7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu
27. 03. 2020, Kategorie Rady a návody
1403 shlédnutí

7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu

Péťa Šolajová

V současné situaci je někdy náročné najít si důvod k úsměvu, pojme proto zabrousit k osvědčeným klenotům filmového průmyslu. Romantické komedie jsou totiž žánrem, který pomůže rozehnat chmury snad u každého. Vybrali jsme proto sedm těch nejlepších a určitě se nebudeme zlobit, když se s námi podělíte i o vaše tipy.

1) Jak ztratit kluka v 10 dnech

7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu

Foto: Sky.com

Příběh redaktorky Andie (Kate Hudson), která má za úkol sepsat článek o tom, jak ze života co nejrychleji odehnat muže, by byl zábavný už sám o sobě. Když se k tomu však přidá ještě Benjamin (Matthew McConaughey), který se po sázce s kamarády zase ze všech sil snaží udržet si přítelkyni co nejdéle, je toho záruka dobře stráveného večera. Film je plný vtipných momentů, které možná leckomu připomenou, že ve vztahu není vždy všechno růžové. A to se v karanténě rozhodně hodí vědět!

2) Matky na tahu

Pro rodiče ratolestí je zase určen film o Amy (Mila Kunis), která má na první pohled dokonalého muže, šikovné děti a skvěle rozjetou kariéru. Ve skutečnosti je však jen kousek od naprostého zhroucení. Nejinak je tomu u Kiki (Kristen Bell) a Carly (Kathryn Hann), takže když se tyto mámy dají dohromady započne jejich cesta za větší svobodou, zábavou, ale i sebepoznáním. Bojují přitom nejen se sebou, ale i s předsudky svého okolí. V humorném snímku se zhlédne nejedna vyčerpaná maminka.

3) Ďábel nosí Pradu

7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu

Foto: ABC News.

Dnes již legendární film vypráví příběh absolventky práv Andy (Anne Hathaway), která touží po kariéře novinářky. Dostane se však do spárů obávané šéfredaktorky módního časopisu Mirandy (Meryl Streep). Ta stresuje a děsí všechny své podřízené, Andy se však rozhodně, že se jí nepoddá. Začne se jinak oblékat a stane se znalkyní módy, aby se vůči ní Miranda přestala chovat povýšeně. Trochu však přehlíží, že i ona sama se mění. Film, který už si zamilovalo několik generace žen, krásně ukazuje, jak obtížné je někdy najít sama sebe.


4) Ženy sobě

Méně známá romantická komedie je o smolařce Annie (Kristen Wiig), která zrovna prožívá nepříliš šťastné období života. Jediným světlým bodem je pro ni její kamarádka Lilian (Maya Rudolph), která se má už brzy vdávat. Annie se jí snaží ze všech sil pomáhat s organizací svatby a předhání se s ostatními družičkami. Bohužel se jí však ani v tomto případě příliš nedaří a Lilian už s ní pomalu začíná ztrácet trpělivost. Jak to s nejlepšími kamarádkami nakonec dopadne?

5) 10 důvodů, proč tě nenávidím

7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu

Foto: Nafilmu.cz 

Kat (Julia Stiles) a Bianca (Larisa Oleynik) jsou sice sestry, moc společného toho ale nemají. Tedy kromě ustrašeného otce, který se bojí pustit dcery do světa. A tak využije toho, že starší Kat má jiné koníčky, než jsou kluci, plesy a školní party, a zavede nové pravidlo. Dokud nebude randit Kat, tak nebude ani Bianka. Problém je však v tom, že Bianku milují snad všichni kluci ve škole a tak se brzy domluví a začnou shánět někoho, kdo by Kat okouzlil. Dokáže to školní průšvihář Patrick (Heath Ledger), nebo obávanou dračici Kat nezkrotí ani on? Film vznikl volně na motivy Shakespearova díla 'Zkrocení zlé ženy'.


6) Past na rodiče

Podle knihy je natočený i tento film. Konkrétně se jedná o populární dětský příběh Luisa a Lotka. Ve filmu se však děvčátka v hlavních rolích jmenují Annie a Hallie (obě Lindsay Lohan). Ta se potkají na prázdninovém táboře a zjistí, že jejich závratná podoba není pouhou náhodou. Jsou totiž dvojčata a každá žije s jedním z rodičů. Brzy se z nich stane nerozlučná dvojka a rozhodnou se nejen k tomu, že se prohodí, ale i k tomu, že přivedou své rodiče zpět k sobě. Podaří se jim to?

7) Protivný sprostý holky

7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu

Foto: The Verge.

Lindsay Lohan hraje hlavní roli i v tomto, o několik let starším, filmu. Ztvárňuje v něm dospívající dívku Cady, která strávila většinu života v africké jungly, kde její rodiče pracovali jako zoologové. Proto je pro ni nesmírně náročné, když se má adaptovat na nový životní styl. Nastupuje totiž na střední školu! Touží být populární, v cestě na vrchol jí ale brzdí její staří přátelé. Jak se nakonec rozhodne? A bude v tom hrát roli láska? A pozor! Z tohoto filmu pochází i legendární "módní poučky", jako např. růžová se nosí vždy ve středu a culík můžeš mít jen jednou týdně.


Hledáte spíš něco nového? Pak si nenechte ujít článek 4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy.

Láska je k životu nezbytná, máte se rád(a) i vy?
Ano (60 %)
Ne (24 %)
Nevím (15 %)

Oblíbené články

4 výhody dobrovolnictví na běžeckých závodech 4 výhody dobrovolnictví na běžeckých závodech

9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům 9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům

12 fantastických obrázků nenarozených živočichů ještě v děloze 12 fantastických obrázků nenarozených živočichů ještě v děloze

7 příznaků, že jste závislá na nakupování! 7 příznaků, že jste závislá na nakupování!

8 tipů, jak ušetřit peníze 8 tipů, jak ušetřit peníze

2 důvody, proč selhání neznamená konec, ale začátek 2 důvody, proč selhání neznamená konec, ale začátek

30 dní k větší sebedůvěře 30 dní k větší sebedůvěře

 Užíváte si katastrofické scénáře? 3 tipy, jak to změnit Užíváte si katastrofické scénáře? 3 tipy, jak to změnit

8 svatebních trapasů, aneb na co si dát na své svatbě pozor 8 svatebních trapasů, aneb na co si dát na své svatbě pozor

35 tipů jak flirtovat 35 tipů jak flirtovat

 Recept na slavnostně připraveného lososa Recept na slavnostně připraveného lososa

10 věcí, které minimalisté nedělají 10 věcí, které minimalisté nedělají

Komentáře

    Vložit nový komentář