jak si Vánoce užít v klidu a pohodě

4 rady, jak ušetřit na Erasmu 4 rady, jak ušetřit na Erasmu

7 aktivit, kterými můžete zvýšit svoji inteligenci 7 aktivit, kterými můžete zvýšit svoji inteligenci

3 zajímavosti o sexu po porodu 3 zajímavosti o sexu po porodu

8 snadných tipů na lepší spaní 8 snadných tipů na lepší spaní

7 kroků, které je dobré udělat pro svou kariéru, když je vám 20 let 7 kroků, které je dobré udělat pro svou kariéru, když je vám 20 let

5 dalších receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce 5 dalších receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce

4 věci, které byste měli vědět o fenoménu Zero Waste 4 věci, které byste měli vědět o fenoménu Zero Waste

 Ano i ne pro dárky do obálky Ano i ne pro dárky do obálky

6 tipů, co udělat po maturitě 6 tipů, co udělat po maturitě

6 důvodů, proč inteligentní lidé nebývají šťastní 6 důvodů, proč inteligentní lidé nebývají šťastní

5 motivačních knih, které vám pomohou změnit život 5 motivačních knih, které vám pomohou změnit život

4 věci, které vás na vysoké škole překvapí 4 věci, které vás na vysoké škole překvapí

4 každodenní návyky, které vyčerpávají naši energii 4 každodenní návyky, které vyčerpávají naši energii

10 kosmetických tipů, které vám pomohou k dokonalosti na všech fotkách 10 kosmetických tipů, které vám pomohou k dokonalosti na všech fotkách

6 nápadů, co dělat, když je venku zima 6 nápadů, co dělat, když je venku zima

Komentáře

    Vložit nový komentář