25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Je možné, že se snažíte, abyste se zbavila přebytečného tuku v pase, který vás otravuje už měsíce i roky. Přinášíme vám 25 úžasných způsobů, jak toho dosáhnout!

 

Podle statistik až 90 % dospělých není spokojeno se vzhledem svého břicha, a rádi by ho měli menší nebo by se rádi zbavili tuku na břiše úplně. Nejenže zaoblené bříško neprospívá našemu vzhledu, ale může také způsobovat mnoho zdravotních problémů jako je nadýmání, pálení žáhy, cukrovka, srdeční onemocnění a další (a to jste si myslela, že největším problémem je oblékání krátkého topu, ze kterého koukají špíčky!). Dobrá zpráva je, že získání plochého bříška a dokonce ani vypracování pověstného „pekáče buchet“ není nic tak nemožného, jak si mnoho lidí myslí.

 

Jako žena, která během minulého roku změnila svoji oděvní velikost ze 40 na 36, vám chci poradit několik způsobů, jak se zbavit tuku v pase, které opravdu fungují. Slibuji vám, že jestliže je začnete jeden po druhém uplatňovat, získáte perfektní bříško, o jakém jste vždy snila! Tak se do toho pusťme!

1) Kolik kilo byste chtěla shodit?

Před tím, než začnete dělat první kliky nebo vylejete kofolu, potřebujete se rozhodnout, o kolik kilo si přejete být lehčí. Hubnutí a odstraňování bříška vás bude stát nějaké úsilí a je dobré si stanovit konkrétní cíl, abyste měla pokrok pod kontrolou. Všeho tuku v pase se nezbavíte během tří dnů a skutečně se zapotíte, než se vám to podaří. Jenom mějte na paměti, že je to splnitelné. Když se budete držet těchto pravidel, získáte tělo, které jste vždy chtěla, během pár měsíců. Když jste si ujasnila, kolik kilo chcete shodit, nebo o kolik centimetrů méně chcete mít v pase, vyberte si z nabídky minimálně 10 bodů, a řiďte se jimi po dobů dvou týdnů.

 

Potom se znovu zvažte a změřte.

 

Uvidíte, že jste v pase štíhlejší a že máte o pár kilo méně. A teď si vyberte dalších 5 bodů a přidejte je k předchozím 10. A opět se řiďte těmito postupy další dva týdny. Znovu se zvažte a změřte, abyste měla přehled, jaké děláte pokroky a přidejte dalších 5 bodů k předcházejícím 15. Záleží na vaší současné váze a váze, kterou chcete dosáhnout. Podle toho vám bude trvat od 4 týdnů do maximálně 6 měsíců, než získáte vaše perfektní bříško. A teď přejdeme k tipům, které vám k sexy bříšku dopomohou!

2) Všude si s sebou noste láhev vody

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Ať už se snažíte o snížení váhy, pokoušíte se shodit bříško nebo prostě chcete být zdravější, vždy je dobrý nápad udržovat své tělo hydratované. A tak si s sebou berte láhev vody ať už jdete kamkoli. Občas z láhve upijte a nebudete pociťovat hlad, budete čilejší, a když nebudete mít žízeň, nedostanete chuť na sladkou limonádu nebo džus. Je to osvědčený způsob jak se zbavit tuku na bříšku, tak se snažte aspoň týden a uvidíte, jak to funguje!

3) Jezte pestrou stravu

Věděla jste, že čím barevnější jídlo máte na talíři, tím zdravější pravděpodobně je? Uvažujte: mrkev, paprika, špenát a rajčata hýří barvami, a to všechno je pro vás zdravá volba! Snažte se o barevný talíř, a budete na správné cesta ke ztrátě tuku z bříška.

4) Nestravujte se ve fast foodu – toto je zcela nezbytné pro získání plochého bříška

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Strava z fast foodu je nejhorší variantou v boji proti faldům v pase. Je to možná pohodlné, ale tohle jídlo je plné kalorií a tuku a tyto kalorie a tuk si míří rovnou do našich „problematických partií,“ našich břich a zadečků! Vynechte fast food, nebo alespoň zvolte z nabídky zdravější variantu, například saláty místo hranolků. Ale jestli to myslíte se štíhlým pasem vážně, odepřete si jídlo z fast foodu úplně.

5) Nepijte sladké limonády

Jedna sklenice sladké limonády obsahuje více kalorií než velký banán, a to bez jakékoli nutriční hodnoty. Mnoho z těchto kalorií pocházejí z fruktózy z kukuřice, kterou naše tělo neumí zpracovávat, a která často skončí přeměněna v břišní tuk. Limonádu raději vylejte a dopřejte si ušetřené kalorie pro konzumaci něčeho, z čeho má vaše tělo větší užitek.

6) Cvičte cviky, které využívají vlastní váhu těla

Jestli si myslíte, že musíte zbytek svého života strávít cvičením sedů-lehů, abyste se zbavila tuku na bříšku, a tento stav si udržela, nemáte tak úplně pravdu. Je třeba, abyste dělala různé druhy cvičení, včetně cvičení s využitím váhy vlastního těla, rychlé chůze, běhu a podobně. Nezapoměňte, že celková kondice a výživa jsou klíčem ke ztrátě tuku na břiše a jistotě, že se už nevrátí zpět!

