4  super schopnosti vysoce vnímavých lidí
19. 07. 2020, Kategorie Rady a návody
665 shlédnutí

4 super schopnosti vysoce vnímavých lidí

https://themindunleashed.com/2017/02/4-super-powers-highly-empathic-person.html

Mnozí empatičtí a velmi citliví lidé se domnívají, že jejich schopnost procítit nadměrné množství různých nehmotných energií kolem nich je pro ně prokletí. Avšak nedávný výzkum naznačuje, že vnímaví lidé mají ve skutečnosti nadpřirozené schopnosti. Pokud také patříte mezi ně, možná si budete chtít  své empatické dovednosti raději zdokonalit, než abyste je skrývali nebo vás jejich existence obtěžovala.

Toto jsou 4 super schopnosti empatických lidí, které se můžete naučit rozvíjet:

1) Schopnost číst myšlenky druhých lidí

4  super schopnosti vysoce vnímavých lidí

Čtení myšlenek není pouťovým trikem. Všichni to do určité míry děláme. Klíčem je pro nás řeč těla a slovní projev. Vnímavý pozorovatel dokáže zjistit, zda někdo lže, jestli je někdo šťastný nebo smutný (i když tvrdí opak), nebo zda manipuluje jinými lidmi svou řečí a gesty. Všichni můžeme „mimosmyslově vnímat“, odhalit rozpory v něčích slovech a řeči těla, ale empatičtí lidé se dostávají o krok dále.

Mnoho takových lidí přijímá psychické obrazy, myšlenky, zvuky, pocity nebo vůně intuitivně, což pro ně znamená, že vnímají i jinou realitu, než si uvědomuje většina lidí. Pokud už vnímáte tyto energie nekontrolovaně, můžete se na ně raději soustředit a zjistit, zda můžete zachytit ještě silnější psychický prožitek a proměnit své empatické schopnosti v plně rozvinuté mimosmyslové vnímání (ESP). Pak se můžete doslova ocitnout v kůži někoho jiného a přesně vědět, co se mu odehrává v mysli a co prožívá. Představte si možnosti, které vám to přinese!


Kolika nesprávným tahům, chybným krokům nebo hádkám jste se mohli vyhnout? Jak velký prospěch byste mohli mít, kdybyste se se poučili z chyb druhých? Věděli byste, kdy někdo lže, nebo říká pravdu? Nedocenitelné. Namísto ignorování vaší schopnosti empatie ji použijte, abyste se stali skutečným čtenářem myšlenek druhých lidí.

2) Schopnost vnímat emoce a být soucítícím člověkem

Pokud máte neuvěřitelnou schopnost vcítit se do ostatních, proč to nevyužít? Tolik lidí dnes je zcela odpojeno od svých vlastních emocí. Vy nejste. Může to vypadat jako obrovská zátěž – cítit nejen své emoce, ale i emoce ostatních lidí, ale pokud byste byli schopni rozlišování, abyste nebyli emocemi zahlceni, a pokud byste se soustředili na svůj vlastní emoční růst, může se tento dar stát vaší největší super schopností. Mohlo by to úplně změnit způsob, jakým komunikujete s lidmi.


Řekněme například, že navštívíte o svátcích rodinu a jeden strýček řekne: „Tenhle prezident je zkázou pro náš národ.“ Sami pro sebe si řeknete: „Vždyť nemá ponětí, jak každý člověk ovlivňuje tuto zemi a tuto planetu, a lidé, kteří tahají za nitky, nejsou prezidenti nebo politici, nemusí být dokonce ani obyvateli této planety! To je ale pitomec." Tyto pocity ve vás může probudit jednoduché prohlášení někoho z vaší rodiny, a hádka je na spadnutí. Ale co když tyto pocity respektujete a s láskou je sdílíte?

Co když si místo toho řeknete: „To, co řekl můj strýček, mne vnitřně znepokojuje, dokonce to ve mně vzbuzuje paniku, protože toto tvrzení nesouhlasí s mým vnímáním světa.“ Empatický člověk může vést diskusi při respektování emocí všech zúčastněných. Mohli byste svému strýčkovi říci s tímto emocionálně uvědomělým přístupem: „Ano, my všichni trošku ničíme svět, nebo se každý den přibližujeme k ráji svými myšlenkami, skutky a činy.“ Tato slova by mohl pustit jedním uchem tam a druhým ven, nebo by mohla otevřít úplně jiný druh dialogu, který je více v souladu s tím, kým jste.

