4 rady, jak snadno ušetřit
26. 10. 2018, Kategorie Rady a návody
741 shlédnutí

4 rady, jak snadno ušetřit

Péťa Stenzelová

Máte pocit, že peníze vám z účtu mizí závratnou rychlostí? Jistě by vás to tolik netrápilo, kdybyste viděla, kam se poděly. Váš byt nezdobí drahé stylové doplňky, skříň není plná moderního kvalitního oblečení a před domem neparkuje nové auto. Nejspíš si proto kladete otázku, jak ušetřit. A právě na to se v dnešním článku zaměříme.

1) Káva a jídlo z domova

4 rady, jak snadno ušetřit

Tak schválně, zkoušela jste si psát, kolik korun měsíčně necháte v různých restauracích a kavárnách (lze to snadno dopočítat i zpětně, na výpisu z účtu)? Výsledné číslo by vás možná nemile překvapilo. Rada je přitom snadná, stačí se spolehnout sama na sebe a na své kulinářské umění. Nebojte, má to i řadu výhod. Kromě ušetřených peněz budete vždy přesně vědět, co jíte a jaké suroviny byly při přípravě pokrmu použity.TIP: Touto cestou můžete i snáze zhubnout, stačí si připravovat zdravou a vyváženou stravu.

2) Chytrá domácnost

Opravdu velké částky se dají ušetřit v případě, kdy se na počátku rozhodnete investovat. Příkladem mohou být třeba úsporné zářivky. Co si takhle dát malé předsevzetí a každý měsíc vyměnit dvě? Než se nadějete, budete všude svítit úsporně. Stejné je to i s topením, pokud máte tu možnost, topte jen tehdy, když jste doma. S termostatem si snadno nastavíte, že od 7:00 do 15:00 jste v práci.   3) Žádné další cetky

4 rady, jak snadno ušetřit

Patříte mezi milovnice různých ozdob, stylových květináčků, rámečků, hrníčků a svíček? I zde můžete snadno ušetřit. Stačí prostě omezit nákup věcí, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. Stejné pravidlo platí i pro oblečení, šperky, boty, kabelky a také pro kosmetiku. Pokud budete při nakupování více přemýšlet, jistě se vám podaří ušetřit nemalé částky.TIP: Za knihy snadno ušetříte, když začnete chodit do knihovny.

4) Zvažte hromadnou dopravu

Pokud dojíždíte každý den do práce autem, zkuste alespoň občas alternativní postup, totiž hromadnou dopravu. Platí to i pro ty z vás, kteří dojíždí do města ze vzdálených oblastí – zaparkujte na okraji města a přesedněte na tramvaj. Nebudete trčet v kolonách, vyhnete se nekonečnému hledání parkovacího místa a ještě ušetříte (peníze za benzín, i své nervy).


Pokud jste student a vyrážíte na Erasmus, nenechte si ujít článek 4 rady, jak ušetřit na Erasmu.

Máte doma kočku?
Ano (38 %)
Ne (57 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey 3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey

3 důvody, proč mít na zahradě hmyzí hotel 3 důvody, proč mít na zahradě hmyzí hotel

4 základní rady pro perfektní domácí manikúru 4 základní rady pro perfektní domácí manikúru

4 rady, jak ušetřit na Erasmu 4 rady, jak ušetřit na Erasmu

5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací 5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací

5 způsobů, jak rychle změnit svůj život k lepšímu 5 způsobů, jak rychle změnit svůj život k lepšímu

9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům 9 filmů, které prostě patří k vánočním svátkům

4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj 4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj

5 tipů, co si s sebou vzít pod stan 5 tipů, co si s sebou vzít pod stan

 Co to je banánová mouka a k čemu ji můžeme používat? Co to je banánová mouka a k čemu ji můžeme používat?

8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem 8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem

5 nejlepších komedií pro ženy 5 nejlepších komedií pro ženy

Komentáře

    Vložit nový komentář