7 kroků ke spokojenějšímu životu
28. 01. 2019, Kategorie Rady a návody
878 shlédnutí

7 kroků ke spokojenějšímu životu

https://www.blogilates.com/15-ways-to-be-a-happier-human/

Nový rok – nový start! Máte to tak taky? Přemítáte si uplynulý rok a bilancujete, co se vám povedlo či nepovedlo? To je skvělý start pro změnu ve vašem životě, která přinese jen ta pozitiva, která si zasloužíte. Rádi vám poradíme, jak v tomto směru pokračovat, a jak změnit svůj život od základu – a je jedno, jaké jsou vaše priority.

1) Vybírejte si lidi, se kterými trávíte čas

7 kroků ke spokojenějšímu životu

Jak ale poznat, kdo jsou ti správní lidé? Zamyslete se nad svými přáteli a uvědomte si, kteří z nich vás dobíjejí energií už jen tím, že je vidíte? A naopak kdo vás zahrnuje stále jen svými problémy? Samozřejmě, že to neznamená, že byste je měli ze svého života vyškrtnout – jsou to přátelé, a pokud potřebují pomoci, buďte tady pro ně – ale zase to nepřehánějte. Každý máme své vlastní problémy.


2) Postavte se svým problémům čelem – jinak se jich nikdy nezbavíte!

7 kroků ke spokojenějšímu životu

Nic není ideální – a to ani svět, ve kterém žijeme. A je jen na nás, jestli se necháme pohltit problémy, které nás sužují nebo se jim postavíme a ukážeme tak, „kdo je tady pánem“! I způsob, jak se budeme „zotavovat“ z problému je určující pro směr, kterým se bude náš další život ubírat. Proto je důležité, abyste zůstávali ve správném prostředí.

To vás může namotivovat ke správnému řešení. Vždyť každý problém je pouze příležitost pro to, abyste se posunuli dál! Proto berte problémy jako výzvu a poperte se s nimi, jak jen to bude možné! A nebojte se poprosit o pomoc příbuzné – proto tady pro vás jsou! Najděte svou vnitřní sílu!

3) Buďte upřímní sami k sobě!

7 kroků ke spokojenějšímu životu

Žádná změna nezačne bez toho, aniž byste si ujasnili, kde se vlastně na své životní cestě nacházíte. Nic si nenalhávejte a podívejte se na svou situaci střízlivým pohledem. Musíte začít úplně od toho nejspodnějšího – jen tak se váš život dokáže změnit. Musíte vědět, odkud vlastně vycházíte a mít jasně zvolený cíl své cesty – jinak budete jen tápat a žádná mapa vám nepomůže. Odpovězte si na základní otázky – co dobíjí vaši energii? Co vás potěší? A hlavně – co od života vlastně chcete?  


4) Žijte přítomností

7 kroků ke spokojenějšímu životu

Je to jednoduché – pokud se budete stále zabývat minulostí či se obávat o budoucnost – jak změníte svou přítomnost? Vždyť ty nejdůležitější věci se dějí právě teď! Nenechte si život utéct jen proto, že jste se pořád ohlíželi za sebe nebo dívali před sebe. Tohle prostě nezměníte. Ale dokážete změnit to, co je teď – tak se na to zkuste zaměřit a změnit svou přítomnost na šťastnější. Pokud se potom ohlédnete, můžete říct – to se mi povedlo!

5) Važte si toho, co máte!

7 kroků ke spokojenějšímu životu

Soused si zase pořídil nové auto či kamarádka nový telefon? A proč vás to vůbec znepokojuje? Vzpomeňte si, jakou radost jste měli, když jste si koupili například to nové kolo. Vždyť tahle radost je ta opravdová! Pokud chcete být v životě opravdu šťastní, začněte si vážit a oceňovat to, co v životě máte a kolik překážek jste již překonali – a nezáviďte ostatním – nikdy nevíte, co za jejich úspěchem stojí. Postupně začnete vnímat, kam se v průběhu své cesty dostáváte.


6) Každý den buďte lepší, než včera!

7 kroků ke spokojenějšímu životu

Nezabývejte se tím, že někdo je lepší, než vy – tedy podle vás. Nesoupeřte s ostatními, nikdy tento boj nemůžete vyhrát, protože toho druhého neznáte dokonale. Dokonale totiž znáte jenom sebe – proto klidně soupeřte sami se sebou a zkuste překonat sami sebe. Můžete se druhými klidně inspirovat, pokud je něco, co na ostatních obdivujete – ale nezapomínejte, že každý jsme unikát. Takže pokud chcete s někým soupeřit – postavte se výzvě a soupeřte a s tím nejtěžším protějškem – sami se sebou!

7) Buďte vděčni za všechno, co vám život přináší

7 kroků ke spokojenějšímu životu

Je samozřejmé, že za to dobré vždy poděkujeme – to nás učily maminky již od narození. Ale co nám většinou neřekly je fakt, že bychom měli poděkovat i za to špatné, co se nám stane či nám život přinese – protože to je právě to nejdůležitější, co nás připraví na ten pravý život. Vše špatné se děje z nějakého důvodu – a zároveň je vše špatné opravdu užitečné. Jen tím, že si to špatné prožijeme, budeme vědět, že to už nikdy nechcete zopakovat a budete dělat vše pro to, abyste byli stále lepší a lepší.

Takže - buďte vděčni za všechno, co vám život přináší – za úplně všechno! Jen tak může být váš životspokojenější a šťastnější – a vy vyrovnanější!  

 

 

 

Oblíbené články

3 úvahy, které vás spojí s přírodou i v prostředí vlastního bytu 3 úvahy, které vás spojí s přírodou i v prostředí vlastního bytu

5 osvědčených receptů na nápoje, které navodí vánoční atmosféru 5 osvědčených receptů na nápoje, které navodí vánoční atmosféru

5 minut: investice do štěstí 5 minut: investice do štěstí

11 tipů, jak si usnadnit domácí přípravu jídla 11 tipů, jak si usnadnit domácí přípravu jídla

 Jak si vyrobit svoji vlastní ovesnou mouku Jak si vyrobit svoji vlastní ovesnou mouku

7 tipů, jak přežít dlouhou cestu letadlem 7 tipů, jak přežít dlouhou cestu letadlem

10 kroků k příjemné auto-masáži 10 kroků k příjemné auto-masáži

5 univerzálních dárků, kterými potěšíte každého 5 univerzálních dárků, kterými potěšíte každého

 Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit Introvertní typ osobnosti může mít obavu z pohovorů – víme, jak zazářit

3 nápady, jak je možné používat ozonování v domácím prostředí 3 nápady, jak je možné používat ozonování v domácím prostředí

 Starbucks se připojuje k úsilí o udržitelnost přírodních zdrojů Starbucks se připojuje k úsilí o udržitelnost přírodních zdrojů

9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům 9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům

6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem 6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem

5 důvodů, proč jet na výlet vlakem 5 důvodů, proč jet na výlet vlakem

2 skvělé tipy na osvěžující letní drinky 2 skvělé tipy na osvěžující letní drinky

8 svatebních trapasů, aneb na co si dát na své svatbě pozor 8 svatebních trapasů, aneb na co si dát na své svatbě pozor

Komentáře

    Vložit nový komentář