7 benefitů ranního sexu
19. 02. 2019, Kategorie Vztahy
1062 shlédnutí

7 benefitů ranního sexu

https://www.mindbodygreen.com/articles/morning-sex-benefits

Mít sex hned po probuzení dřív, než se dostanete z postele, nebývá pro mnohé páry každodenní záležitostí. Pro řadu lidí je dost obtížné probudit se dostatečně včas, aby si stihli vyčistit zuby a obuli si obě boty stejné, natož aby nastavili budík natolik brzy, aby měli čas na sex. Podle odborníků však existuje mnoho přínosů pro zdraví, které mluví pro to, aby se sex stal součástí vaší ranní rutiny. Následující tipy vás možná přesvědčí, že to bude vaše nejoblíbenější ranní cvičení.

1) Budete mít bližší vztah ke svému partnerovi

Jedním z hlavních (a nejvíce zjevných) výhod ranního sexu je pozitivní dopad, který může mít na váš vztah. Je snadné po nějakém čase odsunout fyzické kontakty na vedlejší kolej, zvláště když máte nabitý program a žijete v neustálém stresu. Když si uděláte čas na ranní sex, je to skvělý a hmatatelný důkaz toho, že upřednostňujete váš vztah, ať se děje, co se děje. „Ranní intimnosti mohou pozitivně předurčit váš celý den,“ vysvětluje sexuoložka Alexandra Fine. Rozhodli jste se pro vzájemnou lásku, touhu po partnerovi, pro naplnění tělesné vášně jako první věci po probuzení.

2) Začnete den s vyplavením báječných hormonů

7 benefitů ranního sexu

Oxytocin, často označovaný jako "hormon lásky", je neurotransmiter, který uvolňuje endokrinní žláza hypofýza. Tento hormon kulminuje u obou partnerů během orgasmu a je tak silný, že skutečně sbližuje páry. Jako by to nestačilo, studie ukázaly, že zvýšené hladiny oxytocinu korelují s vyšší úrovní spokojenosti s životem a nižší úrovní deprese. Jaká je další biochemická výhoda ranního sexu? Endorfiny, hormony, které vyvolávají pozitivní pocity a skutečně snižují vaše vnímání bolesti. "Není neobvyklé, že sex, potěšení a orgasmus vedou ke snížení napětí a stresu ... protože vaše tělo a mysl se po orgasmu resetují," říká sexuoložka Jess O'Reilly, Ph.D.


3) Ranní sex se vyrovná lehkému tréninku

Pokud vám tendence ještě si chvíli zdřímnout zhatí plány na návštěvu posilovny, zkuste ranní sex. Ten s sebou přináší stejné výhody jako lehké cvičení. Jakékoliv fyzické výhody plynoucí z lehkého ranního tréninku - povzbuzení metabolismu, úleva od stresu atd. – platí také pro ranní sex. Výzkum z Harvardu ukázal, že při sexu se spálí asi 5 kalorií za minutu.

4) Vaše tělo je připraveno na ranní sex

Na dobrý sex má vliv mnoho faktorů a vaše hormonální hladiny jsou součástí této skládačky. Vzhledem k tomu, že hladiny estrogenu a testosteronu jsou nejvyšší v ranních hodinách, jak Fine, tak O'Reilly říkají, že to zvyšuje úroveň sexuální touhy a činí ranní hodiny nejvhodnější pro sex. Vaše libido je zcela ovlivněno úrovní pohlavních hormonů, a čím vyšší jsou, tím větší je vaše touha. Jak poukazuje O'Reilly, vaše celková energetická hladina je také vyšší, takže vaše kondice je optimální. Samozřejmě, že vám přechod z večerního sexu na ranní může chvíli připadat nezvyklý, ale po několika dobrých zkušenostech mu přijdete na chuť.


5) Ranní sex bývá nejvíce uspokojivý

7 benefitů ranního sexu 

"Kromě toho, že ráno budete mít silnější chuť na sex, je na něj fyziologicky přichystáno celé vaše tělo. Některé studie ukázaly, že ženy mají nejsilnější orgasmy ráno," říká Fine. U mužů vede zvýšený testosteron, přítomný ráno, k silnější a dlouhodobější erekci.

