3 důvody proč cestovat
19. 08. 2019, Kategorie Rady a návody
701 shlédnutí

3 důvody proč cestovat

Vendula Jindrová

Kdo nemiluje cestování? Tuším, že snad všichni! Kdyby se tu ale přeci jenom našel někdo, kdo neví, proč je jednou za čas dobré sbalit si kufry a na pár dnů někam vycestovat, mé důvody ho jistě přesvědčí o tom, jak je cestování úžasné!

Relax a zábava

3 důvody proč cestovat

Cestování a pobyt v novém prostředí je jedno velké dobrodružství plné zaslouženého odpočinku a zábavy. Každý si najde to své – můžeme se totiž vydat jak na oddychovou dovolenou u moře, tak na aktivní poznávací zájezd s nabitým programem. Můžeme vyjet do vedlejšího městečka, zahraničí či daleko přes oceán. Svět je tak obrovský a nabízí tolik lákavých možností, že i kdybychom cestovali celý život, tak není možné navštívit všechno.


Poznání místní kultury

3 důvody proč cestovat

Setkání s novou kulturou, jiným systémem, místními obyvateli, odlišnou architekturou a neznámým prostředím mám na cestování asi nejraději. Je toho tolik, co můžeme v každém novém koutě objevovat, navštěvovat a fotografovat. A nemyslím tím jen slavná muzea, obrovské galerie, nejznámější turistické cíle, monumentální památky či největší pláže. Důležité je také osobité kouzlo dané země, nálada místních lidí a celková atmosféra. To vše dělá kulturu originální, jedinečnou a nezapomenutelnou.


Ochutnání neznámých jídel

Tahle činnost patří nejspíš mezi vůbec ty nejoblíbenější. Co vám přiblíží daný kraj lépe, než typická jídla ve vyhlášené místní restauraci či kavárně? Takhle poznáme netradiční kombinace surovin, jiný styl přípravy jídla, nové suroviny, koření… A třeba i svůj nový oblíbený pokrm! A navíc spojíme příjemné s užitečným – zaženeme hlad (či mlsný jazýček!) a zároveň hlouběji pronikneme do místní kultury.

Máte někdy pocit méněcennosti?
Ano (71 %)
Ne (21 %)
Nevím (9 %)

Oblíbené články

8 tipů na lepší sex 8 tipů na lepší sex

5 důvodů, proč jet na výlet vlakem 5 důvodů, proč jet na výlet vlakem

4 kroky, které udělají vaše nákupy v supermarketu více udržitelné 4 kroky, které udělají vaše nákupy v supermarketu více udržitelné

4 klíčové principy bdělé pozornosti + jak je praktikovat 4 klíčové principy bdělé pozornosti + jak je praktikovat

5 druhů diářů, které vám mohou v příštím roce dělat společnost 5 druhů diářů, které vám mohou v příštím roce dělat společnost

 Naplánuj si letní brigádu v USA už dnes! Naplánuj si letní brigádu v USA už dnes!

6 důvodů, proč milovat zimu 6 důvodů, proč milovat zimu

3 tipy na skvělý dárek pro vaši mámu 3 tipy na skvělý dárek pro vaši mámu

7 tipů, jak ušetřit ve své domácnosti 7 tipů, jak ušetřit ve své domácnosti

5 tipů, jak pečovat o vlasy 5 tipů, jak pečovat o vlasy

Komentáře

    Vložit nový komentář