5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu
04. 01. 2020, Kategorie Vztahy
358 shlédnutí

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

https://www.mindbodygreen.com/articles/new-years-resolutions-for-couples-seeking-relationship-refresh?

Máte se rádi, ale váš vztah zažívá období stagnace. Proto hledáte cesty, jak posílit jeho dynamiku a neodsunovat partnerství kvůli hektickému světu na vedlejší kolej. Dobrou zprávou je, že začátek nového roku je ten pravý čas, abyste se vynasnažili vztah posílit. Zde je pět předsevzetí, která můžete učinit jako pár, která pomohou vdechnout vašemu partnerství nový život:

1) Rozhodněte se zjistit o partnerovi alespoň jednu novou věc, která ho baví

Budování dlouhodobého vztahu vyžaduje vaši trvalou péči. Nalezení vám dosud neznámých zájmů vašeho partnera, kterými žije, vás může nadchnout. Uvědomte si, že většina lidí ve vztahu nadále roste a mění se. I když si myslíte, že znáte svého partnera dobře, můžete být překvapeni objevením věcí, které vám možná unikly. V letošním roce se pokuste dozvědět o jakýchkoli nových zájmech, snech nebo obavách, které by váš partner mohl mít. Najděte způsoby, jak se zapojit do těchto částí života toho druhého, o kterých jste toho ještě moc nevěděli. Vzájemná důvěra a podpora je rozhodující.

2) Přidejte do svého sociálního okruhu nová přátelství

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

Pokud se vám zdá, že vaše sociální kontakty ustrnuly, pak to asi je pravda. Je snadné, aby se z vašich sociálních vztahů stala rutina, když navštěvujete stále stejné akce, trávíte čas se stejnými přáteli nebo vůbec nezahrnujete lidi do svého společenského života. V letošním roce usilujte o to, abyste se setkali a spřátelili s novým párem, který může vašemu vztahu přidat další rozměr sdílením různých zkušeností a nápadů.

3) Přidejte do svého sexuálního života novou dimenzi

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

Jakmile páry najdou pohodlnou praxi, co se týká sexu, je běžné přestat zkoušet v této oblasti něco nového. Pokud však vy a váš partner nejste moc spokojeni, může to vést k pocitům odcizení. A i když se cítíte se svým sexuálním životem docela spokojeni, stále je možné nacházet způsoby, jak se spojit se svým partnerem na hlubší úrovni. V letošním roce se pokuste přečíst článek nebo knihu, zúčastnit se kurzu masírování nebo tantry, nebo zvážit nové sexuální polohy, které byste chtěli společně vyzkoušet.


4) Zažijte společně riziko

5 novoročních předsevzetí pro páry, které hledají oživení vztahu

Klíčem k růstu člověka je zkusit vystoupit ze své zóny pohodlí. Skvělým způsobem, jak ve vztahu rozvinout větší intimitu je, když si vyberete oblasti svého života, v níž by každý z vás chtěl zvládnout riziko. Umožnit partnerům, aby vás podporovali, když zkoušíte něco nového, může posílit vzájemnou důvěru. Začněte malými, a postupně se propracujte k větším výzvám, které vyžadují vzájemnou podporu. Hlubší důvěra znamená zvýšenou intimitu.

5) Rozhodněte se čtvrtletně kontrolovat s partnerem svá předsevzetí

Jedním z nejčastějších úskalí po stanovení předsevzetí na začátku roku je postupná ztráta zájmu. V letošním roce se rozhodněte vzájemně se podporovat tím, že každého čtvrt roku zkontrolujete jejich plnění (včetně těch, která děláte jednotlivě, nejen závazky párů!). Častěji si připomínejte důležité cíle a vzájemně se povzbuzujte. To zvýší vaše šance na individuální úspěch a na to, abyste byli šťastní jako pár.


Než se pustíte do něčeho nového, zvažte všechno, co funguje

Před vytvořením nové vize je důležité ocenit oblasti vašeho vztahu, které fungují. Mnoho párů začne přehlížet své silné stránky a soustředí se na své nedostatky, když přejde období první zamilovanosti. Než začnete vymýšlet nový plán, udělejte si čas, abyste si uvědomili podporu a hodnoty, které vám váš partner poskytuje, a zavažte se, že za ně budete projevovat uznání.

Ujistěte se, že jste vám jde o stejnou věc

Odhodlat se plnit nová předsevzetí může být skvělý způsob, jak vrátit do vztahu jiskru a posílit pocit sounáležitosti. Je důležité si uvědomit, že cíle fungují nejlépe, když existuje skutečná vnitřní motivace. Pokud je jeden z partnerů motivován k úniku z rutiny a k vystoupení mimo zónu pohodlí a druhý partner není, pak bude obtížnější se navzájem slaďovat. Pracujte na rozvoji společných cílů a zájmů, podnikejte to, co vás baví oba. Když budete vy a váš partner pečovat o váš vztah stejně, bude váš vztah vzkvétat.

Zaměřujte se na vyzdvihování toho, čeho si na svém partnerovi opravdu ceníte. Více najdete v článku Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera

Pijete doma alkohol?
Ano (44 %)
Ne (49 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

 Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou

5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé 5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé

6 projevů chování, které zapůsobí na ostatní lidi tak, že budou vyhledávat vaši společnost 6 projevů chování, které zapůsobí na ostatní lidi tak, že budou vyhledávat vaši společnost

21 signálů, že mu jde jen o sex 21 signálů, že mu jde jen o sex

 Jak sbalit kluka - varování Jak sbalit kluka - varování

10 návyků, které párům pomáhají přečkat těžké časy 10 návyků, které párům pomáhají přečkat těžké časy

10 věcí, které muži dělají v posteli špatně 10 věcí, které muži dělají v posteli špatně

7 věcí, které se skuteční muži nebojí udělat 7 věcí, které se skuteční muži nebojí udělat

3 rady, jak si zlepšit milostný život 3 rady, jak si zlepšit milostný život

5 zajímavostí o britské královské rodině 5 zajímavostí o britské královské rodině

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 2) Upevněte vaše přátelství Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 2) Upevněte vaše přátelství

Komentáře

    Vložit nový komentář