3 důvody proč cestovat
19. 08. 2019, Kategorie Rady a návody
373 shlédnutí

3 důvody proč cestovat

Vendula Jindrová

Kdo nemiluje cestování? Tuším, že snad všichni! Kdyby se tu ale přeci jenom našel někdo, kdo neví, proč je jednou za čas dobré sbalit si kufry a na pár dnů někam vycestovat, mé důvody ho jistě přesvědčí o tom, jak je cestování úžasné!

Relax a zábava

3 důvody proč cestovat

Cestování a pobyt v novém prostředí je jedno velké dobrodružství plné zaslouženého odpočinku a zábavy. Každý si najde to své – můžeme se totiž vydat jak na oddychovou dovolenou u moře, tak na aktivní poznávací zájezd s nabitým programem. Můžeme vyjet do vedlejšího městečka, zahraničí či daleko přes oceán. Svět je tak obrovský a nabízí tolik lákavých možností, že i kdybychom cestovali celý život, tak není možné navštívit všechno.


Poznání místní kultury

3 důvody proč cestovat

Setkání s novou kulturou, jiným systémem, místními obyvateli, odlišnou architekturou a neznámým prostředím mám na cestování asi nejraději. Je toho tolik, co můžeme v každém novém koutě objevovat, navštěvovat a fotografovat. A nemyslím tím jen slavná muzea, obrovské galerie, nejznámější turistické cíle, monumentální památky či největší pláže. Důležité je také osobité kouzlo dané země, nálada místních lidí a celková atmosféra. To vše dělá kulturu originální, jedinečnou a nezapomenutelnou.


Ochutnání neznámých jídel

Tahle činnost patří nejspíš mezi vůbec ty nejoblíbenější. Co vám přiblíží daný kraj lépe, než typická jídla ve vyhlášené místní restauraci či kavárně? Takhle poznáme netradiční kombinace surovin, jiný styl přípravy jídla, nové suroviny, koření… A třeba i svůj nový oblíbený pokrm! A navíc spojíme příjemné s užitečným – zaženeme hlad (či mlsný jazýček!) a zároveň hlouběji pronikneme do místní kultury.

Cítíte se někdy nedoceněně?
Ano (71 %)
Ne (12 %)
Nevím (18 %)

Oblíbené články

3 rady, jak využít fialky v kuchyni 3 rady, jak využít fialky v kuchyni

 Recenze na knihu Divočina od Cheryl Strayedové Recenze na knihu Divočina od Cheryl Strayedové

5 babských rad, jak si poradit s bolestivou menstruací 5 babských rad, jak si poradit s bolestivou menstruací

 Veganský recept na cizrnu v kešu omáčce Veganský recept na cizrnu v kešu omáčce

6 maličkostí, které potřebujeme slyšet ve stresu 6 maličkostí, které potřebujeme slyšet ve stresu

11 rad jak najít vnitřní klid a udělat váš den poklidnější a život šťastnější 11 rad jak najít vnitřní klid a udělat váš den poklidnější a život šťastnější

16 nápadů, jak trefně odpovědět na dotěrný požadavek, ať se trochu usmějete 16 nápadů, jak trefně odpovědět na dotěrný požadavek, ať se trochu usmějete

5 typů knih, které ocení i malé děti 5 typů knih, které ocení i malé děti

 Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu

5 důvodů, proč jet na výlet vlakem 5 důvodů, proč jet na výlet vlakem

Komentáře

    Vložit nový komentář