3) Umění vnímat a změnit negativní vlivy

4  super schopnosti vysoce vnímavých lidí

Tolik lidí je ovlivněno negativními vlivy dnešního světa, které jsou pro ně neviditelné. Empatičtí lidé jsou si jich vědomi. Takový člověk může dokonce vstoupit do místnosti, kde proběhla negativní konverzace nebo jednání, a ačkoli to již nepokračuje, může cítit negativní energii, která přetrvává.

Namísto toho, abyste se stali obětí této citlivosti na energie, aktivujte nejprve pozitivní energii a negativní energii PŘETVOŘTE. Udělejte si tichou pětiminutovou meditaci Tonglen. Přineste vysoce energetické rostliny nebo květiny na místo s nízkou energií nebo jednoduše řekněte něco povzbuzujícího lidem kolem vás, kteří byli také negativně ovlivněni. Co je ještě lepší? Najděte v dané situaci něco humorného a sdílejte to. I ta nejhorší okolnost má legrační stránku. Použijte smích k vytvoření důvěry a otevřenosti.

4) Schopnost uplatnit vnímavost jako potřebnou dovednost pro vytváření krásy a pokoje

4  super schopnosti vysoce vnímavých lidí

Způsobuje vám špatné povlečení vyrážku? Jsou vám některé pachy odporné? Máte z neekologických potravin žaludeční potíže? Potřebujete klid, abyste usnuli, a čas o samotě, abyste se zbavili veškerých pachů, výjevů, zvuků a emocí, které jste za celý den vstřebali? Místo toho, abyste se na tuto citlivost dívali, jako by to byla zátěž, použijte ji ve svůj prospěch.


Potřebujete více krásy a míru? Vytvořte si je sami. Můžete se stát parfumérem a radit společnostem v oblasti odstraňování chemických látek a přidávání přírodních vůní do svých produktů. Umožněte ostatním jíst zdravě připravené jídlo tím, že se stanete organickým šéfkuchařem. Můžete pomáhat tvořit tiché prostory, jako jsou zahrady, knihovny nebo meditační místnosti, které potřebujete vy, ale i ostatní, kde najdou klid, aniž by si uvědomili, jak zoufale potřebovali váš dar. Použijte svou citlivost k vytvoření pokojného útočiště ve světě kolem sebe, a vaše empatické dovednosti již nebudou prokletím, ale budou sloužit k naplnění smyslu vašeho života.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak můžete své empatické super schopnosti dobře využít, abyste pomohli sobě i ostatním lidem. Možnosti naší mysli nás nepřestávají překvapovat. A jestli chcete mít klidnou mysl a žít plně v přítomnosti, mohl by vás zajímat také článek Cvičení pěti smyslů, zaměřené na přítomný okamžik, vám uleví od strachu a úzkosti


 

Oblíbené články

4 místa, kde je radost se učit 4 místa, kde je radost se učit

5 způsobů, jak zůstat stále plní optimismu 5 způsobů, jak zůstat stále plní optimismu

5 tipů, jak co nejrychleji získat dlouhé vlasy 5 tipů, jak co nejrychleji získat dlouhé vlasy

3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web 3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web

5  tipů, jak udělat z vašeho současného zaměstnání práci snů 5 tipů, jak udělat z vašeho současného zaměstnání práci snů

 Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání

6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý 6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý

 Užíváte si katastrofické scénáře? 3 tipy, jak to změnit Užíváte si katastrofické scénáře? 3 tipy, jak to změnit

10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje 10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje

 Azorské ostrovy - exotika v Evropě! Azorské ostrovy - exotika v Evropě!

4 způsoby, jak trénovat svůj mozek proti nadměrnému přemýšlení 4 způsoby, jak trénovat svůj mozek proti nadměrnému přemýšlení

6 receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce 6 receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce

Komentáře

    Vložit nový komentář