2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas
10. 12. 2018, Kategorie Rady a návody
751 shlédnutí

2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas

Péťa Stenzelová

Pokud na vás ve schránce čekalo milé překvapení v podobě svatebního oznámení vašich blízkých, máte před sebou v nejbližší době hned několik rozhodnutí, která není radno nechávat na poslední chvíli. Tak schválně, už víte, co si oblečete na sebe, a jaký donesete svatební dar? Abyste se odpověďmi na tyto otázky nemuseli trápit, připravili jsme pro vás článek, který vám s rozhodováním pomůže.

1) Pořádně si prohlédněte svatební oznámení a nebojte se zeptat

2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas

V pozvánce, která vám přišla, bývají často i jiné detaily, než jen místo a čas konání obřadu.Pořádně ji proto prozkoumejte a nezapomeňte zkontrolovat její druhou stranu. V posledních letech se lze stále častěji setkat také s trendem svatebních webových stránek, na kterých snoubenci uvádí vše potřebné. Odkaz pak bývá často umístěn právě na svatebních oznámeních.

Pokud však na pozvánce nic potřebného nenajdete, zeptejte se přímo nevěsty a ženicha. Kdo jiný by vám měl o jejich představách říct více? Nikdy nezapomeňte poděkovat za pozvání. Poté už se můžete zeptat, zda mají určený dresscode a jestli mají nějakou konkrétní představu o svatebním daru. Případně jim také můžete nabídnout pomocnou ruku se zařizováním.

2) Spojte se s dalšími přáteli a s rodinou

2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas

Pokud stále tápete, co se svatebního daru týče, obraťte se na další kamarády snoubenců. Můžete se s nimi dohodnout a složit se na nějaký větší, hodnotnější dar. Ten jistě udělá novomanželům radost, protože většina lidí je obdaruje maličkostmi nebo pak přímo hotovostí. Z peněz, které jim přispějete, mohou zaplatit třeba společné pití a hostinu. Pomyslně si tak vlastně sami zaplatíte to, co během jejich dne sníte a vypijete.

S ostatními přáteli se můžete domluvit i na společném příjezdu a odjezdu. Na první pohled jde sice o drobnost, věřte však, že snoubenci se často stresují, aby se hosté měli na jejich svatbu jak dopravit. Můžete se tak domluvit např. s dalším párem, budete moci pít, ušetříte za parkování a o náklady na benzín se prostě rozdělíte.

Tip na závěr: Nejdůležitější ovšem je, abyste si svatbu užili spolu se snoubenci. Bavte se, vždy ale s mírou! Uvědomte si, že pro vaše přátele je jejich svatební den nesmírně důležitý, neznepříjemňujte jim jej proto tím, že byste se opili přes míru.


Váháte, zda darovat peníze? Přečtete si všechny plusy a mínusy v článku Ano i ne pro dárky do obálky.

Oblíbené články

Komentáře

    Vložit nový komentář