7) Nezapomínejte také na další druhy cvičení

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Zároveň s předešlými cviky je potřeba přidat i další cvičení, jako je jízda na kole a veslování.

 

Tyto dva druhy cvičení – s využitím vlastní váhy a bez využití vlastní váhy, v kombinaci se silovým tréningem a kardio cvičením a pro doplnění také s jógou zaručí, že budete celý život v dobré kondici a budete se těšit dobrému zdraví – a samozřejmě se také navždy zbavíte tuku v oblasti břicha!

8) Nepropadněte sebeuspokojení

Když už budete mít tělo, jaké jste si přála (ani trochu břišního tuku v dohledu!), neznamená to, že můžete usnout na vavřínech! Nepřestávejte s cvičením! Nepřestuávejte se zdravým stravováním! Držte se svého plánu, ať se svoje nové sexy tělo udržíte. Pamatujte, že nejde jen o vypracování bříška, ale o to, abyste byla celkově zdravější! Zdraví je životní styl, nový životní plán, toho byste se měla držet!

9) Neměla byste hladovět

Hladovění vám k plochému bříšku nepomůže. Uberte kalorie, zvláště ty prázdné, ale abyste byla zdravá a ztratila břišní tuk potřebujete také dobře jíst. Hladovění je nebezpečné, silně nezdravé a nemá požadovaný efekt! Rozvrátí vám metabolismus a způsobí mnoho dalších zdravotních problémů. Neudělejte tu chybu, že si budete myslet, že vynechání snídaně, oběda nebo večeře způsobí úbytek váhy.

10) Netrapte se příliš

Nejenže byste neměla hladovět, ale také byste se neměla připravit o veškeré potěšení z jídla, protože chcete být štíhlá v pase. Tohle není návod, že byste měla sníst na posezení krabici chipsů. Ale můžete si čas od času povolit malou porci, abyste zmírnila své chutě a připoměla jste si, že život je příjemný. Není tohle náramný způsob, jak zhubnout?

11) Nevzdávejte to, když váha neubývá dost rychle

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Po několika týdnech můžete zjistit, že už kila ani centimetry neubývají. Chcete toho nechat? Ještě to nevzdávejte, zlatíčko! Je to klidové období, kdy se vaše tělo přizpůsobuje novým pozitivním věcem, které děláte. Jen pokračujte, už budete v cíli! Teď jste mnohem blíž k dobrému výsledku, než kdy předtím!

12) Nezkoušejte zhubnout jenom na jednom vybraném místě

Je to vědecký a biologický fakt: nemůžete vyčlenit jednu část těla a chtít zhubnout jenom tam, včetně břišního tuku. Je to stejné, jako byste chtěla zhubnout jenom na jedné noze. Jestli někdo nabízí produkt nebo pilulku, která slibuje opak, je to podvod. Jestli se chcete zbavit tuku na bříšku, musíte celkově změnit své stravovací a pohybové návyky. Takhle jednoduché to je. Skutečně!

13) Vypijte sklenici vody před každým jídlem

Když budete mít žízeň, víc toho sníte. Není to divné? Ale je to pravda. Takže než začnete jíst, vypijte sklenici studené vody, počkejte několik minut a až potom si nandejte rozumnou porci a začněte jíst. To je mnohem lepší! Budete sama překvapená, jak efektivní to je. Jenom to zkuste!

14) Snězte denné 5 malých porcí jídla

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Raději než tři velká jídla denně, dejte si 5 menších jídel:

 

  • lehkou snídani
  • dopolední svačinu
  • lehký oběd
  • odpolední svačinu
  • vyváženou večeři
 

Menší a častější porce způsobí, že nebudete cítit hlad. A mimochodem, když říkám „svačinu“, samozřejmě tím myslím něco zdravého, a ne tyčinku MARS. Tento způsob shazování bříška nevyžaduje velkou oběť. Všechno, co potřebujete, je vyřešit plánování svých jídel. Časem budete překvapená, jak se systém 5 jídel denně stane vaším novým zdravým životním stylem.

15) Dejte si 20 minut, aby se dostavil pocit sytosti

Věděla jste, že několik minut trvá, než se do mozku dostaví signály, že je váš žaludek plný? Proto je důležité jíst pomalu a dělat mezi chody přestávky. Jinak skončíte s přecpaným žaludkem a všechno úsilí, které jste ten den věnovala dietě, bude zmařeno. A to určitě nechcete, když vám jde o rychlé shazování tuku na bříšku.

16) Noste oblečení ve správné velikosti

Nezáleží na tom, jak štíhlá jste. Když si oblečete džíny, které jsou vám malé, stejně vám budou v pase přetékat faldíky. Proto se přesvědčte, že jste si oblékla vhodnou velikost. I kdybyste se dostala o jedno nebo dvě čísla nahoru. Možná nemusíte shodit tolik tuku, kolik myslíte! Tohle je asi nejsnažší způsob, jak „shodit“ bříško. Ale veřte mi, ještě zbývá mnoho tipů, které skutečně vyžadují akci.

