3 způsoby, jak zatočit s akné přírodní cestou
15. 02. 2018, Kategorie Móda a krása
1270 shlédnutí

3 způsoby, jak zatočit s akné přírodní cestou

Péťa Stenzelová

Akné je něco, co čas od času potrápí každého z nás. Rádoby osvědčené přípravky z drogerií a lékáren ale málokdy zafungují tak skvěle, jak prodejce slibuje - a právě to je ten důvod, proč jsme si pro vás připravili tento článek! Podíváme se v něm totiž na několik osvědčených přírodních způsobů, jak s akné zatočit.

1) Je dobré zjistit důvod!

3 způsoby, jak zatočit s akné přírodní cestou

Abyste mohli s akné aktivně bojovat, je dobré zjistit, co vede k jeho vzniku. Mimo jiné vám to může pomoci i zdravěji žít, protože obecně lze říci, že za problémy s pupínky stojí hormonální nerovnováha. Poprvé se s ní setkáváme během dospívání, kdy si naše tělo ještě s hormony neví moc rady, v pozdějším věku může být spouštěčem stres, nedostatek spánku, špatná strava nebo třeba jen neodborně zvolená kosmetika či nevhodná péče o pleť.


V článku 5 rad, jak předejít vzniku akné jsme se věnovali dodržování správného pitného režimu, výběru dobrého jídla a dalším problémům, jako je zanášení nečistot na obličej. Určitě si tento článek pečlivě pročtěte a berte na něj zřetel, než se pustíte do dalšího boje!

2) Detoxikační kúra

Takřka nikdo z nás nedokáže žít naprosto přírodním způsobem života. V těle se nám proto hromadí různé škodlivé látky či toxiny, které pochází nejen z jídla a kosmetiky, ale klidně i z ovzduší. Ty přispívají ke vzniku akné! Jistě sami uznáte, že se smogem ve vašem městě asi jen tak nezatočíte, můžete ale čas od času podstoupit detoxikační kúru.


Nemusíte mít strach, že vás budou lékaři celé hodiny trápit na nějakých složitých strojích. Detox si můžete dopřát úplně jednoduše za pomoci speciálních čajů, které prostě jen stačí pravidelně pít. Délka užívání se různí, většinou se však pohybuje v rozmezí měsíce až tří.

3) Doplňky stravy

3 způsoby, jak zatočit s akné přírodní cestou

V boji s akné je vhodné dávat pozor na to, co jíte. Ovoce a zelenina jsou skvělé, někdy ale nestačí k tomu, abyste své tělo dostatečně zásobili vitamíny. Pořiďte si proto vhodné doplňky stravy, kterými jsou v tomto případě zinek, vitamíny E, A a také selen. Můžete je sehnat v podobě kapslí.


A když už jsme u té stravy, pojďme se zmínit také o rostlinných olejích. Spíše než k jídlu je ale používejte k promazávání pokožky. Ano, slyšíte správně. I mastnou pokožku je vhodné mazat rostlinnými oleji, např. konopným či jojobovým. Pleť tak získá dostatek hydratace a bude jen zářit!

 

Přečtěte si také, jak mít na vše více času!

Máte doma pejska?
Ano (61 %)
Ne (33 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

14 nápadů na Halloweenské nehty 14 nápadů na Halloweenské nehty

7 zásadních chyb ve stylu oblékání 7 zásadních chyb ve stylu oblékání

 Calvin Klein je ikona módního průmyslu. Co o něm možná nevíte? Calvin Klein je ikona módního průmyslu. Co o něm možná nevíte?

5 fint, díky kterým budete mít krásné obočí 5 fint, díky kterým budete mít krásné obočí

 Trendové oblečení v době covidové Trendové oblečení v době covidové

4 rady, jak být krásnou nevěstou 4 rady, jak být krásnou nevěstou

6 důvodů, proč relaxovat ve vaně 6 důvodů, proč relaxovat ve vaně

7 módních novinek letní sezony 2017! 7 módních novinek letní sezony 2017!

 Jak se dnes oblékat ve stylu business casual Jak se dnes oblékat ve stylu business casual

7 kroků k dokonale čisté pleti 7 kroků k dokonale čisté pleti

16-1546 aneb, korálová je novou barvou roku! 16-1546 aneb, korálová je novou barvou roku!

 Yazemeenah Rossi: Modelkou v 61 letech! Yazemeenah Rossi: Modelkou v 61 letech!

19 nápaditých kočičích tetování 19 nápaditých kočičích tetování

15 neuvěřitelně jednoduchých kosmetických triků 15 neuvěřitelně jednoduchých kosmetických triků

Komentáře

    Vložit nový komentář