6) Po ranním sexu budete doslova zářit

Po ranním sexu se budete nejen dobře cítit, ale také budete výborně vypadat po celý zbytek dne. "Ranní sex vám dodá svěží vzhled, protože zvýšená cirkulace a nárůst DHEA (Dehydroepiandrosteron – maskulinní hormon) jsou spojeny se zářící kůží a zdravými vlasy," vysvětluje O'Reilly. Přidaný bonus: DHEA také pomáhá budovat svaly a kosti. Kromě toho, sex obecně (nejenom ráno) je klíčem k tomu, abyste vypadali mladší, díky své roli při uvolňování oxytocinu, beta-endorfinů a dalších anti-zánětlivých molekul. 

7) Ranní sex snižuje stres

Existuje někdo, který by neměl prospěch z úlevy od stresu? Jak je vám pravděpodobně už jasné, sex pomáhá zmírnit stres. Podle jedné studie z roku 2010 může potěšení ze sexu snížit hladiny stresových hormonů podobně jako konzumace jídla. Budete v pohodě, a ještě můžete snížit příjem kalorií.

Jak to zařídit, abyste si užívali ranní sex

Je dobré domluvit se na častějším ranním sexu s partnerem už předem a vytvořit si společně akční plán.Neočekávejte, že se ráno probudíte spontánně vzrušení. Touze je dobré napomoci několika minutami, kdy se uvolníte a pozorujete pocity v celém těle, a poté se zaměříte na sexuální fantazie. Chuť na sex u svého partnera můžete povzbudit intimními dotyky. Na nočním stolku je možno připravit oblíbený lubrikant nebo erotickou hračku, které využijete ke zvýšení zájmu, vzrušení a potěšení.


Jestli máte po ránu pocit, že vypadáte neatraktivně, nechte zatažené závěsy, nebo se schovejte pod přikrývku. Při obavě ze špatného dechu si připravte vedle postele sklenici vody nebo peprmintové bonbóny.

Nestanovte si však ranní sex jako každodenní cíl. Budou dny, kdy jeden z partnerů nemá tu správnou náladu, a to je také v pořádku. Nic nezkazí romantiku tak, jako pocit povinnosti. Pro navození blízkosti s partnerem může někdy stačit i přitulení a objetí, které vám dodá pocit pohody a bezpečí.

Při ranním sexu se také nemusíme snažit o jeho dlouhé trvání. Zvláště během pracovního týdne to může být i pěkná rychlovka. O'Reilly říká: „Někdy to může být i údržbový sex, jako výměna oleje. Tak se do toho dejte.“


Mohl by vás zajímat také článek 6 věcí, které byste měla vyzkoušet v sexu


Oblíbené články

5 rad, jak líbat s vášní i něhou 5 rad, jak líbat s vášní i něhou

5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé 5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 3) Zaujměte ho Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 3) Zaujměte ho

21 neobyčejných romantických gest, která dostanou každou ženu 21 neobyčejných romantických gest, která dostanou každou ženu

10 důvodů, proč jsou muži nevěrní 10 důvodů, proč jsou muži nevěrní

5 chyb, které dokáží zničit každý vztah 5 chyb, které dokáží zničit každý vztah

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál

5 tipů, jak si zachovat svou BFF 5 tipů, jak si zachovat svou BFF

8 rituálů, které patří k pravé svatbě 8 rituálů, které patří k pravé svatbě

10 návyků, které párům pomáhají přečkat těžké časy 10 návyků, které párům pomáhají přečkat těžké časy

6 věcí, které byste měla vyzkoušet v sexu 6 věcí, které byste měla vyzkoušet v sexu

6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu 6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu

 Tipy jak sbalit kluka Tipy jak sbalit kluka

 Vytvořte si svého vlastního svatebního průvodce Vytvořte si svého vlastního svatebního průvodce

 Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera

40 otázek, ve kterých byste měli mít jasno před vstupem do manželství 40 otázek, ve kterých byste měli mít jasno před vstupem do manželství

Komentáře

    Vložit nový komentář