3 důvody proč cestovat
19. 08. 2019, Kategorie Rady a návody
425 shlédnutí

3 důvody proč cestovat

Vendula Jindrová

Kdo nemiluje cestování? Tuším, že snad všichni! Kdyby se tu ale přeci jenom našel někdo, kdo neví, proč je jednou za čas dobré sbalit si kufry a na pár dnů někam vycestovat, mé důvody ho jistě přesvědčí o tom, jak je cestování úžasné!

Relax a zábava

3 důvody proč cestovat

Cestování a pobyt v novém prostředí je jedno velké dobrodružství plné zaslouženého odpočinku a zábavy. Každý si najde to své – můžeme se totiž vydat jak na oddychovou dovolenou u moře, tak na aktivní poznávací zájezd s nabitým programem. Můžeme vyjet do vedlejšího městečka, zahraničí či daleko přes oceán. Svět je tak obrovský a nabízí tolik lákavých možností, že i kdybychom cestovali celý život, tak není možné navštívit všechno.


Poznání místní kultury

3 důvody proč cestovat

Setkání s novou kulturou, jiným systémem, místními obyvateli, odlišnou architekturou a neznámým prostředím mám na cestování asi nejraději. Je toho tolik, co můžeme v každém novém koutě objevovat, navštěvovat a fotografovat. A nemyslím tím jen slavná muzea, obrovské galerie, nejznámější turistické cíle, monumentální památky či největší pláže. Důležité je také osobité kouzlo dané země, nálada místních lidí a celková atmosféra. To vše dělá kulturu originální, jedinečnou a nezapomenutelnou.


Ochutnání neznámých jídel

Tahle činnost patří nejspíš mezi vůbec ty nejoblíbenější. Co vám přiblíží daný kraj lépe, než typická jídla ve vyhlášené místní restauraci či kavárně? Takhle poznáme netradiční kombinace surovin, jiný styl přípravy jídla, nové suroviny, koření… A třeba i svůj nový oblíbený pokrm! A navíc spojíme příjemné s užitečným – zaženeme hlad (či mlsný jazýček!) a zároveň hlouběji pronikneme do místní kultury.

Pijete alkohol každý týden?
Ano (23 %)
Ne (72 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

5 tipů, jak pečovat o vlasy 5 tipů, jak pečovat o vlasy

4 tipy, jak si přivydělat při studiu 4 tipy, jak si přivydělat při studiu

 Jak odhalit myopatii? Příčiny, projevy a léčba Jak odhalit myopatii? Příčiny, projevy a léčba

6 důvodů, proč hrát na hudební nástroj 6 důvodů, proč hrát na hudební nástroj

7 kroků ke spokojenějšímu životu 7 kroků ke spokojenějšímu životu

7 báječných receptů na smoothie 7 báječných receptů na smoothie

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky 8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky

5 tipů, jak si usnadnit přípravu do školy 5 tipů, jak si usnadnit přípravu do školy

5 zdravých a chutných jídel z dýní, kterými přivítáme podzim 5 zdravých a chutných jídel z dýní, kterými přivítáme podzim

8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem 8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem

Komentáře

    Vložit nový komentář