5 tipů jak ovládnout Preppy styl
28. 10. 2016, Kategorie Móda a krása
3904 shlédnutí

5 tipů jak ovládnout Preppy styl

Péťa Stenzelová

Ať už studujete nebo pracujete, Preppy styl se vám dostane pod kůži! Preppies, studenti přípravných škol, kteří se hlásili na prestižní university v USA, totiž už v 50. letech minulého století udali tón oblékání, který je nadčasový a elitářský. Zkrátka a dobře, je stále in!

1) Kvalita především

Preppy styl

Prestižní university jsou drahá záležitost, není se proto čemu divit, že první vyznavači Preppy patřili k vyšším společenským třídám. Jejich oblečení bylo drahé a především pak kvalitní - tento prvek se posléze stal jedním z hlavních bodů tohoto stylu. Na značku se v tom případě vyplatí hledět. Nemusíte však mít strach, Preppy nepodléhá módním trendům. Vše, co si pořídíte, budete moct nosit bez ohledu na datum v kalendáři.

2) Teplé přírodní barvy a kostkovaný vzor

Základním barvou tohoto stylu oblékání je hnědá, ostudu si ale neuděláte ani s vínovou, tmavě zelenou, šedou či okrovou. V principu není špatná žádná z tlumených barev, zapomeňte však na neonově křiklavé tóny. To k Preppies zkrátka nepatří!

3) Polotriko

Preppy styl

Límečky jsou jedním z hlavních prvků tohoto stylu, proto k němu neodmyslitelně patří také polotrička. Tyto napůl trika napůl košile byly původně určeny pánským účastníkům golfových či tenisových turnajů. V minulém století s nimi přišel René Lacoste, dnes se však pochopitelně vyrábí i pro dámy. Při nošení však nezapomeňte, že se u nich nikdy nezvedá límeček!

4) Prvky školní uniformy

Bez sáčka a košile se u tohoto stylu prostě neobejdete! V tomto případě je navíc trochu marné mít od každého jen jeden kousek. Minimálně co se týče košilí, rozhodně se vám vyplatí pořídit si jich víc. Bílá to jistí, ale parádu uděláte i s modrou či vzorkovanou. Modré či černé sáčko pak dodá outfitu ten správný elitářský tón!

5) Preppies = V jednoduchosti je síla

Preppy styl

Preppy je typický tím, že není příliš okázalý. Žádné nápisy či příliš velké nášivky, okaté šperky či barevné kabelky. Kdepak! Preppies nosí věci s monogramy či znaky universit na prsou, jednobarevné kabelky a šperky, které nejsou bižuterií, anebo tak alespoň nevypadají. I zde si však můžete zahrát na rebela – schválně kolik lidí si všimne, že máte na sáčku znak Nebelvíru?

 

Máte-li rádi módu, podívejte se i na 5 seriálových módních ikon.

Cítíte se někdy nedoceněně?
Ano (70 %)
Ne (15 %)
Nevím (15 %)

Oblíbené články

7 módních trendů pro podzimní sezónu 7 módních trendů pro podzimní sezónu

20 sexy mužů s jejich kočičími dvojníky 20 sexy mužů s jejich kočičími dvojníky

14 nápadů na Halloweenské nehty 14 nápadů na Halloweenské nehty

3 oblasti, ve kterých je stereotyp přínosem 3 oblasti, ve kterých je stereotyp přínosem

5 rad, jak předejít vzniku akné 5 rad, jak předejít vzniku akné

7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku 7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku

7 kousků, které by měla mít v šatníku každá žena 7 kousků, které by měla mít v šatníku každá žena

 Parní lázeň je zázrak! Parní lázeň je zázrak!

4 rady, jak mít pevnější prsa 4 rady, jak mít pevnější prsa

7 zásadních chyb ve stylu oblékání 7 zásadních chyb ve stylu oblékání

Komentáře

    Vložit nový komentář