17) Dělejte kardio cvičení s vyšší tepovou frekcencí

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

K vašim pravidelným cvičením potřebujete také doplnit kardio cvičení, při kterém se zvýší tepová frekvence. Zkuste je na 20 minut denně, 5 dní v týdnu. Co zařazujeme mezi kardio? Všechno, při čem vaše srdce pracuje rychleji po dobu 20 minut. Může to být skákání na trampolíně, tanec (pole dance), běh, …! Každé kardio je dobré pro hubnutí, a přispěje k tomu, abyste rychle shodila bříško.

18) Stanovte si pro hubnutí specifický cíl

Když chceme něčeho dosáhnout, musíme si stanovit cíl, a mít ho na mysli. Ujistěte se, že váš cíl na shození bříška je realistický, napište si ho, a často si ho opakujte. Je to vaše nová mantra. Jasný cíl způsobí, že nebudete ztrácet motivaci ve dnech, kdy se vám nebude chtít cvičit, a kdy vás bude honit mlsná.

19) Ignorujte komerční inzeráty pro rychlé hubnutí

Musím to ještě jednou opakovat: jestli narazíte na zvláštní dietu, pilulky nebo cvičební náčiní, které slibují rychlé zhubnutí bříška, je to lež, ať už to tvrdí jakákoli celebrita. Jediným zaručeným způsobem je změnit stravovací a pohybové návyky …zní vám to povědomě? Ano, již jednou jsem vám to říkala. Ale je to důležité. Nedůvěřujte produktům, které slibují zázraky. Je to ztráta času a peněz.

20) Ignorujte váhu

Nenávidím váhu. Všichni si myslíme, že vypovídá vše o našem hubnutí, ale není tomu tak. Zaprvé, jako ženy podléháme určitým váhovým výkyvům, podle vlastních přirozených cyklů. Také, jak postupně budujeme svaly a ztrácíme břišní tuk, můžeme i trochu nabírat váhu, ačkoli ztrácíme centimetry. Jestliže si prostě nemůžete pomoci, omezte vážení na minimum, např. jednou za týden nebo za čtrnáct dnů.

21) Seznamte se se správnou velikostí porcí jídla

25 nejlepších způsobů jak se zbavit tuku na bříšku

Víte, jak velká by měla být porce jídla? Často si dáváme příliš velké porce např. cereálií nebo jogurtu. Většinou se jedná o dvojnásobnou porci, než bychom měli! Jestli nevíte, jak vypadá správná porce, pro začátek zkuste používat menší talíře. Ještě horší je to v restauracích. Ty podávají více než dvojnásobek doporučeného množství, zejména pokud se jedná o maso a tuky. Porce masa by měla být velká jako je velikost balíčku karet.

22) Jak pro začátek vzhledově zeštíhlet?

Chcete se dozvědět, jak opticky zhubnout, když se vám to nepodařilo (dosud)? Zatáhněte bříško, narovnejte ramena, zvedněte hlavu, a v tomto správném postoji budete vypadat (a budete se tak i cítit) mnohem štíhlejší. A ještě se vám navíc bude i lépe dýchat! A mimochodem, budete tonizovat břišní svaly, které jsou zásadní pro rychlejší snižování množství břišního tuku.

23) Řečeno jedním slovem – plavejte!

Vím, že už to zní jako obehraná deska, ale jestli nebudete pravidelně cvičit, nikdy se nezbavíte břišního tuku. Jedním z nejzábavnějších způsobů, jak si zacvičit, a to nejlépe v létě, je plavání. Voda vás nadnáší, takže se nepřetěžují klouby a svaly, a je to navíc fantastické kardio! A zvládne to úplně každý!

24) Čtěte pozorně nálepky na potravinách

I potraviny, keré jsou určeny pro dietní stravování, mohou být nabušeny škodlivými chemikáliemi a daleko více kaloriemi než potřebujeme. Vždy důkladně kontrolujte potraviny a nápoje, které si kupujete. A opět, ujistěte se, jaká je správná velikost porce, kterou si dáte k jídlu! Je to rozhodující pro rychlé shazování tuku na břiše.

25) Nepodceňujte lékařské prohlídky

Váš lékař, osobní trenér a plastický chirurg nemá být poslední instancí ve vašem úsilí zbavit se tuku na bříšku. Před začátkem každého cvičebního nebo dietního plánu byste se měla poradit s lékařem, zvláště při cukrovce nebo prodělaných problémech s příjmem potravy. A osobní trenér může být v boji proti břišnímu tuku skutečně nápomocný. Zná ještě víc tipů a triků než já, a vždy vám chce pomoci! A jakmile ztratíte větší množství kilogramů, možná budete chtít dotáhnout vzhled k dokonalosti (povislá kůže), a tady nastává pole působnosti plastického chirurga.

 

Chce kromě dokonalého bříška i dokonalou pleť? Přečtěte si 7 kroků k dokonale čisté pleti.

Přidej první komentář

Napsat komentář