7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase
04. 11. 2019, Kategorie Vztahy
322 shlédnutí

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-keep-your-energy-high-during-fall-and-winter-seasons

Poslední čtvrtletí roku může u mnoha lidí vyvolávat smíšené emoce, včetně silných pocitů osamělosti a izolace. Studie, kterou provedl minulý rok Health Resources & Services Administration (Institut zdravotnických zdrojů a služeb) odhalila, že v Americe se rozmáhá „epidemie osamělosti“. Z další studie zveřejněné v časopise International Psychogeriatrics vyplývá, že tři čtvrtiny Američanů pravidelně zažívají střední až vysokou úroveň vnímání osamělosti. Obě studie odhalily, že na podzim a během svátků pocity osamělosti vrcholí.

Osamělost je bolestná emoční reakce způsobená nedostatkem uspokojivých vztahů. Můžeme se buď těmto pocitům poddat, nebo hledat metody, které nás povzbudí, abychom mohli rok zakončit pozitivně.

Zde je několik nápadů, jak to udělat:

1) Naplánujte přitažlivé aktivity na dobu, kdy víte, že budete sami

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Najděte způsoby, jak se zaměstnat v obdobích, kdy se tradičně cítíte nejvíce izolovaní. Jak se dny zkracují a dříve se stmívá, mohou být dlouhé večery nejnáročnějším obdobím dne, kdy chcete předejít osamělosti. Pokuste se předem naplánovat své večery i víkendy. Může to zahrnovat aktivity s přáteli - večeře, koncerty, kurzy a jiné skupinové akce - ale můžete plánovat také činnosti, které vás baví, i když jste sami.

Podzim je skvělý čas začít číst novou knihu, začít provozovat nový koníček nebo naplánovat renovaci bytu. Také můžete vyhledat samostatné akce mezi jinými lidmi, protože to také sníží pocity izolace. Chodit do divadel, do muzeí, do kina a na sportovní akce sami je skvělou příležitostí být ve společnosti dalších lidí a zároveň být nezávislí a aktivní.

2) Naplánujte si jídlo ve společnosti ostatních

Buďte stateční a oslovte některé své známé, abyste zjistili, zda má někdo zájem o setkání. Buďte proaktivní. Pamatujte, že kontakt s lidmi nemusí znamenat, že máte společnost ve všech okamžicích dne. Stačí mít společnost a konverzaci jen někdy, a to samo o sobě způsobí, že se celkově budete cítit méně osamělí.

3) Naplňte volný čas něčím jiným, než jsou sociální média

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Netravte všechen čas na sociálních sítích. To není dobrý nápad. Když budete pořád sledovat sociální média, abyste zjistili, co ostatní podnikají, budete se jen cítit izolovanější. Může to také snížit pravděpodobnost, že někoho oslovíte, protože vás může odradit to, co vidíte. Osvoboďte svou mysl, abyste jednali spontánně.


4) Přezkoumejte v podzimní sezóně vaše cíle

Je těžší cítit osamělost, když jste pro něco nadšení! Zvažte, že strávíte toto období přezkoumáním všech cílů, které jste si pro rok stanovili, osobních i profesionálních. Upřímně posuďte, jak si vedete s dosahováním každého cíle. Některé z vašich cílů byly pravděpodobně naplánovány už dávno, a nyní s odstupem času máte realističtější pohled na to, co je třeba upřednostnit. Soustřeďte se na ty cíle, které jsou pro vás dosažitelné v krátkodobém horizontu.

5) Choďte ven

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Během podzimu je důležité dělat činnosti, které udržují vaši energii na vysoké úrovni, abyste neupadli do melancholie. Využijte výhod venkovních aktivit. Zúčastněte se sběru jablek nebo dýní, vydejte se na výlet do malebné krajiny, kde se vybarvují listy na stromech nebo vyrazte jezdit na kole nebo bruslit.

Svou energii můžete také zvýšit zapojením čichových vjemů. Proměňte doma jablka na voňavé jablečné koláče nebo pokud máte v bytě krb, zapalte ho. Případně zapalte svíčky nebo prostě jděte do restaurace s krbem, abyste si užili pozitivní aspekty sezóny.


6) Dodržujte svůj cvičební režim

Je snadné vynechat návštěvu posilovny nebo si odpustit běhání, když se venku ochladí, ale cvičení má regenerační a povzbuzující účinky, což je v podzimní sezóně obzvlášť důležité. Pokud budete dodržovat svůj týdenní režim, všimnete si zvýšené schopnosti udržet vaši energii na výši. Bez ohledu na to, jaké je venku počasí, vždy můžete dělat meditace, jógu nebo cvičení bez vybavení přímo doma.

7) Naplánujte si nadcházející svátky

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Začněte s plánováním svátků hned teď, zejména pokud existují problémy, které je třeba vyřešit, nebo pokud si myslíte, že budete ve dnech volna sami. Připravte si plán na návštěvu známých. Byli byste překvapeni, kolik lidí by bylo rádo, kdybyste mohli trávit svátky společně, jen kdybyste přemohli své obavy a zeptali se. Podobně, pokud existují protichůdné plány, které je třeba vyřešit mezi vámi a členy rodiny, snažte se dosáhnout kompromisů už nyní. Jedna nebo dvě otevřené diskuse povedou k mnohem klidnějšímu měsíci nebo dvěma, které do svátků na konci roku zbývají.

Předběžné plánování vám pomůže užít si více podzimní měsíce, udržet energii na úrovni a vyhnout se přetrvávajícím pocitům obav, osamělosti a izolace, které by mohly potenciálně zničit vaše svátky.

Vánoční svátky si můžete zpříjemnit také díky dárkům, které si nadělíte sami! 6 dárků, které byste si měla dopřát k letošním vánočním svátkům

Máte někdy pocit méněcennosti?
Ano (68 %)
Ne (24 %)
Nevím (8 %)

Oblíbené články

 Jak to udělat, aby se k vám po rozchodu chtěl zase vrátit Jak to udělat, aby se k vám po rozchodu chtěl zase vrátit

17 věcí, o kterých byste svému klukovi nikdy neměla lhát 17 věcí, o kterých byste svému klukovi nikdy neměla lhát

10 návyků, které párům pomáhají přečkat těžké časy 10 návyků, které párům pomáhají přečkat těžké časy

5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce 5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu 5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl) 10 způsobů, jak okouzlit každého muže (1. díl)

6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu 6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu

 Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single Tohle nezdravé chování neprospívá nikomu, kdo je momentálně single

7 věcí které muži ocení na ženách více než vzhled 7 věcí které muži ocení na ženách více než vzhled

10 věcí, za které byste svému partnerovi neměla zapomenout poděkovat 10 věcí, za které byste svému partnerovi neměla zapomenout poděkovat

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

5 frází, díky kterým jsou páry věčně zamilované 5 frází, díky kterým jsou páry věčně zamilované

7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah 7 předsevzetí pro páry z oblasti sexu a partnerství, která mohou upevnit jejich vztah

 Tipy jak sbalit kluka Tipy jak sbalit kluka

12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single 12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single

Komentáře

    Vložit nový komentář