5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou
12. 05. 2020, Kategorie Móda a krása
375 shlédnutí

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

Péťa Šolajová

Nošení ústenky, roušky či respirátoru se v posledních týdnech stalo povinností, nad kterou už téměř nikdo z nás nepřemýšlí. Přestože pravidla pro její využívání se již pomalu uvolňují, stále ještě existuje řada míst, kde je rouška na tváři povinná. Tato povinnost s sebou přináší i řadu nepříjemností spojených se zanesenou pokožkou, jako jsou lišeje, akné a zanícené póry. Vlhko a teplo, které se pod rouškou tvoří, totiž podporuje vznik bakterií a větší vylučování potu. Otázka tedy zní: Jak se správně starat o pokožku pod rouškou, aby se vám tyto nepříjemnosti vyhnuly?

1) Zapomeňte na líčení pod roušku

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

Pokud víte, že budete většinu dne fungovat s ústenkou na tváři, úplně se pod ni přestaňte líčit. Zapomeňte na make-up, rtěnky, pudry či jinou dekorativní kosmetiku. Věřte tomu, že se bez ní docela dobře obejdete. Jakmile se vám totiž pleť pod rouškou zpotí a zapaří, začnou se vám zároveň i zanášet póry. Dekorativní kosmetika je tak vlastně jen další nečistotou, která může natropit škodu. 

2) Oplachujte si obličej vlažnou vodou

Pokud máte tu možnost, oplachujte si obličej tak často, jak to jen jde. Stačí vám k tomu obyčejná voda a čisté ruce. Odstraníte si tak z pleti různé nečistoty a maz, které se vám pod rouškou usazují v mnohem vyšší koncentraci, než jste normálně zvyklí. Zároveň, pokud netrpíte na podrážděnou pleť, můžete si dvakrát do týdne dopřát i peeling. Ten totiž pleť vyčistí opravdu do hloubky.

3) Nezapomínejte na hydrataci

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

Každé ráno a každý večer dopřejte vaší pleti bonus v podobě pleťového mléka a tonika. Jednak tím odbouráte i odolnější nečistoty, jednak pleti dopřejete hloubkovou hydrataci a péči, kterou si v současné situaci jistě zaslouží. Nezapomínejte přitom ani na rty a přetřete je hydratačním nebo zklidňujícím jelením lojem!

4) Podrážděnou pleť zklidněte

Lidé, kteří mají citlivou pleť nyní jistě trpí na tzv. lišeje, které se tvoří na obličeji. Na vině je fakt, že materiál roušky se otírá o jejich pokožku. Pokud je to i váš případ, oplachujte si obličej borovou vodou s glycerinem (jinak známou jako tzv. Jarischův roztok), výborně ale funguje i zinková mast. Ta se často používá i v boji s atopickým ekzémem. 

5) Zacházejte s rouškou správným způsobem

Pokud chcete pro svoji pleť jen to nejlepší, mějte na obličeji vždy čistou roušku. Vyvarujte se toho, abyste ji zbytečně nosili na místech, kde jste sami (např. při procházce v lese). V takových případech si ji raději stáhněte a nechte vaši pleť volně dýchat. To je totiž nejlepší, co pro ni můžete udělat.


Přečtěte si také 13 tipů pro dokonalou pleť!

Pijete doma alkohol?
Ano (45 %)
Ne (50 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

5 květinových doplňků, které prostě musíte mít! 5 květinových doplňků, které prostě musíte mít!

19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020! 19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!

13 nejkrásnějších svatebních fotografií 13 nejkrásnějších svatebních fotografií

7 tipů, které se vám budou hodit při výběru plavek 7 tipů, které se vám budou hodit při výběru plavek

5 důvodů, proč nakupovat v second handech 5 důvodů, proč nakupovat v second handech

6 důvodů, proč relaxovat ve vaně 6 důvodů, proč relaxovat ve vaně

 Trápí vás oteklá oční víčka? Jak vrátit svým očím bezchybný vzhled Trápí vás oteklá oční víčka? Jak vrátit svým očím bezchybný vzhled

7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku 7 důvodů, proč nosit výraznou rtěnku

Komentáře

    Vložit nový komentář