3 úvahy, které vás spojí s přírodou i v prostředí vlastního bytu
22. 04. 2020, Kategorie Rady a návody
298 shlédnutí

3 úvahy, které vás spojí s přírodou i v prostředí vlastního bytu

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-connect-with-nature-from-inside-your-home-3-practices

V době omezení mezilidských kontaktů a možnosti chodit ven jsou pocity izolace a odloučení nevyhnutelné. A přesto, pokud nás koronavirus může něco naučit, je to poznatek, jak jsme skutečně se vším spojení. Toto propojení přesahuje náš lidský druh. Jsme neoddělitelně spjati s celou Zemí a se vším na ní. I v prostředí našeho domova jsme v neustálém kontaktu s přírodou.


Pěstování hlubokého pocitu spojení se Zemí je účinný způsob, jak si zachovat v dobách nejistoty stabilitu. Můžeme také posílit náš smysl pro duchovní rozměr, naši kreativitu a naši schopnost najít krásu ve všednosti. Zde je několik postupů, které vám pomohou prohloubit váš pocit sounáležitosti s vnějším světem i z domova.

1) Zamyslete se hlouběji o kyslíku, který dýcháte

3 úvahy, které vás spojí s přírodou i v prostředí vlastního bytu

Dýchejte. Nadechněte se a vydechněte. Tento jednoduchý akt dýchání je vaším přirozeným, i když neviditelným, spojením se světem kolem nás. Věřte tomu nebo ne, většina kyslíku, který dýcháme, pochází z fytoplanktonu - drobných rostlin, které žijí v oceánu. Připomínejte si tuto skutečnost během dne nebo při své ranní meditaci.


I když nejste nikde poblíž mořského pobřeží, kdykoli se vás začnou zmocňovat vtíravé myšlenky, zhluboka se nadechněte. S každým nádechem se zaposlouchejte do zvuku vln, ciťte vůni mořské soli ve vzduchu a kapky chladné vody na kůži. Při každém výdechu nechávejte všechny negativní pocity odejít a mějte jistotu,  že se o vás postará vesmír. Přijměte a oceňte skutečnost, že vás tyto malé organismy podporují při každém nadechnutí.

2) Zastavte se a zvědomte si jídlo na svém talíři

3 úvahy, které vás spojí s přírodou i v prostředí vlastního bytu

Každé sousto je příležitostí kultivovat naše spojení se Zemí. Jak píše Michael Pollan v knize Dilema všežravce, „... způsob našeho stravování reprezentuje naše hluboké spojení se Zemí. Naše stravovací návyky ji přeměňují v naše těla a mysli.“

Jak vypadá procvičování? Více se zajímejte o své jídlo. Začněte s ním mluvit. Ptejte se ho. Poděkujte mu. Toto je jedna z mých nejoblíbenějších meditací o jídle, inspirovaná vědomým stravováním: Předtím, než začnete jíst, si chvilku představujte proces, který potravu umožnil. Přemýšlejte o půdě, na která vyrostla, o vodě, která ji zavlažovala, o lidech, kteří ji pěstovali, přepravovali a skladovali v místním obchodě. Přemýšlejte o všem času a energii, která umožnila jediné sousto. Užívejte si života a dobrého zdravého jídla s láskou a vděčností.

3) Nechte se ohromit světem za oknem

3 úvahy, které vás spojí s přírodou i v prostředí vlastního bytu

Pozorujte. I v době krize je svět krásný. I z našich domovů můžeme najít útěchu v tom, že každé ráno vychází slunce a každý večer slunce zapadá. Na jaře kvetou květiny. Ptáci zpívají. Stromy se majestátně vypínají k obloze. Ochránce přírody Rachel Carsonová napsala, že „ti, kdo uvažují o kráse Země, najdou sílu, která je bude podporovat celý jejich život“. Zvedněte oči od obrazovek, pozorujte krásy přírody a najděte útěchu v prostém faktu, že žijete. Možná by to mohl být jeden z největších darů, které si můžeme dát - zejména v obdobích, jako je toto.


Poslouchejte vítr. Sledujte měsíc. Podívejte se z okna. Dívejte se na hvězdy. Krása přírody je ohromující. Připomíná nám to nekonečnost vesmíru a skutečnost, že jsme součástí něčeho mnohem většího než jsme my sami. I když to zní paradoxně, nejsme sami ani v časech odloučení. Jsme součástí celku. Každý okamžik nám může připomenout, jak hluboce jsme spojeni s každým a se vším na této planetě. Jen si musíme uvědomit, kde hledat.

Chcete najít ještě víc tipů, jak nabýt vnitřního klidu? Přečtěte si článek 11 rad jak najít vnitřní klid a udělat váš den poklidnější a život šťastnější

Máte doma pejska?
Ano (60 %)
Ne (35 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

 Recept na nejlepší cookies sušenky na světě! Recept na nejlepší cookies sušenky na světě!

7 nejlepších receptů na sušenky 7 nejlepších receptů na sušenky

4 fotky, které vám s vaší BFF nesmí chybět 4 fotky, které vám s vaší BFF nesmí chybět

6 tipů, jak splnit své novoroční předsevzetí 6 tipů, jak splnit své novoroční předsevzetí

4 rady, jak si užít ekologické Vánoce 4 rady, jak si užít ekologické Vánoce

 Recept na domácí zmrzlinu z jediné ingredience! Recept na domácí zmrzlinu z jediné ingredience!

10 motivačních citátů, které vás zaručeně povzbudí 10 motivačních citátů, které vás zaručeně povzbudí

 Jak se zbavit prachu v domácnosti a jak často máme prach odstraňovat Jak se zbavit prachu v domácnosti a jak často máme prach odstraňovat

 Recept na slavnostně připraveného lososa Recept na slavnostně připraveného lososa

3 snadné kroky pro jarní očistnou kúru 3 snadné kroky pro jarní očistnou kúru

6 nejzajímavějších profilů na instagramu 6 nejzajímavějších profilů na instagramu

4 výhody dobrovolnictví na běžeckých závodech 4 výhody dobrovolnictví na běžeckých závodech

Komentáře

    Vložit nový komentář