3 důvody proč cestovat
19. 08. 2019, Kategorie Rady a návody
643 shlédnutí

3 důvody proč cestovat

Vendula Jindrová

Kdo nemiluje cestování? Tuším, že snad všichni! Kdyby se tu ale přeci jenom našel někdo, kdo neví, proč je jednou za čas dobré sbalit si kufry a na pár dnů někam vycestovat, mé důvody ho jistě přesvědčí o tom, jak je cestování úžasné!

Relax a zábava

3 důvody proč cestovat

Cestování a pobyt v novém prostředí je jedno velké dobrodružství plné zaslouženého odpočinku a zábavy. Každý si najde to své – můžeme se totiž vydat jak na oddychovou dovolenou u moře, tak na aktivní poznávací zájezd s nabitým programem. Můžeme vyjet do vedlejšího městečka, zahraničí či daleko přes oceán. Svět je tak obrovský a nabízí tolik lákavých možností, že i kdybychom cestovali celý život, tak není možné navštívit všechno.


Poznání místní kultury

3 důvody proč cestovat

Setkání s novou kulturou, jiným systémem, místními obyvateli, odlišnou architekturou a neznámým prostředím mám na cestování asi nejraději. Je toho tolik, co můžeme v každém novém koutě objevovat, navštěvovat a fotografovat. A nemyslím tím jen slavná muzea, obrovské galerie, nejznámější turistické cíle, monumentální památky či největší pláže. Důležité je také osobité kouzlo dané země, nálada místních lidí a celková atmosféra. To vše dělá kulturu originální, jedinečnou a nezapomenutelnou.


Ochutnání neznámých jídel

Tahle činnost patří nejspíš mezi vůbec ty nejoblíbenější. Co vám přiblíží daný kraj lépe, než typická jídla ve vyhlášené místní restauraci či kavárně? Takhle poznáme netradiční kombinace surovin, jiný styl přípravy jídla, nové suroviny, koření… A třeba i svůj nový oblíbený pokrm! A navíc spojíme příjemné s užitečným – zaženeme hlad (či mlsný jazýček!) a zároveň hlouběji pronikneme do místní kultury.

Cítíte se někdy osamělá?
Ano (74 %)
Ne (18 %)
Nevím (7 %)

Oblíbené články

5 tipů na rychlé a snadné učení 5 tipů na rychlé a snadné učení

 Starbucks se připojuje k úsilí o udržitelnost přírodních zdrojů Starbucks se připojuje k úsilí o udržitelnost přírodních zdrojů

4 tipy, jak si přivydělat při studiu 4 tipy, jak si přivydělat při studiu

4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba 4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba

9 překvapivých faktů o prsou, které jste nevěděli 9 překvapivých faktů o prsou, které jste nevěděli

4 výhody dobrovolnictví na běžeckých závodech 4 výhody dobrovolnictví na běžeckých závodech

5 důvodů, proč jet na výlet vlakem 5 důvodů, proč jet na výlet vlakem

6 důvodů k návštěvě Lipna 6 důvodů k návštěvě Lipna

5 osvědčených receptů na nápoje, které navodí vánoční atmosféru 5 osvědčených receptů na nápoje, které navodí vánoční atmosféru

10 signálů, podle kterých poznáte, že se příliš stresujete 10 signálů, podle kterých poznáte, že se příliš stresujete

Komentáře

    Vložit nový komentář